Éterické oleje: K intimní hygieně používejte šalvějový, likviduje bakterie

Aromaterapie není žádný výmysl moderní doby a zdaleka se neomezuje pouze na vůni linoucí se z aromalampy. Tato velmi stará holistická metoda záměrně využívá vůni rostlin k omámení smyslů, léčení potíží, posilování ducha i zkrášlení těla. Rozmazlujte se její pomocí také.

* Přírodní olejíčky hýčkají tělo i mysl. Zdroj: JPC-PROD / Shutterstock, Inc.

Rostliny mají magickou moc


O síle rostlin věděli už naši dávní předkové, dokonce mnohem lépe než my. Díky zachování tradic a šikovným poctivým firmám se některé informace dochovaly i nám, dětem moderní doby. Rostlinné éterické oleje jsou základem aromaterapie, a pokud se vyrábějí, jak mají (tedy lisováním nebo destilací), buďte si jistí, že se vám do rukou dostává to nejpoctivější, co může příroda nabídnout.

Když se vůně spojí s dotykem…

… je to vážně úžasné! Éterický olej, použitý v kosmetice, dodává nevšední a naprosto „košér“ parfemaci. Během zkrášlujícího rituálu dokonale omámí smysly a podpoří krásu. Přírodní oleje ošetřují pokožku šetrně a bez narušení jejího ochranného filmu. Budou proto vyhovovat každému nosu i pleti, stačí si jen vybrat ten pravý.

Tak například:

  • šalvěj, tea tree, máta a mateřídouška posilují dýchací cesty, ulevují od bolesti hlavy a prospívají problematické pokožce se sklonem k tvorbě akné
  • levandule, meduňka a heřmánek pomáhají hojit rány na duši a během vteřiny zklidní i tu nejcitlivější pleť
  • rozmarýn, citron a máta osvěží, prokrví a výrazně pomohou v boji s lupy a špatnou kvalitou vlasů
Aromaterapie se skvěle hodí k relaxování. Zdroj: catalina.m / Shutterstock, Inc.Aromaterapie se skvěle hodí k relaxování. Zdroj: catalina.m / Shutterstock, Inc.

O olejíčky pečujte, vrátí vám to svými účinky

Kvalitní éterické oleje nebo aroma-kosmetika bývají zpravidla uchovávány v tmavém skle. A pokud ne, skladujte je na tmavém místě. Světlo totiž bioaktivní látky v oleji narušuje. Neblaze působí také vzduch a příliš velké teplo. Chybu neuděláte, když lahvičky dáte do dveří chladničky, vydrží vám pak opravdu dlouho.

Na aromaterapii a kosmetiku nedám dopustit. Vím, že růže spolehlivě zklidní mé vysušené tváře a tea tree ošetří pupínky. Levanduli bez ostychu podléhám noc co noc, než jdu spát, a šalvěj se stala neodmyslitelnou součástí mé kosmetické taštičky s proprietami na intimní hygienu. Skvěle totiž likviduje bakterie a předchází vzniku zánětů.

A do kterého olejíčku jste se zamilovali vy?

Autor: Alena

Nenapravitelná romantička, blogerka a máma na plný úvazek. Před třemi lety propadla kouzlu přírodní kosmetiky, která jí zachránila pleť i vlasy.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější