Napsat zprávu

Lucinela

  • Frýdek-Místek
  • 7313 příspěvků
  • 50 recenzí
  • 27.02.11
  • on-line: dnes v 20:59

Přátelé uživatele

Parfémy

Allure Eau de Parfum Chanel (1999)

standardní balení

Co říci o vůni, ke které se jako k jedné z mála stále vracím. Snad jen to, že pro mě je to nejelegantnější ze všech mých vůní a zároveň nejvíce chumlací. Můžu ji tedy všude, velké společnosti i na doma, za každých okolností, nejraději začnu podzimem a uložím ji s postupujícím jarem. Překrásná je za letního podvečera. Růže, růže, růže, překrásná vůně zimolezu, něžný jasmín a nádherná bourbonská vanilka. Představuji si ji tekutou, žádná prášková verze, i když Allure má nádherný pudrový akord, který vyznívá jako vůně jemné kašmírové šály. K této vůni mám osobní vztah, momentálně signature.

N°5 Eau Première Chanel (2008)

standardní balení nevzorkuji

První a nejlepší. Tato verze je pro mě o level lepší než verze z roku 2014. Prachová vanilka, krásně se rozvoní v chladném počasí. Škoda vrstvit, na mně má hezkou výdrž. Prostě pořád je to pětka, jenom jiná. Můžu je všechny. Nemám jen momentálně EdT.

La Vie Est Belle L’Absolu Lancôme (2014)

standardní balení

Tmavě fialový kosatec položený na kandované pomerančové slupce, prachová hebkost a růže - ale jaká - vínově červená, sametová, šeptající a vábící, zároveň vybuchující a plná života. Trocha ovoce, chvíli je to velmi pikantní jako nejlahodnější džem ze všech plodů, které dalo léto. Úplně samozřejmě a jakoby by bez pozvání se vloudí sladká vanilka a spolu s ní ty nejjemnější belgické pralinky, máte chuť sníst celou bonboniéru, bojíte se, že ta nádherná růže zvadne, cítíte, jak ve vás pulzuje život, máte chuť bavit se, tančit až do rána. Zvolna se uklidňujete, zavíráte okna a oblékáte si lehounký kašmírový svetřík, který vás zahřeje v nadcházejícím podzimu a když na něj obléknete kabát, bude vás hřát i celou zimu.

N°5 Eau Premiére (2014) Chanel (2014)

standardní balení

Koupel, něžné mléko No. 5, od hlavy až k patě Premiére a dokonalost koupelí v pětce.

Coco Noir Chanel (2012)

standardní balení

Konečně - přítelkyně v černém. Hravá, elegantní, nevlastní sestra Coco - její veselejší podoba.

Lilac Love Amouage (2016)

standardní balení

Kosatec s mléčnou čokoládou. Tato vůně je mnohovrstevná, tak umně zakomponované květiny a kakaový bob, někdy je to hořká čokoláda, jindy mléčná, dokonce se mnou pobyla i bílá. Nikdy jsem se mi nepřejedla, vždycky mi poskytla to, co miv právě nejvíce sedlo. Kromě mé lásky k ní je to moje největší sběračka komplimentů. Zřejmě si rozumíme. Momentálně moje signature.

Vjola Nishane (2014)

standardní balení nevzorkuji

Fialka pro odvážné. Autentická fialka, květ i lístky, nahořklá zeleň a zemitý prach, a k tomu pugét dalších květin. Je to velká vůně, jsem ráda, že nosím já ji a ne ona mě.

