17. července: Fialková blondýna

Dneska jsem si ji vyzvedla na poště. Koupila jsem ji naslepo od osoby, která podle všeho učinila totéž a sekla se. Riskantní, viďte? Kdo z vás ovšem nikdy neudělal nic takového, hoď flakonem :)

K hazardu mě vedlo mé přesvědčení, že když jsou v něčem fialky, nemůže to být špatné. Miluju fialky. A když je ve složení vůně i kosatec, navíc taková slibná nálož jako tady (kosatcový absolut + máslo), mám jasno. Nevyděsil mě ani fakt, že Violet Blonde je od Toma Forda, který si příliš nepotrpí na jemné ani jednoduché parfémy.

Táákže… byl nám slíben luxusní kosatec na semiši a byl nám také dodán! Jestli máte rádi takový ten heboučký, suchý, sametový kosatec, který vás zahalí luxusním závojíčkem jemným jako dech, začněte šetřit do prasátka. Trošku jsem se v předchozích větách opakovala, ale Violet Blonde opravdu voní luxusně a draze, což je tak nějak vlastnost kosatce: voní všude kolem, aniž by se vtíral, zdůrazňuje ženskost a láká k pomazlení.

Fialky jsou ve Violet Blonde hlavně na začátku (pak už převládá kosatec) a jsou hodně zelené a svěží. Kosatec je v srdci vůně příjemně zakulacen jasmínem a zdá se mi, že i růží, ačkoli ve složení není uvedena. Základ je nenápadný, mírně sladký, nepotlačuje hebkost vůně.

Můžete si taky troufnout naslepo? Určitě, jen musíte splňovat tři podmínky:

  1. mít rádi květinové až květinově orientální vůně
  2. milovat kosatec
  3. přes veškerou jemnost a hebkost nečekat průzračnou vůni, jako je třeba Prada Infusion d'Iris. Tohle je Tom Ford.

Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Tassia 18.07.12 20:55

Nie si sama, pre mňa to tiež nie je pecka do nosa. Je príjemná.

Amy 18.07.12 19:34

Já budu asi proti proudu, ale mě Violet Blonde přijde hodně jemná (na Forda). Narozdíl od White Patchouli a Black Orchid, což jsou pecky do nosu, je tahle příjemná a milá hned od začátku. Naslepo bych se jí vůbec nebála. Je krásná.

lucyna 18.07.12 18:49

Miluji White Patchouli od pana Forda, vlastním balení 100 ml.Byla jsem zvědava na další vůně tohoto parfémového kouzelníka. Sehnala jsem vzorek Violet Blonde a Black Orchid.VB na poprvé zdála se mi moc silná, na podruhé už to bylo lepší, po přečtení recenze od Ady zkouším na potřetí. Vydrž je velmi dobra na kůži i na oblečeni. Cítím velmi výrazně kosatec a jasmín, počkám si na základ na můj oblíbený mošus a cedr. Vlastním také odstřík Prada Infusion d Iris.VB je silný odvar.Na druhé ruce mám Black Orchid .Tuto vůni vnímám jako jemnější, cítím lotos, který moc nemusím .Na mé kůží slabší vydrž, na oblečeni drží dobře.

verunka2201 18.07.12 15:23

Ty bláho, tak to by mě nenapadlo, sice jsem k VB čichala jen letmo, ale Iris Nobile mám a tohle podobenství mě nenapadlo ani na pikosekundu 8o

Tassia 18.07.12 10:34

Ja som to už chcela napísať pri recenzii Ady, že Violet Blonde mi pripomína Aqua di Parma Iris Nobile, ale nemala som odvahu, tak budem zvedavá, ako dopadne porovnanie Ady.

verunka2201 17.07.12 20:48

Mám matný dojem, že už jsem k ní čichala, ale v té spleti tehdejšího vídeňského zkoušení si jí vybavím jen opravdu málo. Pokud to tedy byla ona, tak mě nejspíš lehce zklamala - protože na Forda to bylo moc umírněné, žádný velký šok, pecka do nosu, facka na tvář. To ne. Ale hezká byla a příjemná taky. Trochu semiše - ano, to by odpovídalo, i když tehdy mě nenapadl. A vlastně si ještě rozpomenu, že jsem v ní hledala ty fialky a ony se nějak nekonaly. Zato ten kosatec, ten tam vystupoval poměrně sebejistě.
Tak mě zpětně trochu mrzí, že jsem chtěla vyzkoušet kvantum všeho možného a nezaměřila se více úzce - třeba právě na Forda. :-(

Plíšek 17.07.12 19:21

Tom Ford není snad tvůrcem žádné jednoduché a průzračné vodičky. Myslím, že razí heslo když vonět tak pořádně a dlouho a zcela jinak. Originálně a mnohdy i za cenu ne krásně, přesto zajímavě, zvláštně a rozpoznatelně. Prostě vonět a ne být polechtán vůní. Vonět hodně a dlouho. To se mu zdaří vždy. Ne krásně, ale zajímavě také občas, ale to neplatí pro Violet Blonde, která je jednou z málo jeho vůní přístupnou širší veřejnosti a to nejen dostupností, ale i slušnou formou jemnosti a slušnáctví, které právě parfémy Toma Forda postrádají a vytváří tak s odvahou a drzostí sobě vlastní originální a jedinečné parfémy, které už v dnešní době moc běžné nejsou. Jiné. Sem tam občas něco přijde, ale většinou už se vše opakuje a nápadů a té Fordovské přidrzlosti už moc není. Snad kvůli odbytu opatrnost a vůně pro všechny a ne skupinu, která si troufá. U Violet Blonde si může troufnout každý a i kamkoliv. Univerzální, příjemá a zajímavá. Jako všechny jeho vůně skvělá výdrž a je i myslím dost líbivá. Síla a energie, krása a luxus. Povedla se :) Jemná a něžná, svůdná, harmonická, klidná a i trošinku, trošinku drzá, jen malinkato ;) semišofialkový kosatec.

Příspěvek upraven 17.07.12 v 19:34

Lucinela 17.07.12 18:22

Kosatec a semiš, pro mě hlavní složky. Luxusní květinová vůně, úplně jiná než ostatní (jak by ne - je od T. Forda). Doteď mě mrzí, že jsem ji prodala kvůli jiné. Určitě si na ni našetřím - nejlevnější není - a o to víc si jí budu vážit.

Fleur 17.07.12 17:43

Mně se také líbila, ale nesplňuji tu třetí podmínku, takže Violet Blonde přenechám jiným.

Luciak 17.07.12 17:33

Mne sa paci, asi ako jedna z mala od TF :) Ada ju popisala velmi vystizne, kosatec je tu naozaj zamatovy, fialka sa len mihne v uvode a vona mi pride celkovo dobre vyvazena.

Tassia 17.07.12 17:21

Ada, presne to isté som chcela urobiť aj ja, že pôjdem do nej naslepo. Zverila som sa s tým v nejakom vlákne a veľmi milá Aromáčka Lila, mi obratom zaslala vzorku. A dnes ju rovnako skúšam ako aj Ty. Pre mňa nádherná kosatcová vôňa, zamatovo hebká. A ide do túžobníka… :palec:

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější