Avon: Far Away

Mezi vůněmi od Avonu jsem našla pěkné a povedné, průměrnější i lehce podprůměrné, ale Far Away patří zcela nové prvenství: je to můj první avoní scrubber. Toto rozkošné slůvko používají anglicky mluvící parfemářky a je odvozeno od slovesa to scrub neboli drhnout. Je to vůně, kterou utíkáte záhy po nanesení umýt, a protože parfémy na kůži velice dobře drží, drhnete pod tekoucí vodou mýdlem, houbou, kartáčem, někdy máte přímo touhu odříznout postižené místo jedním dobře mířeným šmiknutím přítelovou žiletkou a hodit na zahradu sousedčiným kočkám. (Tip: místo mýdla zkuste líh, francovku nebo osvědčený prostředek, tuhý deodorant.)
Je to škoda; Far Away má docela pěkný flakonek, povedl se tvar i barevné ladění a ten střapeček je půvabný. Ovšem uvnitř se skrývá protivně sladká vůně, která voní jako levné vanilkové vonné svíčky či mýdla. Podoba je tak přesná, že jsem si naprosto jistá, co Avon do vůně namíchal - prostě tu samou ingredienci, která zcela jistě nebude moc drahá a bohužel je naprosto profláklá a navíc každému, kdo zná tisíc a jednu podobu vanilky z dražších parfémů, silně protivná. Chvíli jsem to vydržela, ale protože to vytrvale čpělo a nechtělo to přestat, nastoupil líh, mýdlo a kartáček. I po umytí bohužel Far Away ten lacině pseudovanilkový charakter zůstal - někdy scrubber po umytí toho špatného vyjeví zajímavý zbytek, ale Far Away ani náhodou. Svíčková vanilka, trochu nějakých orientálních dřev obecných, zcela jistě pačuli (přestože ve složení chybí), nepovedený ylang-ylang.
Far Away doporučuji před koupí rozhodně důkladně vyzkoušet, a pokud se vám bude líbit, aplikujte střídmě. Je hodně sladký, teplý a ty vanilkové svíčky v něm určitě necítím jen já, mohl by tedy snadno obtěžovat.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější