Napsat zprávu

LavenderMouse

  • ČR
  • 634 příspěvků
  • 08.03.15
  • on-line: včera v 08:24

Motto

„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“

O mně

Mám ráda květiny, zvířata, Yankee Candle a nákupy na Fleru.

Zajímám se o

běžně dostupné parfémy, nikové parfémy

Přátelé uživatele

Parfémy

Lolita Lempicka Lolita Lempicka (1997)

standardní balení

Láska po prvním přičichnutí - fialky, lékořice, troška pudru a vanilky. Vůně sladká, ale ne sladce ulepená. Připomíná mi lékorkové kostky, které jsme jako malí jedli po vrstvách, cukrkandl se rozkousal, nechal rozplynout v puse a zajídal nahořklým pendrekem. Nezřídka jsme se jich přejedli, mám malinko tušení, že Lolitu po jednom flakonu postihne stejný osud.

Artemisia Penhaligon's (2002)

standardní balení

Artemisia je vůně peříčkově nadýchaná, křehká jako baletka, která se právě v divadelní šatně chystá na vystoupení. Obléká si bělostnou sukýnku, usedá za stůl s velkým zrcadlem a přepudrovává si tvář sametově hebkou labutěnkou. Z nervozity dostává hlad a zrak jí padne na dřevěnou misku s jablky a nektarinkami. Zakusuje se do šťavnatého jablka Granny Smith a druhou rukou otevírá zásuvku stolu, ve které uchovává talisman pro štěstí - uschlou kytičku drobných jarních kvítků. Zhluboka se nadechne, zavře oči a v duchu zopakuje kouzelnou formulku. Zkontroluje naposledy, zda jsou stuhy kolem baletních střevíčků správně ovinuté a roztančeným krokem odběhne na pódium.

Lavandula Penhaligon's (2004)

standardní balení

Tahle levandule nasadila laťku proklatě vysoko. Začátek je trochu pánský - levandule s porcí štiplavého pepře, který pořádně pošimrá v nose, pokud nedočkavě jako já nasajete vůni zblízka a hodně zhluboka. Pepřová hlava rychle mizí a uvolní prostor nádherné, autentické vůni sušených levandulových klásků, postupně se přidává stopa nasládlé vanilky, levandule pudrovatí a vůně nabírá obrat dámským směrem. Všechny složky drží pohromadě jemné pižmo, které prodlužuje trvanlivost levandulových tónů na hranici 5 hodin. Chce se mi pět: "Ty jsi má levandulová..."

Après L'ondée Guerlain (1906)

standardní balení

Apres L´Ondee mě chytla za srdce podobně jako L´Heure de Nuit a cesta z tužebníku na poličku trvala jen pár dní. Jaká je vlastně vůně Po dešti? Je jako rozkvetlá jarní zahrada zahalená průzračným mlžným oparem. Na fialkách, kosatcích a růžích se třpytí v ranním slunci kapky dešťové vody a k tomu trylkují ptáčci zpěváčci. Kromě květin vůně obsahuje anýz, který jí dodávají osvěžující mentolový podtón. Vyzněním se velmi podobá Noční hodině, ale není tolik sladká a pudrová. Jak říkám, parfémový skvost. Siláž je slabší, výdrž střední až slabší, ale to jí mileráda odpustím.

Flower by Kenzo Kenzo (2000)

standardní balení

Teplý kynutý závin se spoustou makové náplně, vydatně zasypaný pudrovým cukrem. Výdrž na toaletku luxusní, z oblečení pověšeného v šatně cítím sladce pudrový závan ještě druhý den. Paradoxně koupena nedopatřením - chtěla jsem EdP, ale koncentrace EdT je naprosto postačující. Geniální vůně - díky Morillasi!

Infusion d'Iris Prada (2007)

standardní balení nevzorkuji

Něžná kosatcová víla sedící u křišťálově čisté studánky na louce pod lesem. Nahořklé neroli, pár pomerančových kvítků a krémově pudrový kosatec. Infusion d´Iris dokáže vonět pokaždé jinak - někdy je kosatec více zelený, jindy více pudrový, ke konci decentně sladce dřevitý. Pro mně je Infusion d´Iris synonymem nadčasové elegantní vůně. Zakoupena dle recenzí jako "vůně poslední záchrany", z této škatulky se velice záhy vymanila a patří mezi pětici vůní, po kterých sahám nejčastěji. Objev letošního jara a dost možná i letošního roku.

Baiser Volé (Eau de Parfum) Cartier (2011)

standardní balení

Lilie probouzející se do nového dne. Na voskových květech ulpěly průzračné kapky ranní rosy, zelené lodyhy se komíhají v jarním vánku a vzduch je prosycen lehce nasládlou liliovou vůní. Brzy přijde zahradnice s nůžkami, aby z této nádhery vytvořila svatební kytici pro romantickou dívku v krémově bílých šatech. Hezčí liliovou vůni jsem zatím nepotkala.

Love in Paris Nina Ricci (2004)

standardní balení

Překrásná vůně pro romantické ženy, kterým už dávno není -náct. Podobně jako Gardenia nebo Fleurs d´Oranger Love in Paris patří mezi vůně, které dokáží vyvolat pocit štěstí a radosti. Hlava vůně obsahuje tóny sametové meruňky, do kterých pozvolna proniká sladce svěží pivoňka podbarvená neštiplavým luxusním mýdlem. Celou kompozici doplňuje koření v podobě rozdrcených meruňkových jader a badyánu, který se mi zdál zpočátku ostrý a nahořklý, nicméně jsem mu postupně přišla na chuť. Subtilní pudrově-dřevitý základ, který lehce podpírá svrchní tóny, aniž by je přehlušoval, je poslední třešničkou na dortu Love in Paris. Co bych řekla závěrem o parfému sympatického a bezesporu talentovaného Francouze Aureliena Guicharda. Nezoufejte, pokud jako já hledáte klasickou vůni a Chanel No. 5 pro vás není a nikdy nebude to pravé. Dříve nebo později svoji No. 5 najdete. Love in Paris se pravděpodobně do parfémové historie nezapíše, ale pro mě je ztělesněním moderní klasické vůně, ve které se budete cítit žensky a elegantně.

Mille et Une Roses / 2000 Et Une Rose Lancôme (1999)

standardní balení

Od anděla s křídly motýla... Značka Lancôme je neodmyslitelně spjata s růží již od doby svého vzniku v roce 1935. Její zakladatel Armand Petitjean růže pěstoval na zahradě své vily a vyrobil z nich své první vůně Tendres Nuits a Conquête. K oslavě nového milénia a vlajkové květiny domu Lancôme vytvořila parfumérka Christine Nagel vůni 2000 et Une Rôse, dostupnou v limitované edici ve 30 ml slzičkovém flakonu barvy nebeské modři, která patří k největším pokladům mé poličky. Pro mně je to top růže, růže svěží a zároveň plnokrevná, sametově hebká, proteplená ambrou a dotekem vanilky. Na své si přijdou milovnice jemnější růže bulharské i smyslné růže marocké. V souvislosti s 2000 et Une Rôse mně napadá slovo ultimativní, které nemám příliš ráda, ale chcete-li “bezpodmínečnou” vůni růže, vyzkoušejte tento parfém.

Iris Yardley (2011)

standardní balení nevzorkuji

Bezkonkurenční polévačka. Prosím nemějte velká očekávání, že za 250,- Kč obdržíte sofistikovanou vůni. Koupě nelituju, ale podruhé do této toaletky nepůjdu. Vůni kolem sebe takřka necítím a troufnu si tvrdit, že když ji v létě použijete na osvěžení, s vaším parfémem se bít nebude. Něco na způsob termální vody ve spreji – při aplikaci se pochopitelně vyhneme obličeji. Kosatec hraje bohužel druhé housle, v zemité podobě probleskne po vyvanutí dezinfekční levandulo-mentolové noty a když popustím uzdu fantazii, po 20 minutách, kdy je vůně na konci s dechem, se na mě osamocený kosateček zlehounka posypaný vanilkou nesměle pousměje. Doporučuji Iris zkusit pánům jako klasickou vodu po holení, výrazná herbální složka a nesladkost k tomu přímo vybízí.

Un Matin au Jardin - Feuilles de Verveine Yves Rocher (2016)

standardní balení

Jak voní verbenové listy? Překvapivě verbenově. Po citronu, svěže a velmi silně, alespoň ze začátku. Ve vedrech kolem 30 °C, která nyní panují, je to poklad k nezaplacení. Toaletní vodě ráda odpustím slabou výdrž, protože se s ní převoním několikrát denně opravdu s chutí. Na oblečení drží o trochu lépe než na kůži. Kdo hledá naturální verbenu, jejíž specifické citronové aroma je mu bližší než řízný a kyselkavý bergamot, ať zajde do Yves Rocher a možná si jedno balení jako já ihned odnese. V akci bývá za přijatelnou cenu.

L'Aimant Coty (1927)

standardní balení nevzorkuji

Toaletní voda od Coty L´Aimant se dá sehnat za pár korun a bývá srovnávána s legendárním Chanelem No. 5. Vůně startuje lehkými aldehydy, ylang-ylangem, růží a závanem šťavnaté broskve s kořeněným muškátem. Brzy se ustálí do podoby luxusního květinového mýdla, které najdete při úklidu starožitného prádelníku schované mezi ručníky a povlečením. Kdo ho tam asi dal? Oblázek ve vaší dlani voní jemně a trochu vyvanule, takže nejspíše vaše maminka. Nebo dokonce babička? Chvilku se pohroužíte do vzpomínek... Pak mýdlo opatrně vložíte zpět mezi ložní prádlo a zaklapnete zásuvku. Spiklenecky mrknete na kočku, která podřimuje v lenošce. Bude to vaše společné tajemství.

Extravagance d'Amarige Givenchy (1998)

standardní balení nevzorkuji

Středobodem Extravagance d´Amarige jsou afrikány, letnička charakteristická pro předrevoluční období. Tenkrát je měl snad každý, jako dnes petunie nebo převislé muškáty. Moje mamka afrikány pěstovala v dřevěných žlutých truhlících podél chodníku, který vedl k našemu domu. Jejich žluté a oranžové chocholaté hlavičky se mi nelíbily, ale chodila jsem je každý večer zalévat dětskou plechovou konvičkou. Jestli afrikány odpuzují hmyz nevím, ale jejich vůně je specificky kořenitá, zelená a energizující. Extravagance d´Amarige mám spíše z nostalgie, než že bych se s ní běžně voněla. Je už také obtížně k sehnání a získala jsem ji díky dvěma milým aromačkám, které mi koupi zprostředkovaly. Verze v hranatém flakonu, která se nyní prodává, není vůbec špatná, ale originální Extravagance d´Amarige je uhlazenější a komplexnější. Kromě pepřového aksamitníku, který nečpí tolik jako v reformulované verzi, v ní vnímám vůni léčivek – měsičku zahradního a žahavé kopřivy dvoudomé.