Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Nemám ráda přílišnou divočinu a přehnané kadeře. Vybrala jsem proto střihy, které spojují estetickou i praktickou stránku. Ty, které vypadají dobře až po hodinové foukané, jsem rovnou vynechala.

Elegantní krátký sestřih

Zdroj: www.ukhairdressers.comZdroj: www.ukhairdressers.com


Tento sestřih vytvořil francouzský kadeřník Fabien Provost. Elegantní účes, který vypadá dobře v podobě nedbalého rozcuchu. Účes je praktický pro ženy s rovnými řídkými vlasy. Pokud máte šikovného kadeřníka, který ví, kde střihnout, vlasy se opticky zahustí.

Tvar se hodí především pro oválný a srdcový obličej. Kulovitému tvaru by spíš přidával na kilech.


Pixie crop

Zdroj: www.ukhairdressers.comZdroj: www.ukhairdressers.com


Jako druhý jsem vybrala klasický pixie crop. Na něm vás nadchne jednoduchý styling. Po ránu stačí upravit pár přeleželých pramenů, nebo vzít tužidlo na vlasy a zdvihnout všechny.

Skvěle padne mladým sebevědomým ženám s oválným, srdcovitým nebo podlouhlým obličejem, které chtějí spojit styl a eleganci.

Mikádo s ofinou

Zdroj: www.ukhairdressers.comZdroj: www.ukhairdressers.com


Další možností je rovný sestřih s precizní ofinou. Ráno stačí učesat, možná zběžně přejet žehličkou.

Stříhání ofiny nechte na opravdových profesionálech a vyhlášených kadeřnících. Ne každý si totiž umí poradit, jak správně ji střihnout. V potaz se totiž musí vzít tvar obličeje, výška čela i pozice očí.

Modern heritage

Zdroj: www.ukhairdressers.comZdroj: www.ukhairdressers.com


Hledáte něco elegantního a sexy? Zvažte účes ve stylu modern heritage, který vytvořil kadeřník Sam Villa spolu s jeho týmem. Přestože podstřih na straně se zdá dost výstřední, účes působí velmi formálně. Bát se ho nemusí ani manažerka kolem čtyřicítky.

Při úpravě se ale neobejdete bez foukání s kulatým hřebenem a jemného přelakování.

Asymetrické mikádo

Zdroj: www.herstyle.czZdroj: www.herstyle.cz

Nadchla mě i asymetrie v podobě krátkého mikáda, které se nejčastěji stříhá s posunutou pěšinkou k jedné straně.

Zajímavé je spojení mírně vlnitých, postupně sestříhaných vlasů v rozcuchu spolu s mírně rovnými, zešikmenými a natočenými vlasy na straně druhé. Vlevo rebelka, vpravo slušňačka.

Celkově představuje příjemné ozvláštnění od zaběhlého mikáda, které běžně potkávám v ulicích.

Ježek pro ženy

Zdroj: www.kapselsvoorhaar.nlZdroj: www.kapselsvoorhaar.nl
Tým Schwarzkopf tímto účesem dokazuje, že zvyšující se věk neznamená nutně fialový květák. I s krátkými vlasy žena může působit sebevědomě a žensky. Naopak, fandím přiznání svého věku. Zahození barev a přirozená šeď je trendy.

Krátký bob

Zdroj: www.haircolortrends.infoZdroj: www.haircolortrends.info
A pokud by se vám nechtělo přímo na ježka, požádejte kadeřníka o krátký bob, který sluší ženám všech věkových kategorií. Starší ženy v tomto účesů září, ale rozhodně nejde o “babský sestřih”. Zda se rozhodnete pro barvu nebo ne, už je na vás.

Autor: Andrea

Andrea ráda testuje výrobky všech cenových kategorií a vybírá ty, které za to opravdu stojí. Nejvíce se zaměřuje na péči o vlasy a pleť. Vše, co doporučuje, má osobně vyzkoušené.

Nejčtenější