30. července: z maminčiny poličky

Stavila jsem se po dlouhé době u našich, kontroluju máminu poličku (nedochází něco? co bude spotřebované do narozenin? co do Ježíška?) a najednou mi dochází, že ne všechny exempláře jsem orecenzovala.

„Ty nemáš na Arôme recenze na moje vůně?!“ zhrozila se maminka. „Tak mazej psát, já si je chci přečíst!“

Když vám maminka něco poručí, tak jdete a poslechnete, ať je vám deset, třicet nebo padesát.

Luciano Soprani D SoirLuciano Soprani D Soir

Takže, milá maminko. D Soir od Luciana Sopraniho jsem ti myslím dávala k nějakému svátku nebo narozeninám. Vybrala sis ho tehdy sama podle vzorku; tobě se vůbec dobře kupujou dárky, stačí si zaznamenávat, které vzorky se u tebe setkaly s pozitivním ohlasem, případně vybrat něco, co ti stoprocentně padne do vkusu. (Nejlépe aby to bylo květinové, může být mírně do orientálna, do chyprova nebo do svěžího, a aby to bylo cítit z okna až na ulici.)

D Soir je velmi květinový a obsahuje podtóny, které ho posunují směrem k elegantnímu dámskému parfému. Květiny jsou omamnějšího charakteru, magnólie + nějaké další krémové bílé květiny a trochu fréziové sladkosti. Hodně je cítit i orientálně laděná broskev - spíš sametová než ovocně svěží. Vůně není příliš intenzivní, snad jen ze začátku, poté se rozleží do vcelku harmonické kompozice. Přesto má slušnou výdrž a hodně se rozlévá do prostoru, nedoporučila bych ji jako neškodnou univerzálku, ani jako dárek naslepo.

Byblos Terra, kterou si maminka objednala v podstatě před pár dny, je jeden z těch pokladů, které najdete tam, kde byste to nečekali; tím „tam“ se myslí jak značka, tak cenová kategorie. Řekne-li se Byblos, většina lidí nebude vědět, která bije, protože v parfumerkách to nenajdete, a z ostatního sortimentu této módní značky u nás tu a tam narazíte na sluneční brýle nebo boty.

Terra patří do živlové série z roku 1997. Kromě Terry (země) je ještě Cielo (nebe), Fuoco (oheň), Mare (moře) a Ghiaccio (led), později se přidaly také Brezza a Uragano. Některé ještě koupíte, některé jsou beznadějně pryč.

Terra je lehčí, sladko-svěží vůně. Samozřejmě v ní nechybí pačuli, bez té se zemitých tónů špatně dosahuje; výrazné jsou také zelené galbanové tóny (galbanum není tak výrazné jako bývalo v Miss Dior nebo Ô de Lancôme), doplněné trochou květin a dřev. Terra je taková zahrada, komplet včetně hlíny, trávy, stromů a kytek, ani příliš vlhká, ani vyschlá. Je-li to vaše představa svěžesti, tak si ji pořiďte, momentálně ji koupíte velmi levně, nejnižší cena na internetu je 260 korun za 120 ml (!). Velké množství se hodí, Terra nemá moc velkou výdrž a občas je potřeba se přestříknout. Cena je zřejmě způsobena tím, že firma chce Terru představit v novém obalu a doprodává ty staré. Jak vypadá nový obal vidíte na fotce vlevo - pořád je jednoduchý, ale krabička už aspoň nepřipomíná krabičku od testeru…


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Luciak 31.07.12 18:57

Juano,
ak ta zaujimaju „bile kvetinovky s razanci, ktera loupe omitku“ :D, pozhanaj si potom aj vzorku klasickeho, zlateho „D“ ;)

otakara 31.07.12 18:42

Byblos Terra je pravá vôňa pre tie ženy, čo chcú voňať „zelenohnedo“. Dovolím si oponovať a hovorím, že Terra drží. Dám si možno 4-5 strekov a vonia dobrých 6 hodín, čo si myslím, je na edt slušné.

Juana 31.07.12 08:59

D Soir bych chtěla vyzkoušet zní to zajímavě - zvláště v kombinaci s větou „cítit z okna až na ulici“.
Takže pokud je to bílá květinovka s razancí, která loupe omítku, tak jdu shánět vzoreček.

Luciak 31.07.12 06:21

D Soir je zaujimava, kedysi som ju mala. Pozor na to, ako sa na Vas rozlozi :)

Nejčtenější