4 důvody, proč být vděčná za mastnou pleť

Bez pudru nedáte ani ránu a lesklé čelo vás straší i ve snu? Nezoufejte. I když vás sem tam trápí nějaký ten pupínek, mastná pleť má i řadu výhod. Zejména po třicítce pak budete za mastnou pleť ještě rády.

Vrásky? Tak ty neznám

Mastnější film na pokožce sice možná vyžaduje častější čištění, zejména v oblasti tzv. T-zóny, na druhou stranu však zpomaluje příznaky stárnutí pleti a tvorbu vrásek. Mladistvý vzhled pokožky si tak budete užívat mnohem déle než vaše vrstevnice. Teď jim sice suchou pleť možná závidíte, za pár let se však situace obrátí čistě ve váš prospěch.

Vítr a mráz? Ten se mnou nezamává


Zatímco suchá pleť poprská nebo pne už při prvním lehkém mrazíku nebo procházce v silném větru, mastný typ pleti je mnohem odolnější. Daleko méně se totiž vysušuje. Ani v zimě pak nemusíte zbytečně utrácet za další pečující přípravky.

Tuhle pleť jen tak něco nerozhodí


Nejen větší odolnost, ale i vlhkost a elasticita jsou nespornými výhodami mastné pleti. Suchá a citlivá pleť má totiž velký sklon k červenání nebo různým vyrážkám a ekzému. Mastná pleť se proto daleko lépe ošetřuje.

Volte ale ty správné přípravky. Vyberte ty bez alkoholu, které pokožku zbytečně nepřesuší, ale dodají jí potřebnou hydrataci a výživu. Jednou až dvakrát týdně si také dopřejte pleťovou masku a peeling, pomocí kterého se zbavíte starých odumřelých buněk. Nebojte se používat ani hloubkově čisticí pleťový gel. A že nechcete mít koupelnu přecpanou všemi těmito přípravky? Sáhněte po novince od Garnier Pure 3v1 (99 Kč), která je v rámci jednoho produktu šikovně kombinuje.

Make-up na ní drží


Dalším pozitivem mastné pleti je i to, že make-up po nanesení prostě drží, je jednotný a svěží. Suchá pokožka má oproti tomu větší tendenci make-up vsáknout. Častěji se také odlupuje nebo praská, což v kombinaci s make-upem a pudrem opravdu nevypadá pěkně. Vyberte si ten správný make-up pro mastnou pleť, který neucpává póry. Lehoučké pěnové složení má Rimmel London Stay Matte (139 Kč). V kombinaci s pudrem Rimmel London Stay Matte (61 Kč) bude vaše pleť jako ze škatulky.

Mastná pleť tedy nemusí být vaší noční můrou. Stačí se o ni jen rozumně starat. Kvalitní kosmetika a správná péče dělají zázraky. Dopřejte si je, vaše pleť si to zaslouží.

Autor: Eliška

Make-up byste na její poličce nenašli, zato bez svěží květinové vůně nedá ani ránu. Stejně tak neodolá neustálému zkoušení novinek ze světa přírodní kosmetiky.

Váš příspěvek
klara53 29.01.17 16:21

Vážená redakce,
podle Etického kodexu internetové reklamy (článek III) by takový článek, který jste zde uveřejnili, měl být označen jako „Komerční sdělení“. Jinými slovy, nejen že si nelámete hlavu s odpadní kvalitou článků kdysi velmi kvalitního blogu, ale ani s tím, jak jako redakce dodržujete etický kodex, jenž je jinak závazný pro každého výrobce ponožek, který chce, aby ho cílová skupina jeho reklamy brala vážně.
To, že se po kliknutí na odkaz Komentáře objeví pouze článek samotný, je jen malá třešnička na dortu, potvrzující, že odměna za proklik je nyní to nejdůležitější. Kolik myslíte, že Vám těch čtenářů zbude, když jim dáváte okatě najevo, že jsou Vám úplně ukradení? Řešením pro nás uživatele nakonec bude neklikat vůbec na nic.
Pak už se nad tou zoufalou úrovní zamyslíte?
Díky za odpověď

