Armani Onde Mystère, Vertige & Extase

Trojici nových vůní od Armaniho jsem zkoušela za ne moc příznivých podmínek; musela jsem si je odnést z parfumerie na zmrzlých rukou, ledový vítr znemožňoval očichávání po cestě, jednu chuděru jsem musela odkázat na papírek a ještě k tomu by bylo vhodnější zkoušet je po jedné, abych se jim mohla řádně věnovat. Proto jsem původně ani nechtěla psát recenze bez toho, že bych řadu Onde důkladně vyzkoušela ještě nejméně jednou, ale ty vůně jsou tak zajímavé, že vám o nich prostě musím říct hned.

Trojici nových vůní od Armaniho jsem zkoušela za ne moc příznivých podmínek; musela jsem si je odnést z parfumerie na zmrzlých rukou, ledový vítr znemožňoval očichávání po cestě, jednu chuděru jsem musela odkázat na papírek a ještě k tomu by bylo vhodnější zkoušet je po jedné, abych se jim mohla řádně věnovat. Proto jsem původně ani nechtěla psát recenze bez toho, že bych řadu Onde důkladně vyzkoušela ještě jednou, ale ty vůně jsou tak zajímavé, že vám o nich prostě musím říct hned. Máte-li možnost (v Brně jsem zkoušela v Douglasu ve Vaňkovce), běžte je vyzkoušet, stojí za to.

Vůně Onde (‚vlna‘) jsou inspirované různými, pro nás exotickými kraji. Mystère reprezentuje krásu středního Východu a vůni harémů; Extase je inspirovaná Japonskem, konkrétně gejšami a jejich svůdností a přitažlivostí. Vertige je Indie, kámasútra, chrámy a paláce z pohádek. Samá erotika, i z těch názvů dýchají svůdné pohledy a erotické dusno: Záhada, Extáze a Závrať. Zase tak fatální Onde nejsou, i když… na to máme koneckonců všichni svá vlastní měřítka.

Onde Mystère (fialový flakon) se mi ze začátku líbila nejvíc; voněla po suchém koření a kadidle. Když se rozvoněla, vyniklo ze všeho nejvíc kadidlo (v suché, pryskyřičné, zvláštně nasládlé podobě, jak ho známe třeba z Incense Extrême), doprovázené růží. Kolem tohoto centra krouží další orientální vůně, ambra, benzoin, hřebíček, skořice. Můj přítel se o Mystère vyjádřil, že mu přijde spíš pánská, a je pravda, že vyznívá unisexově - umím si ji představit i na muži. Kadidlo už je takové.

Vůně není příliš sladká, voní spíš dřevitě, pryskyřičně, trochu květinově po růži, a je poměrně suchá. Jestli je chladná nebo naopak horká, to už bude zase záležet na vašem vnímání, mně se zdála spíš chladnější. Vzala bych si ji na mejdan do nějakého lehce dekadentního, potemnělého klubu, oblékla bych se do černé a ověsila se co nejtřpytivější bižuterií.
Pokud bych chtěla svým harémovým šarmem přidusit nějakého mládence, musela bych se ovšem pořádně polít - Mystère nemá moc výdrž a není ani moc výrazná, drží se kupodivu spíš zpátky.

Onde Extase (zelený flakon): voněly takhle gejši? Podle toho, co se proslýchá o vkusu asijských žen a o názorech Japonců na vůně - čím svěžejší a nenápadnější, tím lepší -, spíš ne. Extase je silná a výrazná, mnohým z nás jistě poleze na nervy (ani já bych ji nechtěla nosit, obávám se, že by to skončilo bolestí hlavy). Má v sobě intenzivní mýdlový tón jako vystřižený ze Sicily, smíchaný s tóny, které mi připadaly chvílemi čokoládové, chvílemi mimózové nebo také narcisové, prostě opojně, ne, OPOJNĚ květinové. Extase se bude určitě líbit vám, které máte rády VELKÉ a VÝRAZNÉ bílé květinové vůně, třeba Fracas. Nic pro slabé povahy. Základ je tvořen sytými orientálními dřevy (cedr, santal). Po vyvonění, na což si pár hodinek počkáte, z ní zbyde takový jemný, pižmově květinový obláček.

Na Onde Vertige (oranžový flakon) zbyl papírek, a možná že tak - spíš na oblečení než na kůži - by jí to také víc slušelo. Je to svěžejší bílá květinová vůně, která se točí kolem plumérie. Špetička zelených tónů, špetička pačuli, špetička sladce pronikavého větrového tónu jako z lékořice - ze všech tří je asi tak nejméně originální, přece jen svěžeji laděných bílých květinovek máme, naštěstí pro jejich milovnice, k dispozici dost. Je spíš hravá než fatálně svůdná, svádí úsměvem a ne temným pohledem pronikajícím dýmem z chrámového kadidla.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

ga.pi 27.12.09 18:53

Onde Vertige: Něco mezi Envy a jasmínovým čajem typu Murmure. Bez intenzity, bez šmrncu, bez originality.

Flakony této série zcela nekorespondují s obsahem. Žádné orientální orgie nečekejte.

ga.pi 27.12.09 18:46

Onde Myst?re: Z Ondeovek nejpřijatelnější, ale slabá a bez výdrže. Nejvíc mi připománá čaj Earl grey s bergamotovým olejem, ale jen velmi slabě ovoněný.

ga.pi 27.12.09 18:39

Onde Extase: opulentnější varianta vůně Covet od S.J.Parker. Taky mentolová čokoládka After Eight, tady ale v záplavě medově sladké opojné mimózy. Postupně přejde do mimozového mýdla.

Jennifer 20.11.09 17:19

byla jsem očuchat všechny tři a nejvíc mě oslovila Mystére,ale je fakt,že výdrž bych čekala delší

Veru 23.11.08 17:09

Teda Ado, ty dneska jedeš! :-D Ale díky, aspoň nějaké příjemné počteníčko k odpolední kávičce a buchtičce;-) Jinak k těm vůním: pochybuju, že se k nám někdy dostanou, ale pokud jo, určitě půjdu očuchat Mystére - připadá mi nejzajímavější. A taky by mě zajímalo, jak a jak moc se projevuje sezam v Extase?

Nejčtenější