Les Saisons: Hiver

Značka:

Van Cleef & Arpels

Rok:

2004

Složení (ověřené)

kardamom z Madrasu, bílý pepř, planá limeta, bergamot, bílé pižmo

Kategorie:

citrusově zelená

  • 14.12.11

Vůně se sice jmenuje ZIMA, ale je ideální na léto, protože je ledově chladná, lehká a nesladká. Výrazný je bergamot a kardamon, v pozadí sde drží limetka. Má takový slabý lihový podtón a la Alpa - ale není rušivý, spíš podtrhuje tu chladnost. Typově mi připomíná Skin - tou lehkostí a pepřovostí. Unisexová. Výdrž slušná.

Nahlásit
  • 28.01.09

I na mně se dostalo krabičky s přelepeným kódem v podobě Hiveru,jakožto opožděného vánočního dárku,bádala jsem sháněla informace,něco se dověděla,Ada věci uvedla na pravou míru,potvrdila mi,co jsem si myslela a tak si můžu neodpustit recenzi na krásnou vůni,kterou bych podle popisu vůbec netipla na něco,co by se mi mohlo líbit.Nápad vyrobit vůně inspirované a věnované 4 ročním obdobím,jistě není originální,ale snad pouze Van Cleef tu myšlenku uvedl do života,ostatní vůně neznám,ale Zima je velmi podařený kousek.
Když se objeví vůně věnovaná zimnímu období,tak má parfumér jen dvě možnosti.Buď namíchat kompozici sladce kořeněnou,per­níkovou,vanil­kovou,skořico­vou a já nevím jakou ještě,zkrátka vánočně cukrovou,možná šmrncnutou závanem rumu a pomerančové kůry z punče,prostě teplou,zahřívací anebo se pokusit o naprostý opak a vytvořit vůni chladnou,ledo­vou,vůni studeného vzduchu,sněhu a holých větví na stromech.Tvůrce Hiveru šel touto cestou a podařilo se.Opravdu je to vůně studená,vpravdě zimní.Komentáře k recenzi i recenze samotná jsou výstižné,je v ní cítit Eau de Rubylips,bílá Omnia,pro mne i unisexový CK One.Lehký nahořklý bergamot,který neobtěžuje,koriandr a citrusy na jemné porci bílého pižma,klidně i jako pánská vůně,jen s tou zimou bych to tak kategoricky neviděla,v létě se totiž taková chladivá a svěží vůně bude hodit neméně.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Van Cleef & Arpels Les Saisons: Hiver

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Van Cleef & Arpels Les Saisons: Hiver

Líbí se mi (71) 77%
 
Neutrální (19) 21%
 
Nelíbí se (2) 2%

Hodnocení odbornice

  • 15.07.08

Podobně jako podzimní Automne i toto roční období - zima - se Van Cleef & Arpels podařilo. Hiver je chladně svěží, jako když v zimě otevřete okno a dovnitř vletí sněhové krystalky na zádech čerstvého větru; a zároveň trochu chutná po vánočním koření (nikoli po vanilce). Podle mého názoru je unisexová a mohl by ji nosit i muž. Noste ji...

číst více

Reklama


Reklama