Avon: Treselle

Treselle začíná lehkou, melounově zelenou svěžestí; ačkoli složení to neuvádí, pokud by se mě někdo zeptal, jak se mi pozdává úvod Treselle, bez váhání bych jmenovala zelený čaj a okurkovou šťávu.
Dál se pak vyvíjí jako květinově zelená, svěží vůně. Ze zeleného čaje se vyloupne lotos a něco - zřejmě kosatec - dodá vůni lehce fialkový nádech. Tuberózu samozřejmě nehledejte (jak je to s těmihle dražšími květinami v levných vůních jsem nakousla tady).
Stejně jako většina ostatních Avonů spadá i Treselle do kategorie ‚neurazí (zvlášť za tu cenu), ale nenadchne (zvlášť někoho, kdo už má něco načicháno)‘. I přítel, ačkoli si nepotrpí na žádné velké experimenty a na vůně, nad jejichž originalitou vrním blahem, se většinou tváří nelibě, konstatoval, že je to ‚takové tuctové‘. Což bych dala jako závěrečný verdikt - s dodatkem, že tuctové neznamená špatné a milovníci melounových květinovek nechť vyzkoušejí.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

KPslunicko 18.01.11 20:02

Taky se přidávám cítím hlavně pepř a potom těžší vůně, hodně drží-spíše pro starší a na večer…

karolyn 27.10.10 18:38

Treselle je nádherná vůně,na Avon bomba. Netypická,drží šíleně dlouho a krásně se rozvíjí. Nejlepší vůně od Avonu,a to některé jejich vůně přímo bytostně nesníším. Tahle je nádherná,už dlouho j miluji a občas se jí navoním:-).

Arome Lucy 20.10.10 11:03

Ahoj dievcata, reagujem na skor spominanu vonu od Avonu - Rare Pearls. Avon ju tento rok na zaklade dopytu znova uviedol na nas trh, takze sa da objednat u ktorejkolvek avonky ;)

Arome zuzka 05.08.09 13:42

Můžete mi někdo doporučit podobnou vůni z dražších značek podobné té růžové?

Kochichice 07.03.09 01:22

Jedna z avoňáckých vůní, která se mi MOC líbí. Cítím z ní hlavě čaj. A pak trochu lékořice, bůhvíproč.

Arome morgana 15.02.09 02:11

Treselle jsem měla vzoreček,zkoušela nejdříve na ruku a skoro nic jsem necítila,jen jemný štiplavý květinovovodní odér.Po 5 minutách nic.Nalila jsem si to na sebe celé,jestli to tedy nebude lepší a ..nebylo.Na mně to vůbec nedrží a měla jsem spíše pocit,že nejde o parfém,ale o hodně zředěnou toaletku.Nic pro mne.

Hraška 11.09.08 08:34

Kto hľadá Rare Pearls, majú ju na fragrancex. A čo sa týka Treselle, mala som dáávno telové mlieko a veľmi sa v tom čase vôňa páčila (bola som ešte v strednej škole a vnímala som ju ako takú „dospelejšiu“, to viete, v tej dobe…). Teraz som skúšala Treselle Seduction a tá sa mi páčila - cítim „fialové“ ovocie (v popise je slivka) a vanilku, nie je to síce nič svetaborné, ale príjemné pre tie, ktoré majú rady sladšie vône.

Arome Anna 21.02.08 20:01

Díky Katy,vyzkouším. Od Dioru jsem měla J´adore,ale nebylo to „ono“ :)

Katy03 18.02.08 16:30

Anna: taky jsem používala Rare Pearls… hledala jsem a našla „náhradu“ : Christian Dior - Pure Poison. Mohu jen doporučit :-)

Arome Anna 16.02.08 21:37

Mě teda Treselle přišla květinově-čajová,ale žádné ovoce ani meloun jsem necítila. Otázkou,ale je o kterém Tresellu se tady píše. Já jsem měla ten první-hnědý. Určitě pak byl ještě bílý,ale ten už neznám. Tak jestli holky nepíšete každá o jiném. To by vysvětlovalo tak rozdílné názory na tuto vůni. Jinak myslím,že ten původní byl moc pěkný a i když dnes už používám značkové parfémy tak za tenhle bych se nestyděla! Mým miláčkem od Avonu bylo Rare Pearls,který bohužel zrušili a na nic podobného už jsem prostě v parfumerii nenarazila a že už jsem toho vyzkoušela:) Ado,tvé recenze jsou super,když se začtu,mám pocit,že ty vůně i cítím.

Ada 13.02.08 20:58

Vyčpělý vzorek určitě nebyl, jen tam ty květiny holt vnímáme jinak. A kořeněná určitě ne - podívej se ostatně na složení, kromě toho pepře (který je cítit jen na začátku) tam žádné jiné není. Možná šálí smysly tebe :)

Lisa 13.02.08 19:29

Nevim nevim - ať čuchám, jak čuchám, meloun ani nic podobného ovocného tam necítím ani náhodou. Já naopak ze začátku vnímám spíš ostrý, štiplavý pepř, který je po chvilce zjemněn nějakým jemným, nasládlým tónem. Celkově je Treselle spíš kořeněná, svěží podle mě ani nee. A to ji nosím už pěkně dlouho. Při čtení této recenze mám až neodbytný pocit, že jsi, Ado, měla nějaký vyčpělý vzorek anebo mě šálí smysly :-D

Přidat komentář

Nejčtenější