Avon: Far Away

Mezi vůněmi od Avonu jsem našla pěkné a povedné, průměrnější i lehce podprůměrné, ale Far Away patří zcela nové prvenství: je to můj první avoní scrubber. Toto rozkošné slůvko používají anglicky mluvící parfemářky a je odvozeno od slovesa to scrub neboli drhnout. Je to vůně, kterou utíkáte záhy po nanesení umýt, a protože parfémy na kůži velice dobře drží, drhnete pod tekoucí vodou mýdlem, houbou, kartáčem, někdy máte přímo touhu odříznout postižené místo jedním dobře mířeným šmiknutím přítelovou žiletkou a hodit na zahradu sousedčiným kočkám. (Tip: místo mýdla zkuste líh, francovku nebo osvědčený prostředek, tuhý deodorant.)
Je to škoda; Far Away má docela pěkný flakonek, povedl se tvar i barevné ladění a ten střapeček je půvabný. Ovšem uvnitř se skrývá protivně sladká vůně, která voní jako levné vanilkové vonné svíčky či mýdla. Podoba je tak přesná, že jsem si naprosto jistá, co Avon do vůně namíchal - prostě tu samou ingredienci, která zcela jistě nebude moc drahá a bohužel je naprosto profláklá a navíc každému, kdo zná tisíc a jednu podobu vanilky z dražších parfémů, silně protivná. Chvíli jsem to vydržela, ale protože to vytrvale čpělo a nechtělo to přestat, nastoupil líh, mýdlo a kartáček. I po umytí bohužel Far Away ten lacině pseudovanilkový charakter zůstal - někdy scrubber po umytí toho špatného vyjeví zajímavý zbytek, ale Far Away ani náhodou. Svíčková vanilka, trochu nějakých orientálních dřev obecných, zcela jistě pačuli (přestože ve složení chybí), nepovedený ylang-ylang.
Far Away doporučuji před koupí rozhodně důkladně vyzkoušet, a pokud se vám bude líbit, aplikujte střídmě. Je hodně sladký, teplý a ty vanilkové svíčky v něm určitě necítím jen já, mohl by tedy snadno obtěžovat.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Parfum maniačka 16.09.14 12:29

Ja teda neviem dámy, ale pre mňa vôbec nie je sladká a už vôbec nie príšerne sladká :) Far away je zasnená orientálka , používam ju už roky s prestávkami, ale vždy sa k nej vraciam :srdce: neviem prečo, niečo ma na nej láka :nevim:

kakadu 12.09.11 11:57

Tak já musím říct, že i když Avon vůně nenosím a nemám ráda, tahle jediná se mi líbí, jen by mohla trochu déle vydržet, na to že je poměrně těžká a sladká.Ale to je obecně problém této značky, že vůně moc dlouho nedrží.
Mě ta vůně připadá uklidňující a některý tón mi připadá má stejný jako má Sun od Jil Sunder. Možná ta vanilka?

Pompo 16.12.10 20:11

Původní Far away neznám, objednala jsem si naslepo Far away dreams - ta není moc sladká, ale po vanilkových svíčkách je cítit také. Drží hodně dlouho (těžko říct, zda je to plus či mínus :)). Znám skoro celý Avon, a kromě Rare pearls tam nějak nemůžu najít snesitelnou vůni :).

Hanka 18.10.10 18:19

Mám Far away dreams a ta není tak sladká.Je tam taky cítit vanilka,ale jemněji.

Silvi 08.10.10 20:04

Ja som si teraz objednala nielen far away ale aj jeho novu sestru Far away dreams.neviem sice ako vonia,ale urcite to bude moj vkus :)
Je to tak uzasna vona(sice len na vecer,v zime a v zasade nie do autobusu :) jednoducho ju bud milujete alebo nenavidite :)

Ája 10.06.10 09:31

Vlastním rozsáhlou sbírku vůní světových značek (Dior, Chanel, Cacharel, Armani…), které střídám, ale nikdy jsem se žádnou nesklidila takový úspěch jako s touto, Dost dobře to nechápu, ale kdykoliv jsem použila Far Away, všichni chválili, jak krásně voním - a nejen muži.

Saruna 01.03.10 20:22

Základ všech avonových vůní mi přijde stejný - pro mě ne příliš příjemný. Ale tahle vůně si prostě zaslouží obdiv.Je těžká,ale nezapomenutelná.Mám jí ráda už od puberty.Prostě se zapsala.

Martina 23.09.09 14:48

Jojo, horší od avonu při přišla už snad jen fialovo tyrkysová vůně surreal, naštěstí už je pryč.

Janice 22.09.09 21:57

Tohle je má nejoblíbenější vůně nejen od avonu, ale vůbec. Jestli autorka recenze podobné vůně nemusí, je to její věc, ale pak by tento typ vůní neměla recenzovat či by se alespoň měla zdržet tolika citově zabarvených a nenávistných frází a akceptovat fakt, že vnímání vůní se liší od člověka k člověku. Já se každopádně přidávám k těm, kteří tuto vůni milují a nemohou se jí nabažit. Takže ať si každý smrdí, jak chce, já budu vonět takhle.

Lucka 04.03.09 20:08

Miluji tuhle vůni, dneska jsem ji dostala k narozeninám a dlouho jsem ji chtěla, tyhle vůně,přeslazené já prostě můžu.

Zdenka 08.01.09 23:07

Protože i já mám ráda sladké těžší vůně-mám ji ráda,ale chápu že ji někdo nemusí,protože je dost výrazná a vytrvalá.Vždy když se s ní navoněla některá kolegyně hned jsem to poznala,nicmémě avon ji má už v nabídce dlouho takže je o ni stále zřejmě zájem.Já pokaždé když se s ní navoním-někdy je to třeba jednou za půl roku-někdy častěji připomene mi dovolenou-mám ji s ní spojenou i když na léto zrovna ideální není.

rakuli 04.01.09 20:12

Mně se líbí, ale nedá se nosit v teplém počasí. Dlouho jí trvá, než se rozvoní, zpočátku jsou tam cítit nějaké květiny a pak cítím vanilku a kakao. Nejlépe aplikovat pouze jeden střik a rozdělit na obě ruce :) , tak to dělám se silnějšími vůněmi.
Velice podobná Cashmiru, asi se mnou nebude spousta lidí souhlasit, ale měla jsem je na sobě zároveň - začátek rozdílný, ale konec velmi, velmi podobný. V průběhu celého dne ke mně přilétá jemná vůně.

Danny 27.12.08 18:07

Tak jsem ji „očuchala“ znovu. Pořád se mi moc líbí. Je to sladká, příjemná a velmi ženská vůně. Možná si ji jednou pořídím…

Eva_nem 23.11.08 02:54

Je příšerně, až nahnile sladká.

Danny 22.11.08 17:53

Tak tohle je asi moje nejoblíbenější vůně od Avonu…vanilková a slaďoučká. Zaujala mě už jako malou holku.

Chicky Girl 13.04.08 12:37

Tak tuhle vůni jsem sice čichala jenom z navoněné stránky, ale hrozná mi určitě nepřišla.Voní mi tak zvláštně, zajímavě a pro mě i příjemně.

Baby 21.03.08 00:56

Tak to já mám opačný názor-mám ráda těžké,sladké vůně a tuhle miluju.Inu každému voní něco jiného.Pro mě je třeba hrozná Extraordinary.

paty 06.03.08 09:31

No ano,tohle je ta nejpříšernější avonová vůně, jakou jsem kdy očichala.Při čtení recenze jsem úplně cítila v nose ten sladký vanilkový smrad.Stejnou averzi mám k V od Valentina, Far Away mi ho silně připomíná.

eva 04.03.08 23:55

Naprosto souhlasím, Far Away je příšerná: ale název se povedl - pokud si ho přeložíte podle svého, tak výstižně nabádá držet se od ní daleko :) Far Away v nedohledu: dokonalý stav, aspoň pro mne.

Ingrid 04.03.08 21:59

Velmi výstižná recenze,souhla­sím.Měla jsem tekutý pudr s touhle parfemací(tenkrát se tyhle pudry k vůním prodávaly a byl moc fajn na léto po koupeli nebo po holení nohou) a i ten mi dal dost přemáhání jej používat i na ty nohy.

Přidat komentář

Nejčtenější