Napsat zprávu

Yvraine

  • Brusel
  • 356 příspěvků
  • 3 recenze
  • 29.04.17
  • on-line: 29.4.21 09:24

Uživatel má zamknutý kompletní profil. Kompletní profil uživatele Yvraine je zobrazen pouze přátelům.

Parfémy

Quand Vient La Pluie Guerlain (2007)

standardní balení

Brusel 2017

Cuir Beluga Guerlain (2005)

standardní balení

Důvěrná, decentní vůně. Moje malé soukromé potěšení. Obláček sladce vonící bílé čokolády s vanilkou a hebkostí kůže, která zmírňuje sladkost. Teplé, něžné pohlazení, co vykouzlí podvědomý letmý úsměv.

Tonka Impériale Guerlain (2010)

standardní balení

teplé počasí: V první chvíli hořké mandle a kadidlo. Teplá a hořká vůně. Postupne se kadidlo zjemnuje a z horkych mandli se stavaji sladke, pozdeji se objevi i sladka tonka.

Imagine Guerlain (2011)

standardní balení

Gourmand Coquin Guerlain (2008)

standardní balení

Začátek byl kakaový. Čerstvě upražené kakaové boby, suché, teplé a neslazené. Přesně takové mám ráda. Tato fáze trvala asi hodinu. Pak kakaové boby jemně nameleme a začneme z nich míchat čokoládu… je teplá a krémová, spíš hořká, než mléčná. Postupně přidáme rum a vanilku… vůně se změní na čokoládovou pralinku z hořké čokolády s krémovou náplní s rumem a vanilkou… pomalu se rozpouští na jazyku. Není v žádném případě přeslazená. V pozadí stále voní ty suché, pražené kakaové boby. Čekala jsem, že takto vůně už více méně zůstane, ale to jsem se spletla. Po několika hodinách čokoládová pralinka postupně pomalu zmizela a zůstalo suché teplé kakao. Spíš než čokoládu vnímám vůni jako kakaovou, nevyznívá na mně zdaleka tak sladce, jak jsem čekala, což se mi opravdu líbí.

Rose Nacrée du Désert Guerlain (2012)

standardní balení

Na město uprostřed pouště padla noc. Na balkóně paláce stojí princezna a do horkého suchého vzduchu voní těžké růže temně rudé barvy se sametovými okvětními plátky z její zahrady. Vítr k ní ale z dálky donese slabou vůni kouře... Město dobyli templáři a některé ulice hoří. Na růže v zahradě padá popel. Templář vchází do princezniných komnat, ta leží na polštářích a mlsá marcipán... na hořícím městě jí pranic nezáleží.

Aqua Allegoria Flora Cherrysia Guerlain (2019)

standardní balení

Travellers exclusive - Brussels airport 2019

Aqua Allegoria Ginger Piccante Guerlain (2019)

standardní balení

Ginger Piccante byla od první chvíle krásně svěží. Začátek byl čistě zázvorový, čerstvě rozříznutý řízný zázvor, pikantní až lehce pálivý, přesně jak ho mám ráda. Je krásný letní den a já si připravuji sklenici osvěžující zázvorové limonády. Nakrájím čerstvý kořen zázvoru a jeho plátky hodím do džbánku perlivé chladné vody, pak přidám plátky štavnatého citronu a bergamotu. Na kůře citrusů a plátcích zázvoru se dělají bublinky. Cukr jsem nepřidala, limonádu mám ráda nakyslou a pikantní… přesně taková je perlivě osvěžující i v parném létě. Výdrž není nijak dlouhá, ale citrusy i zázvor jsou výrazné po celou dobu. Ginger Piccante bude rozhodně v létě jednou z mých nej…

La Petite Robe Noire Ma Robe Velours (Eau de Parfum) Guerlain (2019)

standardní balení

Z flakónu voní parfém velmi příjemně, ovocno-květinově. Zkoušela jsem na ruku i na papírek, protože mi přišlo, že dnes na něj nebude úplně ideální počasí (teplota lehce nad nulou, deštivo, sychravo). Na ruce mě v první chvíli překvapil velmi suchý začátek, podobný jako má Black Perfecto. Hodně suchá, až pudrová vůně se ale celkem rychle rozvinula do ovocně květinové. Dominantní byla rozhodně třešeň a fialka. Velké plody černé třešně, sytě šťavnaté, takové které křupnou, když se do nich zakousnete, leží na fialkách… ale fialky jsou spíše suché, jejich tmavě fialové květy dělají čest jménu parfému, úplně cítíte sametové chmýří na okvětních plátcích. Vůně mi přišla spíše sušší, ale rozhodně ne nepříjemně, méně sladká. Do květinového tónu chvílemi pronikla i růže, ale spíš jen tak jemně… zůstávala v pozadí. Na papírku byl parfém docela jiný. Začátek byl víc svěží a jiskřivý po bergamotu, vůně mi evokovala jarní den, kdy se po zimě začíná objevovat slunce, vy sedíte na terase a se sklenkou třešňové šťávy si vychutnáváte jeho první paprsky. Do chladnějšího vzduchu zavoní kytička čerstvě natrhaných fialek. Barva kvítků je světlá, když k nim přivoníte zblízka, chvílemi na vás vykoukne jedna růže skrytá mezi fialkami. Vůně je mnohem lehčí, taková perlivá, radostná… Třešňová šťáva je sladká a voňavá, ale není rozhodně sirupová a ulepená, spíše jakoby naředěná sodovkou s bublinkami.

Izia Sisley (2017)

standardní balení

J'adore Dior (1999)

standardní balení

Green Tea Elizabeth Arden (1999)

standardní balení

Naprostá stálice. Letní jistota.

Stránka:  1 2 Další »