otakara 29.01.17 12:23

Výpovednú hodnotu článku hodnotiť nebudem, ba vlastne áno - prívlastok zbytočný, ten mi tu sedí. Rovnako v poslednej dobe cítim, že rovnakým prívlastkom - zbytočný - môžem označiť napr. pieseň… Nemusím doširoka vysvetľovať, aká je tá pieseň zlá, taká a onaká, stačí mi použiť to vyššieuvedené slovko. Ale predsa len, potvrdzujem, že majiteľka mastnejšej pleti má vo vyššom veku ozaj výhodu. Zakiaľ čo rovesníčky už niekoľko rokov všemožne bojujú s vráskami, ja stále ten problém nemám. Ó, to je kompenzácia za moje pubertálne roky, kedy som zamačkávala na tvári neustále pučiace vriedky a vrediská, bála som sa do zrkadla pozrieť, lebo na mojej tvári okrem týchto „alienov“, boli aj pehy a že ich bolo!!! Veľa! A pozdravujem týmto svoju bývalú spolužiačku, ktorá mala v tej dobe pleť ako bábika z porcelánu, veľmi som pri nej trpela, aj závisťou, žiadny chlapec so mnou nechcel chodiť, zakiaľ čo ona ich vidlami odhadzovala… :D @Hanka H :lol:
Tak by ste nabudúce mohli niečo o pehách skopírovať.

Příspěvek upraven 29.01.17 v 12:37

Hervara 29.01.17 10:43

Dost věcí je tam nepravda. Já mám mastnou citlivou a make up na mastné pleti nevydrží! A Garnier bych na svůj obličej nedala, je to hrozný dryák.

Bambitka9mm 26.01.17 20:09

Ty vogo…to je nějaká věrná čtenářka Top dívky!

Tohle počteníčko už se vážně nedá. Ono asi stačí, že na to kliknem. :roll:

MagnolieS 26.01.17 19:22

@Hanka H Super :potlesk:

Snad se teta Arome po tomhle už vzpamatuje a ušetří nás zbytečné rádoby osvěty od dalmatinských fleků, chlupů a jiných rádoby kosmetických vychytávek na parfémovém fóru, kde poličky neodpovídají žačkám rodinné školy v postubertálním věku :roll:

Hanka H 26.01.17 17:02

Milá teto Arome,

už půl roku chodim s klukem z vedlejší osmičky. Ve všem si rozumíme a tak myslim, že nám to spolu vydrží. V poslední době dost mluví o tom, že by se náš vztah měl někam posunout. Myslíš, že se se mnou chce vyspat?! Holky řikaly, že když to s nim nebudu dělat, tak se na mě vykašle. A to já nechci. A taky mi kdyžtak poraď, čim se mam vonět. Holky mi pomlouvaly, že smrdim jako stará bába,vypučila jsem si od mámy nějaký chanel.
Nevěděla jsem, kam mam napsat, ale tady na arome by jste mi mohli poradit dobře, určitě už máte něco za sebou, ňáký ty zkušenosti jak se řiká.

Děkuju

Hanina

:mrgreen: Admine arome, nevím, jak jinak vyjádřit můj názor na tento a jemu podobné články. Ber to, prosím, jako nadsázku, ale pokus se zabránit eskalaci podobně (ne)obsažných textů.
Děkuji :kytka:!

Hanka

MagnolieS 25.01.17 16:46

@Parfum maniačka Těžká hroší kůže od doby redakce.

Martula 25.01.17 14:05

@Admin Arome.cz
Dobrý den, budou zde - na parfémovém fóru - zase někdy i články o parfémech? Podle reakcí uživatelek je zřejmé, že „kosmetické“ nic neříkající články nejsou přínosem.
Dalo by se toho přece spoustu napsat i o mainstream vůních a značkách, což není zase až tak těžké a věřím, že by to mělo mnohem lepší ohlas.
Klidně třeba informace o nových vůních v parfumeriích. Pořád lepší než tohle..

Parfum maniačka 25.01.17 11:32

@MagnolieS Zaujímavé, že nikto nereaguje na naše komentáre a veselo sa publikujú bezvýznamné články ako tento. Kedy to už konečne skončí? Je to naozaj, milá redakcia, potrebné kŕmiť nás zbytočnosťami?

MagnolieS 25.01.17 10:53

*

Příspěvek upraven 25.01.17 v 10:53

MagnolieS 25.01.17 01:57

Další krmě ve stylu časopisu Bravo pro teenagery z 90 let minulého století :roll:

Přidat komentář

Nejčtenější