Naturelle

Značka:

Yves Rocher

Rok:

2008

Složení (ověřené)

HLAVA: citron, bergamot, aksamitník, zelené jablko
SRDCE: egyptský jasmín, broskvový květ
ZÁKLAD: ambra, pižmo, cedr z Virginie

  • 11.05.17

Tahle vůně je takové dvojče DG Light Blue. Univerzální letní citronovo-vodní svěženka, která se bude líbit 9 z 10 lidí. Nikoho jí nebudete obtěžovat a nezamotá se vám z ní hlava ani ve 40 stupních. Během těhotenství i dlouho po porodu pro mě dřív oblíbené (výraznější) parfémy představovaly bolehlav. Hodně dlouho jsem hledala něco pěkného, co není univerzální drogérkový odér.:) Další taková kdysi bývala Chupa Chups Love Trap Divine Paradise, ale ta se bohužel nevyrábí, takže YR je taková zlatá střední cesta. Cítím z ní hlavně citron a pak samou vodu, takovou tu vodní svěžest, když rozkrojíte meloun nebo salátovou okurku. Tím to ale nekončí. Na konci je jakýsi přístav, kde se tyhle svěží vánky usadí a dál nikoho neobtěžují. Myslím, že tohle je přesně ta vůně, kterou můžete koupit na slepo jako dárek pro široké spektrum (asi mladších, cca 15-35 let) žen, přitom není protivně nudná.

Na sobě ji cítim +- 3 hodiny, okolí ale cítí i 5.

Nahlásit
  • 01.12.15

Naturelle se mi celkem líbí, příjemná letní vůně, trochu svěže sladší po ovoci, asi oněch avizovaných broskvích, cítím tam také jasmín a kyselé citrusy, ale ne dominantně, spíše v pozadí podtrhávají ty broskve. Je dělaná tak, aby zaujala co nejvíce lidí, takže pokud máte rády ovoce a jemný jasmín, chybu neuděláte. Co se týče výdrže, tak to je podle mého názoru spíše ona polévačka, kterou musíte několikrát denně přestříkat. Také mě docela brzy začala nudit, voní pořád stejně a spíše vyčichává než aby se měnila.

Nahlásit
  • 15.12.12

Vůně mi ani trochu nepřipomíná Eclat D´Arpege. Ze začátku byla ostřejší a já si vzpomněla na L´Eau de Chloé. Voní citronově zeleně. Je harmonická a přímá. Nikde žádné rušivé tóny. Postupně vůně ztrácí na ostrosti. Zůstává stále příjemně jiskrná, jen začíná být taková měkčí a vlahá. Je jemnější. V této fázi se mi líbí vůně nejvíce. Vystupuje zde na povrch pižmo s ambrou. K vůni se přidávají teplé, hedvábné a lahodné tóny. Jablíčko je takové ještě nedozrálé, zelené. Znatelný je také můj oblíbený cedr a trochu i jasmín. Květinový aspekt přináší lehká a něžná vůně květů ovocných stromů. Je mírně sladká, ale jen tak, aby to ladilo se svěží podobou a nerušilo to celkový koncept. Řekla bych, že je lahodně štavnatá. Jedna z těch lepších letních vůní. Jinak celkově Naturelle vnímám jako vůni pro každodenní nošení, kdy si chcete navodit pocit svěžesti a čista. Výdrž je velmi dobrá.

Nahlásit

Hodnocení parfému Yves Rocher Naturelle

Líbí se mi (56) 64%
 
Neutrální (28) 32%
 
Nelíbí se (4) 5%

Reklama


Reklama