A * Men Pure Wood 2014, návod k použití

K otevírání nového parfému A * Men Pure Wood si raději sedněte. Při neopatrném postupu by vás to totiž mohlo srazit na kolena. Sám jsem se s dnes již legendárním A* Men Tierryho Muglera poprvé setkal v roce 2001 (parfém vytvořil 1996 Jacques Huclier , T.Mugler navrhl desing flakonu). Bylo to tak strašné, až se mi z toho udělalo fyzicky nevolno.

Prožíval jsem skutečný šok. Dokonce mne to i rozčílilo. Co si to dovoluje tenhleten… Jakžesetojmenuje ?! Králové a královny pánských parfémů jsou přece cedr, borovice, vetivér a levandule. Nikdo přece nechce vonět jako dehet s kávou! Nebo že by přece?
Přemýšlel jsem, zda byla chyba ve vůni, nebo spíše ve mně a v mém konzervativním přístupu. Jistě, byla tu možnost stát se členem klubu stárnoucích mužů, kteří dodnes píší Guccimu – Prosím, prosím vraťte nám naší Hnědou kostku (Gucci Pour Homme autor Michel Almairac) nebo pláčí nad posledními mililitry M7 Yves Saint Laurent (autoři Jacques Cavallier a Alberto Morillas). A to ani nemluvím o desítkách dalších báječných parfémů, které voněly jako můj děda.

Sebral jsem tedy odvahu, šel do obchodu a znova si přivoněl k A* Men. A pak znovu a znovu a nakonec jsem ho koupil. Tak začalo dlouhé putování s A* Menem a později s jeho dětmi. Tak a úvod máme za sebou.

Nyní ovšem, o více než deset let později, otevírám posledního Muglera A* Men Pure Wood. Stříkám na levou ruku a rychle ji odtahuji pryč.

„Panebože, to je strašný!“

Některé věci se v životě opakují stále znova. Přesně jako při prvním setkání. Doslova pláču zasypaný lavinou hoblin dubového dřeva, zalitý obrovskou vlnou pačuli , ruce slepené spoustou pryskyřice. Okamžitě myslím na Nasomatto Pardon a Duro a jsem naštvanej!

Vtom do mého rozhořčení zazvoní zvonek a za dveřmi stojí stará paní Voříšková z druhýho. „Zdeňku mám pro vás ty papíry z družstva… " povídá a najednou dodá, "jéžiš vám to tady tak krásně voní!“ „Paní Voříšková, vy něco cítíte ?"
„Jo jo. Nějakou čokoládu, nebo jako kafe.“
Když zavírám dveře, čichám k ruce a potom skutečně… Konečně cítím cypřiš, hořký karamel, kávu, vanilku. Najednou všechno naštvání ustoupí a já se rázem ocitám v ráji.

Z rodiny parfémů A * Men

A* Men Pure Wood není polobůh z germánských bájí, jako A* Men 1996. Není kubánský milenec, vonící po cukrové třtině a tabáku, kterým byl A* Men Pure Havane z roku 2011.
Nepoznáte v něm ani svého neustále opilého kumpána z dob studií, se kterým byla taková legrace. Ten voněl po A* Men Pure Malt 2009.

A* Men Pure Wood je starší, distingovaný, velmi atraktivní muž. V očích mu to ještě jiskří, ale zároveň je tak nějak neodolatelně klidný a vyrovnaný. Jeho sestra je parfém Gourmand Coquin provdaná Guerlain (neuvěřitelná podoba) a bratr Blue Agava and Cacao Jo Malone.

A to je vše. Snad ještě maličkost. Hned vedle jejich vily stojí nádherný zámek, kde žije hraběnka Ambra de Narguilé s celou rodinou. Zajímavé. Ale o nich až příště.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Acry 30.12.14 09:32

Tak jsem jej vyzkoušel a je přesně takový, jako v recenzi. No jedním slovem skvělý a dávám jej na první místo svého žebříčku, před Hermes de Terre.

rionka 09.12.14 18:57

to je boží článek, paní voříšková mě dostala :srdce: více písmenek od nathana!

Příspěvek upraven 09.12.14 v 18:58

Acry 22.10.14 12:03

Skvělá recenze. Ten parfém musím mít. :)

BAZI 27.09.14 20:41

Krásně a poutavě napsáno! Profesionální práce!!! :potlesk:

Martula 25.09.14 06:09

Už dlouho jsem nečetla tak poutavou recenzi. Díky za ni :kytka:

purple 24.09.14 20:05

NATHAN NATHAN NATHAN
:potlesk: :potlesk: :potlesk:

ledifia 24.09.14 18:21

Zrovna zkouším A*Men Pure Malt a říkala jsem si, jaké asi jsou ty ostatní.
Bravo za takové recenze, poučila, pobavila, navnadila.

micuska6 24.09.14 18:05

Aj som sa pobavila a aj nieco nove naucila. Ta susedka nema chybu :palec: ked nam vonu niekto pochvali, najdeme v nej aj to, co sme doposial nevideli ( necitili). Velmi dobre sa mi to citalo. Je to napisane s lahkostou a napriek tomu s noblesou. Tesim sa na „priste“. Dufam, ze slub dodrzis.

Příspěvek upraven 24.09.14 v 18:07

hafik 24.09.14 17:57

Parádní recenze, prosím o další :potlesk:

Kjitka 24.09.14 17:42

super :palec: , určitě se vydám ho otestovat, měla bych dárek pro muže.

olilla 24.09.14 16:18

Skvěle napsáno. Chtěla bych další ;) .

jerry 24.09.14 15:43

Skvělá recenze :palec: …a konec s „příslibem“ mě vysloveně potěšil ;) .

Přidat komentář

Nejčtenější