Midnight in Paris

Značka:

Van Cleef & Arpels

Rok:

2010

Složení (neověřené)

HLAVA: citron, bergamot, rozmarýnakůže

SRDCE: zelený čaj, černá kovalinka
ZÁKLAD: styrax, tonka, benzoin, kadidlo

Parfuméři:

Bertier Domitille, Polge Olivier

  • 15.05.16

Mě se toaletka moc líbí, ale bohužel s tou výdrží je to na 4-, ale opravdu. Jsem z toho velice smutný, že tak kvalitně sestavená vůně má tak hluboký nedostatek. Po nástřiku je to splash citrusového odéru ten záhy upadá a nastoluje zde svou pěst bergamot, kůže, hlavně ta kůže je hodně cítit. Kolem konvalinky, čaje maté to šlo hodně obklikou. Ambra, tonka a mandle dominují po celou dobu co mám vůni na sobě. Je slabá, ale hodně slabá a musím se jí docela dost postříkat abych byl vůbec něčím cítit. Něžné polovičky zde píší, že ji rády nosí. No proč ne je to pánská pudrovka, ale převládají zde mužské podtóny avšak pokud ji rády nosí ženy a prahnou po ni pak je jasné, že bude patřit do skupiny ženolapek. Jsem si jist s podobností s pánskou Lolitou Lempickou, ale bez toho Lepickovskeho anýzu. Mám jen malé balení 40ml EDT a rád bych možná příště koupil EDP verzi která je prý s výdrží lepší, ale bohužel tuto info mám pouze z diskusí. Ač je nádherně postavená je hodně decentní a okolí ji nemusí vůbec cítit. Co na to říci závěrem. Vyzkoušejte třeba právě na vás bude držet jinak a déle.

Nahlásit
  • 07.03.14

Do pánské vůně má stejně daleko jako já do nositelky Nobelovy ceny za fyziku…pokud není rovnou dámská, tak to musí být minimálně unisex. Zpočátku je sice malinko svěžejší (ostatně od citrusů a bylinek se dá těžko čekat opak), ale po rozvonění je to lehce (ale opravdu jen lehce) zakouřená nasládle pudrová skoro-gurmánka, přitom není nikterak těžká.

Nahlásit
  • 16.08.13

…Spousta mandlí, fazolí tonka v mléce s kapičkou praženého maté. Trošička koření, vše servírováno v kožené kalabase. Nápoj si u ebenem a palisandrem vykládaného stolku, kde leží košíčkek plodů bergamotu a jehož zasťiňuje benzoinový stromek, vychutnává tajemná, od hlavy až k patě zahalená osoba. Vše se odehrává na poušti, kde ovšem v malé oáze uprostřed písku roste rozmarýna a ve své kráse se zde skví jedna rostlinka konvalinek…

Parfém mi trošku připomíná (možná sladkostí) Hypnotic Poison od Diora, takže pokud se vám Poison líbí, doporučuji Midnight vyzkoušet. Navíc má velmi dobrou výdrž. Na konec bych spíše doporučila ženám, nebo velmi elegantním mužům (opravdu mužným, tak na nich parfém podtrhne kladné rysy)

Nahlásit
  • 21.10.11

Dneska jsem se znovu odvážila vyzkoušet vůni z opatlanýho flakonu v Kotvě (maj tam po cca půl roce stále ten samej). No a vida, neprohloupila jsem.
Midnight in Paris je jedna v mála pánskejch vůní, který bych s gustem nosila. Podle oficiálního složení to tak asi nevypadá, ale tahle dřevnička je vážně jiná. Kolik znáte dřevitě-pudrovejch vůní, ausgerechnet takovejch, který se dokonale obejdou bez dalších příkras a stejně jsou úžasně zábavný? Já znám jednu. Midnight in Paris. Vývoj netřeba pitvat: tři hodinky suchýho dříví s mandlovým pudrem a navrch dvouhodinový rande tonky a styraxu. No tak se mi to líbí! Tady si někdo umí hrát se sladkym… Nejsi ty náhodou Polgeovic?
Můj milej předrahej to bude (muset) potřebovat.

Nahlásit

Hodnocení parfému Van Cleef & Arpels Midnight in Paris

Líbí se mi (122) 79%
 
Neutrální (26) 17%
 
Nelíbí se (7) 5%

Hodnocení odbornice

  • 26.04.11

Boss Orange.png A zbývá nám Midnight in Paris od Van Cleef & Arpels. I to je sladká a v podstatě dámská vůně, ale tentokrát zcela bez svěžích tónů. Celkový dojem je jemný, pudrový a sametový. Vanilka, mléčný benzoin, neurčité květiny, sladké pražené mandle a malý kousek semiše. Konec je dřevitý a kouřový. Výdrž skvělá. Vřele doporučuji k...

číst více

Reklama


Reklama