Porpora Tiziana Terenzi (2017)

standardní balení nevzorkuji

Vůně, před kterou skláním hlavu. První, které se musím podřídit já, aplikovat lehkou rukou, aby se kolem mně otevřela čtyři roční období. Jako první přichází léto s vůni malin a přidává se jaro s vůní prvních růžiček, kompot s hřebíčkem a skořicí. Jak si tak bezstarostně lebedím, dostanu ránu kvádrem ledu, v němž je zalita tajemná voskově rudá růže. Cítím se v nebezpečí, bolí to a píchá. Ležím na zemi, lapám po dechu , kolem mně se vznáší vůně kadidla. Už to přišlo, upálí mě jako bosorku. Prosím o milost, nahá vzpínám ruce a odpřisáhnu všechno, jen ať ten led roztaje na mé horké kůži. Když se proberu z polobezvědomí, ležím na studené zemi, jsem zpocená, kolem mě se vznáší vůně či pach mého těla, vedle mě leží růže a intenzivně voní. Plazím se k zlatému světlu, velkému jantaru, zvládnu to - dotknout se. Taju a kdesi daleko skotačí děti, hřejí si ruce o ohýnku a jak tam tak ležím a oheň vyhasíná, cítím vůní pečených kaštanů. Mám příšerný hlad i žízeň. Ještě jednou mě chce zadupat do země, aby si to rozmyslela, políbila mě rudýmy rty vonícími po malinami a odešla tam, odkud přišla . A já jsem zase na začátka... Stále zas a znova, zvedám se padám, chvěji se a křičím, jsem tady a přesto nejsem ničím...

Allure Sensuelle (Eau de Parfum) Chanel (2005)

standardní balení nevzorkuji

Vůně do deštivého počasí a nejen do něj.

Flower Fusion The Merchant of Venice

standardní balení

Fialka s frézií zasypaná vanilkovým pudrem. Vyznívá mírně nostalgicky, opět mé oblíbené "staré dobré časy". Miluji flakóny této značky, to jsou klenoty.

Modest Mimosa Vilhelm Parfumerie (2016)

standardní balení

Skromná mimóza aneb v popředí kosatec s mrkvičkou a neroli, naštěstí už do hodinky se derou do popředí fialky a skromně mimóza. Větrná vůně, líbí se mi, když burácí vítr, nebo šeptá jemný vánek.

Chance Eau Fraîche Chanel (2007)

standardní balení

Už jen pro ty vzpomínky občas musí být se mnou.

Dune Dior (1991)

standardní balení

Asi jsem výjimka, ale mně současná líbivější verze vyhovuje lépe než vintage. Tak jako si chci užívat léto bezstarostně jen tak s lehkostí, tak na mě působí současná verze Dune. Zbylo tam něco suchého písku z pláže, která ho vyvrhnutý z moře vysušila. Je tam i malinko líbivé sladkosti a v dáli náznak písečné bouře. Prostě ležím na hezké pláži, nemusí to být zrovna Bali a cítím se dobře. Nejkrásnější je pro mě po ránu, když probouzí se den.

Must de Cartier (Parfum) Cartier (2015)

standardní balení

Orientální vanilka. Teplá a útulná.

Miss Dior (2012) Dior (2012)

standardní balení

Původně to měla být verze Le Parfum (2017). Po počátečním zklamání jsem našla lehčí vůní růží, s lehkým pižmovým dojezdem a francouzskou elegancí.

I Am Eisenberg

standardní balení

Malinová - čeká na léto.

Chateau Krigler 12 Krigler (1912)

standardní balení nevzorkuji

Závan bohatství a luxusu, konec štědrých časů, i v mém flakónu už je pro vzpomínku, už se s ní nevoním, jen mazlím.

The Vert Yves Rocher (2015)

standardní balení

Mohla bych se s ní polévat, sprchovat v parných dnech. Takový předskokan na večerní navonění. Já ty svěženky nemusím ani v horku. Dostala jsem ji darem, dárkyně mi tím určitě chtěla říci, ať je v těch vedrech nezabíjím POAL a Rose d´Arábile :-).

Violet Blonde Tom Ford (2011)

standardní balení nevzorkuji

Fialky na semiši plus kosatcové máslo. Na výjimečné příležitosti.