Al Khayam Zafron: arabku za babku?

Arabské vůně máme povětšinou zafixované jako drahý, silně vonící luxus z Orientu. Husté zlaté oleje, nazdobené flakonky s parfémovými vodami, oud, růže, mošus, vzácné koření. Napadlo vás někdy, že v Orientu se vyrábějí i vůně jiné cenové kategorie?

Je to ostatně logické: tak jako u nás si každá druhá nekupuje nikovky, ani všichni Arabové nemají doma dvacetiletý olej z mysorského santalu s příměsí pravé ambry. Vonět ovšem chtějí všichni, nemluvě o západním světě, který se zbláznil do orientálních parfémů a chce taky svůj díl.

Takže když se mi ozval český obchodník, který by chtěl dovážet právě levnější produkci některých parfumerií ze Spojených arabských emirátů (to je tam, jak je Dubaj), jestli nechci něco vyzkoušet, samozřejmě jsem chtěla.

Parfumerie Al Khayam Zafron nabízí mimo jiné zvláštní malá balení o obsahu 20 ml. V barevné, patřičně orientálně nazdobené krabičce je placatý plastový flakonek tak akorát do dlaně, který se mi ihned zalíbil: o jeho praktičnosti coby kabelkového či dokonce kapesního balení není pochyb, a coby vzorek (většina vůní se dá koupit i v normálním velkém skleněném flakonu) vydrží hodně dlouho. Nemluvě o tom, jak snadno se dá poslat v obálce o dům dál. Prostě ideální aromácké balení.

O ceně ještě není definitivně rozhodnuto, ale měla by být hodně nízká. Velká balení vůní (většinou jsou to parfémové vody) by byla asi tak na úrovni běžné produkce.

Kvalita je různorodá, ostatně čeští a slovenští dovozci orientálních parfémů obvykle pečlivě vybírají, co místnímu zákazníkovi nabídnou. Arabské parfumerie jsou plodné a schopné chrlit parfémy po stovkách druhů.

Ard Al Zaafaran Nujum Al Arab KhususiArd Al Zaafaran Nujum Al Arab Khususi

Například Nujum Al Arab Khususi dovedně klame zlatobílou krabičkou. Vůně patří do skupiny „smraďochů“; je to vetiver v kombinaci se složkou, kterou parfumér vyklepal nejspíš z nějakého naštvaného zvířátka. Tohle bude pro evropský nos moc velké sousto, už proto, že je to velmi roztahovačná a intenzivní vůně. 

Ard Al Zaafaran Oud MuhannadArd Al Zaafaran Oud Muhannad
Oud Muhannad je naproti tomu klidná směs jasmínu a sladce suchého santalu. Písčitě mléčnými tóny připomíná třeba Dunu od Diora, hebkostí některé evropské kosatcovky. Drží se spíš u těla. 
Al Khayam Zafron Arwah Al OudAl Khayam Zafron Arwah Al Oud
Arwah Al Oud je oudová klasika. Výrazná vůně orientálních dřev a pryskyřic, vhodná pro muže i ženy. 
Ard Al Zaafaran Musk Al ShuyukhArd Al Zaafaran Musk Al Shuyukh
Musk Al Shuyukh mě příliš neuchvátil, především ze začátku. Přišel mi poněkud laciný a po rozvonění se to moc nezlepšilo; vůně je sice mírná, vcelku příjemná, ale jde v podstatě o kombinaci suchého santalu s trochou pižma. U nás bychom řekli univerzálka - neurazí, nenadchne. 
Ard Al Zaafaran Oud AbiyedhArd Al Zaafaran Oud Abiyedh

Poslední, vůně kterou vám v této várce představím, je Oud Abiyedh. Je to opět oudová vůně, tahle má ale takový ten prudký, bylinně medicinální začátek. Vím, že někteří z vás mají na tyhle lékárnové tóny úchylku. Pro ostatní to asi bude moc exotické. 

To nejlepší nakonec: protože jsem krabiček se vzorky dostala hodně a těžko bych je sama vypoužívala, dnešní recenzovanou pětici pošlu tomu, kdo si jako první správně tipne, jaké květiny jsou na téhle fotce:

Vítěze už máme, Rakuli jako první uhodla, že jsou to pomněnky - blahopřeju :)


