10. srpna: modrý den

Potřebovala jsem doplnit jistou dekorativní kosmetiku v modré barvě, a když už jsem byla v parfumerii, napadlo mě: vyzkouším čtyři vůně stejné barvy. Schválně, jestli budou i stejně vonět. Vybrala jsem jednu dámskou a tři pánské.

Mezi pánskými je modrá barva nějak oblíbenější a už dávno ji nemají jen mořské a svěží vůně. Začneme tedy pánskou částí.

Marina de Bourbon Le Prince CharmantMarina de Bourbon Le Prince Charmant

Nejdřív vám povím něco o Le Prince Charmant od Mariny Bourbon, protože to bude stručné. Prince je slaboučký a moc dlouho nevydržel, takže kdybych ho chtěla pečlivě rozebrat, musela bych ho vyzkoušet několikrát - a tak moc mě rozhodně nezaujal. Je to jemná nasládlá fougèrovka; levandule, špetka květinek a ambra. Vodní tóny nebo čaj jsem nestihla zaznamenat. Doporučila bych někomu, kdo chce opravdu jemnou, ale ne svěží vůni.


Montblanc Legend Special Edition 2012Montblanc Legend Special Edition 2012

Temně modrá Legend Special Edition 2012 od Mont Blanc má ve složení přiznanou syntetickou látku, konkrétně evernyl, který nahrazuje zakázaný větvičník (Evernia prunastri). Vtipné, protože já jsem celou dobu cítila úplně jinou chemikálii, a sice Iso E Super. To je taková ta sametová, ambrově dřevitá složka, která ční z mnoha dnešních vůní; v šikovných rukách je Iso E Super dobrý sluha, ale když se na něj moc spolehnete a zapomenete se zamyslet nad zbytkem vůně, vyrobíte něco, co tu bylo už stokrát. Legend SE 2012 snad ani nemá zkoušet.


Pal Zileri Pal Zileri Uomo Essenza di CapriPal Zileri Pal Zileri Uomo Essenza di Capri

A teď něco příjemného: Pal Zileri Uomo Essenza di Capri jsem si vybrala podle hezkého odstínu modré, ale ani obsah mě nezklamal. Stručně bych řekla, že je to pánská vůně, ve které je ten pán už přidán; standardní fougèrově-citrusová směska je obohacena o lopatku něčeho, co by mohlo být vůní sluncem ohřáté mužské kůže(lehoučce živočišné pižmo + něco?), nebo netradičně zdařilými slanými mořskými tóny. Pal Zileri není tak profláklá značka jako řekněme Davidoff nebo Boss, ale zdá se, že její parfémy stojí za pozornost. Lab i-white, kterou jsem také zkoušela (recenze napsaná není), je také zajímavá. Určitě se podívám na rozprašovač i některým dalším.


Jesus del Pozo Halloween FeverJesus del Pozo Halloween Fever

Mezi dámskými jsem jako modrou reprezentantku vybrala Halloween Fever - i když, pravda, je to už trochu do fialova. Nevím, jestli tím u Poza chtěli něco naznačit, ale i kdyby byl flakon světle žlutý s růžovými kytičkami, stejně by mě to hned praštilo do nosu: Halloween Fever je velmi podobný Alienovi. Obsahuje silnou pačuliovou složku muglerovského typu a podobně výraznou dávku jasmínu. Sladké složky v základu sunou Fever lehce ke gurmánské straně, ale převažující dojem je skutečně Alien. Vzhledem k cenovému rozdílu mezi oběma parfémy se logicky nabízí možnost nahradit tu dražší tou levnější… Naslepo radši nekupujte, každý nos je jiný, ale za vyzkoušení to stojí.Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Ingrid 16.08.12 10:57

Ano, souhlasím, Halloween Fever opravdu silně připomíná Aliena, potažmo první vůni G. Sabatini-sic :! taky byla fialová.
Fever je edp, takže i výdrž je velmi slušná a pro citelky výše jmenovaných vůní to může být levnější alternace.

Luciak 14.08.12 08:22

Ano, Pal Zileri je opominana znacka, u nas doma slavi najvacsi uspech klasika - rovnomenna Pal Zileri :) Ale zasa, vyhodou opominanych znaciek je, ze ich necitit vsade.

Arome Evajsek 12.08.12 21:03

Díky, akorát hledám něco muži…na Elninu 50 ml za 410, to je hodně hezký ;)

emily 11.08.12 17:23

Súhlas, Pal Zileri má pekné vône a je to veľmi opomínaná značka, pritom sa dajú vône zohnať za veľmi príjemné ceny ;)

Nejčtenější