25. července: Voyage je super!

Mám ráda, když mi v parfumerce dobře padne los a vyzkouším vůně, které se mi líbí nebo mě aspoň něčím zaujmou. Třeba Voyage d'Hermès, od které jsem vyzkoušela obě verze. A ještě Un Jardin Sur Le Toit. Aby 3 ze 4 vzorků potěšily, kdypak se to stane!

Nejdřív bych si s dovolením odbyla ten čtvrtý, který mě moc nezaujal.
Vyzkoušela jsem Mint od Toni Gard, značky, kterou jsem nedávno přidávala do databáze. Přilákal mě samozřejmě název a byla jsem dost zklamaná, že v parfému jaksi chybí máta. Možná by se tam pár molekul vyčenichalo, ale mátová vůně to opravdu není. Je to celkem běžná, ovocně květinová vůně s velkou dávkou čistého bílého pižma. Plusy: má dobrou výdrž a nevyvane do laciné drogerkovky, takže je to kandidátka na univerzálně použitelnou letní svěženku.

Hermès Voyage d'HermèsHermès Voyage d'Hermès

Voyage d'Hermès je unisexová kořeněná vůně. V parfumerii měli dvě verze, jednu označenou jako eau de toilette, druhou jako parfum; jako čistý parfém je uvedena i na stránkách značky, ale v mnoha databázích ji najdete jako eau du parfum. Je to však totéž.
Parfém je sladší a sytější než toaletní voda. Toaletka ze všeho nejvíc voní mým milovaným kardamomem. Na začátku nepostrádá ani svěží tóny, postupně však přejde do takřka čistě kořeněně dřevité podoby. Nejsou v ní typické tóny pánských vůní, proto ji určitě mohou nosit obě pohlaví. Toaletní voda Voyage d'Hermès je podobná např. suše kořeněné Lalique pour Homme Equus, trochu i Escale aux Marquises od Diora.

Parfém je gurmánštější, kromě koření a dřev je v něm výrazně cítit vanilka a hebká ambra a špetka květin. Mohla by se opět líbit mužům i ženám současně, všichni si v ní něco najdou… my holky se zaměříme na to vanilkové, pánové si zase všimnou podobnosti se sladšími kořeněnými vůněmi, třeba těmi od Zegny. Voyage d'Hermès Parfum je k sežrání. Obě verze doporučuju k vyzkoušení. Pro milovníky kořeněných vůní je to povinnost.

Hermès Un Jardin Sur Le ToitHermès Un Jardin Sur Le Toit

Un Jardin Sur Le Toit (taky Hermès, ale to určitě víte) se mi moc nelíbil, já na ty dužnaté vodní vůně moc nejsem, ovšem kdo na ně je, ten si bude lebedit. Un Jardin Sur Le Toit je hodně vlhká, ze začátku voní jako směs hrušek, leknínů, melounu a květin a postupně se rozplývá v docela realistickou zahrádkovou vůni: trochu posečené trávy, nějaké ty květinky (růže, frézie), zmoklá hlína. Vyloženě bylinkových nebo suchých tónů v ní moc není. Počáteční leknínově zelené tóny mi připomněly True Love od Elizabeth Arden, vlhce zemitý charakter zase Eden od Cacharelu (samotné vůně si podobné nejsou), směs rozmačkané zeleně a hlíny je skoro jako něco od CB I Hate Perfume.

Jo, a ještě jsem si na papírek stříkla Live in Love (Oscar de la Renta). Je to svěží květinová vůně, taková ta jarní: bílé kytičky (pomerančový květ a jasmín), špetka růže, špetka konvalinky, trochu zeleně.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Dagmarr 26.07.12 11:24

S Un Jardin Sur le Toit mám historku.
Seděla jsem v jedné norimberské cukrárně vedle velmi elegantní starší paní, která moc příjemně voněla. Květinami (já bych je nazvala luční a zahradní směs) čerstvě zasazenými do vlhké kypré hlíny. Bylo to svěží a zároveň trochu do temna.
Za půl hodiny jsem ji potkala v parfumérii vedle cukrárny, kde přiživovala. Celá se zlila právě tímto Hermésem.
Na počich moc příjemná, zajímavá, ale jestli bych ji nosila…nevím

Fleur 25.07.12 20:20

Ado, díky za recenze! Tvůj názor na parfém Voyage mě potěšil - toaletka se mi líbila, ale scházelo mi v ní to něco, co by mě přinutilo okamžitě prolustrovávat obchody, kde ji mají nejlevněji. Parfém by mohl být to pravé pro mě!


Reklama


Reklama

Nejčtenější