Napsat zprávu

LavenderMouse

  • ČR
  • 634 příspěvků
  • 08.03.15
  • on-line: včera v 11:12

Motto

„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“

O mně

Mám ráda květiny, zvířata, Yankee Candle a nákupy na Fleru.

Zajímám se o

běžně dostupné parfémy, nikové parfémy

Přátelé uživatele

Parfémy

Shalimar Cologne Guerlain (2015)

standardní balení vzorkuji

Konečně se Thierry Wasser pochlapil a naservíroval nám skutečnou odnož Shalimaru. Podoba s originálem v koncentraci EdT je opravdu zřetelná, Cologne je však ve srovnání s klasikou jiskrnější díky dlouhotrvajícím citrusům a méně dramatická díky absenci kadidla, které vnímám pouze podprahově. Shalimar Cologne je nástupcem Eau de Shalimar, který končí, což je myslím škoda. Eau obsahuje cukrem posypané citrony a připomíná mi chladnoucí Tarte au citronen, kdežto v Cologne nic jedlého nepoznávám. Co musím vyzdvihnout je projekce a trvanlivost vůně, protože zvláště v prvních dvou hodinách se krásně rozvíjí do prostoru a při zkoušce ze vzorku vydržela ze zápěstí vonět kolem 10 hodin. Takže suma sumárum, komu vadí v klasickém Shalimaru kadidlo, ale touží po nositelné verzi Shalimaru, která nebude napajcovaná pačuli, ať jde směle do Shalimar Cologne. Nebála bych se ani koupě naslepo.

Petale Noir Agent Provocateur (2012)

standardní balení vzorkuji

Něžná vůně okvětních květinových plátků, nikoli černé, ale sladce růžové barvy, která ve mně vyvolala obrázek kvetoucí sakury. Vnímám ji jako směsici magnólie, fialky, růže a mandarinkového nektaru, to vše naservírované na pižmovém podtácku pokrytém jemným semišem a zlehka zapudrováno. Jak jsem podotkla už na začátku, provokativní mi nepřijde, ale něžná a romantická, s čímž ostatně koresponduje i zdařilý flakon s bíle vyvedenými květinami na pudrově růžovém podkladě. Promo fotografie s modelkou v negližé a podvazkovými pásy je absolutně mimo, a to prosím nejsem prudérní. Zaujala mě, dokázala bych ji nosit bez mrknutí oka. Na můj vkus by mohla disponovat lepší projekcí, zdá se mi, že po intenzivním nástupu se stáhne a drží se spíše u těla.

Lolita Lempicka Lolita Lempicka (1997)

standardní balení nevzorkuji

Láska po prvním přičichnutí - fialky, lékořice, troška pudru a vanilky. Vůně sladká, ale ne sladce ulepená. Připomíná mi lékorkové kostky, které jsme jako malí jedli po vrstvách, cukrkandl se rozkousal, nechal rozplynout v puse a zajídal nahořklým pendrekem. Nezřídka jsme se jich přejedli, mám malinko tušení, že Lolitu po jednom flakonu postihne stejný osud.

Artemisia Penhaligon's (2002)

standardní balení nevzorkuji

Artemisia je vůně peříčkově nadýchaná, křehká jako baletka, která se právě v divadelní šatně chystá na vystoupení. Obléká si bělostnou sukýnku, usedá za stůl s velkým zrcadlem a přepudrovává si tvář sametově hebkou labutěnkou. Z nervozity dostává hlad a zrak jí padne na dřevěnou misku s jablky a nektarinkami. Zakusuje se do šťavnatého jablka Granny Smith a druhou rukou otevírá zásuvku stolu, ve které uchovává talisman pro štěstí - uschlou kytičku drobných jarních kvítků. Zhluboka se nadechne, zavře oči a v duchu zopakuje kouzelnou formulku. Zkontroluje naposledy, zda jsou stuhy kolem baletních střevíčků správně ovinuté a roztančeným krokem odběhne na pódium.

Lavandula Penhaligon's (2004)

standardní balení vzorkuji

Tahle levandule nasadila laťku proklatě vysoko. Začátek je trochu pánský - levandule s porcí štiplavého pepře, který pořádně pošimrá v nose, pokud nedočkavě jako já nasajete vůni zblízka a hodně zhluboka. Pepřová hlava rychle mizí a uvolní prostor nádherné, autentické vůni sušených levandulových klásků, postupně se přidává stopa nasládlé vanilky, levandule pudrovatí a vůně nabírá obrat dámským směrem. Všechny složky drží pohromadě jemné pižmo, které prodlužuje trvanlivost levandulových tónů na hranici 5 hodin. Chce se mi pět: "Ty jsi má levandulová..."