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

skorpionchiara 01.06.13 14:52

Ale hovorte si čo len chceťe používam DKNY už dlho jednu takú teda obal to má tak plastický ako tuna flakon plastikový aj 20ml no ked si dám na večšiu udalosť tuto značku značkovú a do práce či na všední deň tu istú vôňu no tejto výrobi nikdy mi ešte nikdo nepovedal že je čo i len trochu iná.Takže milí milovníci dobrých parfémou nemislím že je to ako sa hovorý fejk pretože aj ked možno menšou silou no to isté ako originál .Len škoda že sa mi už zásoby neako ztenšujú a už nebudem mať kde si tento"Fejk" zohnať a kedže som teras nezamestnaná nebudem si môcť dovoliť značkové ako hovorý moja sesternička pre mna presne pasujúce na kožu zelené jabľčko. Je ináč velký odborník na super dobré parfémi a hlavne vie vždy odhadnúť aký parfém teda jeho vôňa pasuje na tu určitú osobu.Tak rada by som stále používala tieto ako len chcete tomu hovorte napodobenini značkových parfémou ja tomu poviem parfém na každý deň z vašou zamilovanou vôňou. :srdce:

mirabell 26.04.13 23:36

Jsou to parfémy z www.arabskyparfem.cz nebo z jiného zdroje?

annabelle 08.10.12 16:28

dají se očichat i někde v Brně?

rakuli 30.09.12 22:38

Tak pravděpodobně má Raghba nemá s touto značkou nic společného, skutečně se jedná o vůně značky Al Khayam Zafron a vyobrazená krabička, podobná mé Raghbě - to je zřejmě jen shoda náhod. Bohužel, musím tak usuzovat podle rozdílné kvality vůní.

rakuli 25.09.12 19:35

Ano, takové jsem viděla a tady jsou navíc krásné ceny 8o

Jinak, moc Adě děkuji za výhru a ráda recenzované vůně vyzkouším :kytka:

Ala en 25.09.12 11:40

Tady je to kabelkové balení v placatých krabičkách ;)
 http://www.zahradavuni.cz/…-balene.html

barbucha 23.09.12 21:25

Oud Muhannad… jasmín se santalem … je to lepší, než třeba Samsara? :think:
Lépe řečeno - co originalita? Obecně… Pokud se jedná o parfémový olej, je to určité specifikum, ale tohle, jestli jsem správně rozuměla, jsou normální parfémové vody. Je v nich něco, co nemůže nabídnout evropská produkce?

Ada 23.09.12 19:15

To by byla mýlka, je to poměrně velká firma, která vyrábí široký sortiment vůní a kadidel od nejlevnějších po nejdražší vzácnosti.

Stapeli 23.09.12 18:55

Ado,
díky moc. Netipuju, všechno, co mě napadlo, už tu bylo :) . Arabky mě momentálně „berou“, takže recenze supr. Určitě vyzkouším.

Kateryna 23.09.12 18:52

Získala jsem z tohoto popisu pocit, že tato firma je něco jako nejdiskontnější diskont někde v arabské Horní Dolní :lol: Stojí vůbec za vyzkoušení?

Frankie 23.09.12 18:47

Taky tipuju pomněnky, ale vidím, že jdu s křížkem po funuse.
Začnou se prodávat ještě do Vánoc? Něco bych vyzkoušela…

Michinka 23.09.12 18:28

Taky bych tipovala pomněnky,ale to už tady bylo,takže levandule?

rakuli 23.09.12 18:26

Tyhle kapesní balení jsem viděla i u Al Rehab. Jinak, přidávám pro zajímavost fotky svých flakónků, Ado, kdybys měla možnost sehnat balení Raghby Classic v té černé krabičce, tak to je skutečně pecka. Ambrovka, podobná Amber of Jemen, s růží, drží až do druhého dne. Balení ve světlé krabičce je Raghba, ta je hodně podobná, ale sušší, s jemným kořením.

Ada 23.09.12 18:24

Jsou to pomněnky, koukám, že jsem to asi dala moc jednoduché :)
Rakuli prosím, aby mi do SZ nebo na mail poslala svoji adresu.

Triss 23.09.12 18:21

A není to Mydlice? Bohužel je to nafocené tak že to může být cokoli, i zelení mužíčci s dlouhými tykadly :-) Jinak krabičky jsou sice pro kabelku perfektní, ale příliš mi tohle balení připomíná známé fake Diorů, DG a jiných populárních značek :-)

Příspěvek upraven 23.09.12 v 18:24

lenic1 23.09.12 18:18

já tipuju len :think:

Alex 23.09.12 18:16

čekanka obecná? :think:

rakuli 23.09.12 18:12

Hádala bych pomněnky? Tuhle záplavu občas vidívám, je to krása. A jinak souhlasím, kvalita arabek je různorodá, chce to zkoušet…
Mimochodem - není to značka Lattafa Trading? Hádala bych podle jedné krabičky. Mám od nich dvě vůně v Edp a zdají se mi hodně kvalitní.

Příspěvek upraven 23.09.12 v 18:14

Přidat komentář

Nejčtenější