Amouage: Gold pour Femme

Žijete v přesvědčení, že Amouage vyrábí orientální vůně podobné arabským orientům, a Gold je vlajkovou lodí plnou kadidla, orientálních dřev a pryskyřic? Připravte se na překvapení.

Mnozí výrobci parfémů z arabských zemí mají dvojí sortiment: klasiku a ‚západ‘. Jak už jsem několikrát psala a jak můžete ostatně odhadnout z recenzí, arabské parfémy jsou od těch, na něž jsme zvyklí, diametrálně odlišné. Chce-li firma expandovat na zahraniční trh, zpravidla za tím účelem vytvoří několik vůní podle západního střihu. Pro zdejší zákazníky jsou stále neobvyklé, ale zase ne moc, a u někoho mohou zafungovat jako seznámení s neznámým světem, do něhož pak proniknou ještě dál.

Amouage Gold není plnokrevný východ, patří mezi parfémy bez problémů snesitelné našim nosům. I když… nesmíme zapomínat, že i to je široký pojem. Běžnou konzumentku současného hlavního proudu Gold patrně znechutí. Mnohem lépe bude vyhovovat zájemkyním o výraznější, elegantní klasiku.

Gold je květinová vůně s aldehydy a orientálním základem. Na začátku vám připomene květinové parfémy ze starších dob - suché aldehydy, rozostřená vůně neidentifikova­telných květů, závany mýdla a pudru, jednoznačná příchuť klasiky. Svěží slečny krčí nos a vyhazují nevhodný dárek z okna (dole stojí dav aromaček a v okamžiku, kdy se v okně zablýskne zlatý flakon, se zvedá les chtivých ručiček). Trpělivá žena čeká. Gold je intenzivní, putuje do prostoru, a přiblížením či oddálením nosu od navoněného místa si můžete regulovat, co ucítíte: hned u kůže to křupe aldehydy, ve větší vzdálenosti už je cítit předzvěst věcí příštích, květinová mlha s dominujícími sametovými tóny kosatce.

Po rozvonění jsou aldehydy mírnější a květinové srdce v čele s kosatcem a růží vyniká. Zespodu se začíná ukazovat orientální základ, nezaměnitelná stopa východu: tak akorát štiplavá kadidlová pryskyřice, sytý santal a živočišné tóny, nacházející se přesně na hranici mezi provokativní člověčinou a rozparáděnou cibetkou.

Že Gold voní celý den jistě nemá cenu uvádět, základ je opravdu solidní, což je první předpoklad dobré výdrže. Její proměny jsou zřetelné, ale ne příliš vtíravé (nenutí každých pět minut větřit a analyzovat, co se děje). Ideální je samozřejmě na slavnostní příležitosti, nevidím však zároveň nic, co by, při střídmé aplikaci, bránilo i dennímu nošení.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Kaatja 14.09.11 22:24

Tak nečekejte a zajděte si do parfumerie na Dlouhé. Šla jsem nepřipravená, takže si nepamatuju názvy, ale vůně ve zlatém a červeném flakonu mě zaujaly nejvíc :)

manolia 13.04.11 18:21

Stojím spolu s ostatními aromačkami a natahuju ruce k tomu oknu a čekám a doufám…

Jean 23.03.11 21:53

Já si pod to okno stoupnu také!

1Miru 23.03.11 16:09

…souhlasím se Sárou - i mně(mám ji asi hodinu na ruce) připomíná typově No 5, ale Gold je jemnější, hebčí, a z květin cítím z převážné většiny kosatec. Aldehydy spíše navlhlé než vyloženě suché… Intenzita sporadická. Ale vůně pěkná, příjemná. Univerzální v tom nejlepším slova smyslu.

Sára 23.03.11 14:21

Gold mi na první přičichnutí typově připoměl No 5, kterou ještě někdo přibarvil a rozkošatil a můžu říct, že jsem všechny vzorečky od Amouage co mám testovala i v horkém Egyptě, většinou po večerech a obstály všechny a Gold a Ubar vedly, ostatní značky a to i těžkotonážní nálože byly za chvíli fuč (zřejmě to tam dělá ta vlhkost a to podnebí). Jinak pro parfémovou maniačku jsou alespoň vzorečky Amouage „must have“ (prodává přímo webový butik Amouage) a doporučuji koupit sadu i s pánskými, tak krásné pánské vůně jsem ještě teda necítila.

derad 23.03.11 12:45

Podle mého poté, co z okna vyletí zlatý flakón, se dole v davu Aromaček spíš zablýsknou břitvy a zajiskří tasery. Muahahaha!! :D

Přidat komentář

Nejčtenější