Van Cleef & Arpels Les Saisons: Automne
 

Les Saisons: Automne

Značka:

Van Cleef & Arpels

Rok:

2004

Složení (ověřené)

bílý santal, lilie Casablanca, italský citron, heliotropin

  • 30.07.12

Jemná, ale přesto výrazná, zcela nezaměnitelná, a přitom nijak extravagantní a křiklavá. Poměrně elegantní, podle mého soudu velmi dobře využitelná jak na den, tak na večer, ale skutečně jen v chladnějším období (podzim, zima jednoznačně). Bolehlavu bych se v teple neobávala, ale prostě se ta vůně do jásavého jara a léta moc nehodí — je jemně melancholická. Popsat se dá těžko, je velmi kompaktní a „rozložit“ na jednotlivé ingredience moc nejde, ale hebkou vůni dřeva a lilie, zjemněnou troškou citrusu (aby to nebylo pohřební), člověk vyčenichá. Je každopádně velmi nevšední a neomrzí se: v mém případě má tu čest být jediným (!) parfémem, který jsem si kdy koupila ne dvakrát, ale dokonce třikrát za sebou.

Nahlásit
  • 10.12.11

Lehká sametová lilie s vanilkovým podkresem. To není parfém, to je vysloveně podzimní aromaterapie. Dovedu si ji představit i v ostatních ročních obdobích - snad s výjimkou léta (tady bych se obávala bolehlavu.

Nahlásit

Hodnocení parfému Van Cleef & Arpels Les Saisons: Automne

Líbí se mi (49) 71%
 
Neutrální (16) 23%
 
Nelíbí se (4) 6%

Hodnocení odbornice

  • 05.12.08

Popis sice uvádí dřevité noty, ale pod tím si většina z nás asi představí těžká orientální dřeva nebo naopak suchou chypre vůni. Automne jde jinou cestou a její vůni bych podle svého pocitu nejspíš přiřadila babímu létu, dnům zářícím slunečními paprsky a lehkými teplými barvami - červenou, žlutou, zlatou a sytě hnědou. Automne spočívá na...

číst více

Reklama


Reklama