Comme une Evidence

Značka:

Yves Rocher

Rok:

2003

Složení (ověřené)

čerstvé lístky fialky, růže, konvalinka, mech, pižmopačuli

Kategorie:

květinově aldehydická

  • 26.09.16

Moja dlhoročná srdcová záležitosť. Môžem mať akýkoľvek parfum, ale tento si pravidelne dokúpim. Neviem sa ho vzdať. Natrafila som naň úplne naslepo. Chodila som na kurz, kde to v celej miestnosti voňalo tak zvláštne a vábivo a tajomne do chvíle až sme sa zhodou okolností dali do reči s jednou účastníčkou a na moju otázku, či tu vôňu cíti tiež vybalila tento flakón (edp), so slovami, že si ho priniesla s Paríža a necie, či ho dostať aj u nás. Na prvé pričuchnutie to vôbec nebol ten omamný chypré tón, krorý okolo seba šírila, ale čistý, úderný jazmín s mäkším bergamotom. Až ďalší deň ráno v sprche som z vlasov spoznala ten chypré akord s akoby hebkým púdrikom ylangu a tak som skontrolovala aj sveter, na ktorom mala byť vôňa už tiež rozležaná. A bolo to tam. Neviem, koľko je „akurát“ čo sa týka výdrže, ale na mne drží dlho a ľudia sa ma sem tam i dnes ešte vždy pýtajú, čo to používam. A hoci je to už 10 rokov, vždy ju musím mať doma, keď sa mi minie.

Nahlásit
  • 26.11.12

Dnes jsem si koupila čistý parfém, který mě příjemně překvapil, ač jsem očekávala něco úplně jiného.
To překvapení spočívá v podobnosti s Faubourg 24 v jeho poslední fázi zhruba po jednom a půl až dvou dnech na oblečení nebo na vlasech. Je to jakási vibrující stopa, což je nejspíš chypré složka, jenže u jiných chypré parfémů ji tolik necítím a pačuli mi voní úplně jinak.
Ve složení uvedeném na krabičce byl napsaný jasmín, který ale hledám marně; skoro bych řekla, že vůně nejdřív cítit není, možná je tam jen nějaký zatuchlý vlhký odérek, který během hodiny zmizí a objeví se ostrá, studená a jakoby slaná vůně, která mě fascinuje a přenáší do jehličnatého lesa na pobřeží moře. Jenže rozdíl mezi koncem Faubourg 24 a Evidence je, že u Faubourgu se ten les nachází v subtropickém klimatu, je řídký a z popadaných větví na vyprahlé půdě sálá horko. Evidence je chladnější, vlhčí variantou z mírných pásem.
Možná ještě v jedné věci se Evidence liší: na oblečení je cítit pačuli a trochu i květiny.

Popravdě mám podezření, že se výrobci spletli a lahvičku vyplnili špatným parfémem, nebo balení omylem popsali špatným složením, protože jasmín, růže a pačuli musí být úplně jiný parfém. Ne obsah v Comme une evidence.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Yves Rocher Comme une Evidence

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Yves Rocher Comme une Evidence

Líbí se mi (51) 55%
 
Neutrální (22) 24%
 
Nelíbí se (19) 21%

Hodnocení odbornice

  • 05.01.08

Květinově chyprová vůně. Chyprové tóny jsem moc necítila, převažovaly květinové, a zpočátku byla vůně celkem příjemná. Ani ne za dvě hodiny však zeslábla a rozpadla se, což mě u parfemové vody (navíc za nemalou cenu) dost zklamalo.

číst více

Reklama


Reklama