23. srpna: červený den

Ono nejspíš nakonec dojde na všechny barvy :) Takže kdo chtěl zlatou nebo fialovou, nepřijde zkrátka; dneska se dostalo na červenou. Vůně jsou tentokrát jen tři, poslední místo jsem potřebovala na jednu novinku. V recenzi na vás čeká Davidoff, Kenzo a Givenchy.

Davidoff Hot WaterDavidoff Hot Water

Když měla úspěch Cool Water, proč by se nemohla dobře prodávat i Hot Water? Bylo jen otázkou času, než na to dojde. Barvy jsou pěkně jako na kohoutcích, studená voda má modrou, teplá samozřejmě červenou… Ani do samotné vůně nebylo vloženo příliš mnoho invence, ale to už nás u značek jako Davidoff, Boss nebo Lacoste nijak zvlášť nepřekvapuje. Hot Water je průměrná bylinně kořeněná vůně se sladkými pryskyřičnými podtóny (benzoin). Výdrž není moc dobrá, všechno zajímavé se z vůně rychle vytratí a zbyde jen takový slabý dech.


Kenzo Flower Tag 2012Kenzo Flower Tag 2012

Výdrží mě zklamala i Flower Tag od Kenza, a to jsem zkoušela eau de parfum! Ve vůni je ještě stopa po původní Flower, taková ta typická květinová sladkost, a k tomu navrch další květiny (hlavně bílé), ovoce a špetka čokolády. Ano, ta rebarbora tam je cítit, ale ne tolik jako v červené Brit. Výsledek je květinově gurmánský a není úplně špatný, ta výdrž to ovšem mocně kazí.


Givenchy Absolutely IrresistibleGivenchy Absolutely Irresistible

Absolutely Irrésistible od Givenchy se od původní Very Irrésistible zásadně liší, a to květinou, kolem které se celá kompozice točí. Ve Very Irrésistible to byla růže, v Absolutely je to jasmín. A to velice hezký: vůně je hebká, hladká a plná, jasmín spočívá na ambrovém, mírně kořeněném základu. Nelekněte se začátku, než se dostanete k tomu, co jsem popsala, budete muset vydržet výrazně pačuliovou fázi. No, vydržet… ona je taky hezká, takže žádné utrpení :)


Čtvrtá vůně, kterou jsem zkoušela, je nová Coco Noir; recenze bude v následujících dnech.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Givenchy je krasna, predstavuji si ji na princezne zahalene v hedvabi s vlasy propletenymi kvetinami a zlatymi nitkami.

pichjit 23.08.12 21:01

Absolutely Irresistible jesem kvůli divně zdobenému flakonku dlouho obcházela, recenze zní hezky, asi si ji tedy připomenu.
Flower Tag musím říci že na mně drží celý den EDP i EDT, EDP je pro mně dost kořeněná, EDT se více blíží ke klasické Flower a určitě bych jí unosila.

naughtycat 23.08.12 19:11

Super nápad poznávat parfémy podle barev :-) Už se hrozně těším na fialovou sérii:-)

salome_82 23.08.12 18:13

Hmmm, tak táto Givenchy ma zaujala, myslím, že moje kroky povedú do parfumérie otestovať ju :)


Reklama


Reklama

Nejčtenější