Flower by Kenzo Kenzo (2000)

standardní balení vzorkuji

Teplý kynutý závin se spoustou makové náplně, vydatně zasypaný pudrovým cukrem. Výdrž na toaletku luxusní, z oblečení pověšeného v šatně cítím sladce pudrový závan ještě druhý den. Paradoxně koupena nedopatřením - chtěla jsem EdP, ale koncentrace EdT je naprosto postačující. Geniální vůně - díky Morillasi!

Infusion d'Iris Prada (2007)

standardní balení vzorkuji

Něžná kosatcová víla sedící u křišťálově čisté studánky na louce pod lesem. Nahořklé neroli, pár pomerančových kvítků a krémově pudrový kosatec. Infusion d´Iris dokáže vonět pokaždé jinak - někdy je kosatec více zelený, jindy více pudrový, ke konci decentně sladce dřevitý. Pro mně je Infusion d´Iris synonymem nadčasové elegantní vůně. Zakoupena dle recenzí jako "vůně poslední záchrany", z této škatulky se velice záhy vymanila a patří mezi pětici vůní, po kterých sahám nejčastěji. Objev letošního jara a dost možná i letošního roku.

Mademoiselle Ricci Nina Ricci (2012)

standardní balení vzorkuji

Love in Paris Nina Ricci (2004)

standardní balení vzorkuji

Překrásná vůně pro romantické ženy, kterým už dávno není -náct. Podobně jako Gardenia nebo Fleurs d´Oranger Love in Paris patří mezi vůně, které dokáží vyvolat pocit štěstí a radosti. Hlava vůně obsahuje tóny sametové meruňky, do kterých pozvolna proniká sladce svěží pivoňka podbarvená neštiplavým luxusním mýdlem. Celou kompozici doplňuje koření v podobě rozdrcených meruňkových jader a badyánu, který se mi zdál zpočátku ostrý a nahořklý, nicméně jsem mu postupně přišla na chuť. Subtilní pudrově-dřevitý základ, který lehce podpírá svrchní tóny, aniž by je přehlušoval, je poslední třešničkou na dortu Love in Paris. Co bych řekla závěrem o parfému sympatického a bezesporu talentovaného Francouze Aureliena Guicharda. Nezoufejte, pokud jako já hledáte klasickou vůni a Chanel No. 5 pro vás není a nikdy nebude to pravé. Dříve nebo později svoji No. 5 najdete. Love in Paris se pravděpodobně do parfémové historie nezapíše, ale pro mě je ztělesněním moderní klasické vůně, ve které se budete cítit žensky a elegantně.

Mille et Une Roses / 2000 Et Une Rose Lancôme (1999)

standardní balení nevzorkuji

Od anděla s křídly motýla... Značka Lancôme je neodmyslitelně spjata s růží již od doby svého vzniku v roce 1935. Její zakladatel Armand Petitjean růže pěstoval na zahradě své vily a vyrobil z nich své první vůně Tendres Nuits a Conquête. K oslavě nového milénia a vlajkové květiny domu Lancôme vytvořila parfumérka Christine Nagel vůni 2000 et Une Rôse, dostupnou v limitované edici ve 30 ml slzičkovém flakonu barvy nebeské modři, která patří k největším pokladům mé poličky. Pro mně je to top růže, růže svěží a zároveň plnokrevná, sametově hebká, proteplená ambrou a dotekem vanilky. Na své si přijdou milovnice jemnější růže bulharské i smyslné růže marocké. V souvislosti s 2000 et Une Rôse mně napadá slovo ultimativní, které nemám příliš ráda, ale chcete-li “bezpodmínečnou” vůni růže, vyzkoušejte tento parfém.

Aimez Moi (2013) Caron (2013)

standardní balení vzorkuji

Dragée Reminiscence Paris (2012)

standardní balení vzorkuji

Twilly d'Hermès Hermès (2017)

standardní balení vzorkuji

White Musk Jovan (1990)

standardní balení vzorkuji

Iris Yardley (2011)

standardní balení vzorkuji

Bezkonkurenční polévačka. Prosím nemějte velká očekávání, že za 250,- Kč obdržíte sofistikovanou vůni. Koupě nelituju, ale podruhé do této toaletky nepůjdu. Vůni kolem sebe takřka necítím a troufnu si tvrdit, že když ji v létě použijete na osvěžení, s vaším parfémem se bít nebude. Něco na způsob termální vody ve spreji – při aplikaci se pochopitelně vyhneme obličeji. Kosatec hraje bohužel druhé housle, v zemité podobě probleskne po vyvanutí dezinfekční levandulo-mentolové noty a když popustím uzdu fantazii, po 20 minutách, kdy je vůně na konci s dechem, se na mě osamocený kosateček zlehounka posypaný vanilkou nesměle pousměje. Doporučuji Iris zkusit pánům jako klasickou vodu po holení, výrazná herbální složka a nesladkost k tomu přímo vybízí.