Barevné líčení

Barevné líčení krásně rozjasní celý obličej a zvýrazní vaše oči. Nemusíte použít zrovna ty nejdivočejší barvy, vyzkoušejte si prvně světlejší odstíny a postupně přejděte na sytější. V dnešní nabídce kosmetických značek naleznete širokou paletu všech možných odstínů a vybírat můžete také z mnoha zajímavých efektů, od matných, přes perleťové až po vysoce třpytivé. Nejsou zde žádné meze, můžete vyzkoušet spoustu originálních kombinací a užít si každý den jiný vzhled.

Jak postupovat


Pokud se rozhodnete po kombinování více barev, pamatujte na to, že nejdůležitější je jednotlivé odstíny do sebe vždy řádně spojit. Nemusíte zvolit podobné stíny, pro vytvoření plynulého přechodu. I s kontrastními barvami si lze vyhrát. Je však důležité postupovat pomalu a při každém kroku pečlivě stínovat. Vyberte si, kolik barev chcete dvě, tři, čtyři. Můžete je aplikovat všechny na pohyblivé víčko nebo je rozdělit a dát i pod spodní řasy, do vnitřního koutku či pod obočí. Důležité je hlavně dbát na pečlivou práci a v každém kroku si vyhrát, abyste docílily vytouženého výsledku.

Zdá-li se vám, že se s pomocí štětce stíny dostatečně nespojily a přechod mezi nimi je příliš hrubý, zapojte prsty a jemným poklepáváním bříškem prstu barvy spojte. Nezapomeňte stíny nanášet opatrně a v menším množství. Přidat můžete vždy, ale ubrat jde jen těžce.

U opravdu hodně výrazného a barevného líčení nezapomínejte na vnitřní koutek. Jemně jej rozjasněte, abyste oko opticky otevřely a zvětšily. Na rozjasnění můžete použít nejen tělový stín, ale i barevný s obsahem rozjasňujícího shimmeru.

Která barva sluší vašim očím


Myslíte, že se pro vaše oči žádné odvážnější barvy nehodí a nesluší vám? Omyl, stačí jen najít ten správný odstín. Není modrá jako modrá, nesluší-li vám tmavě modrá, zkuste tyrkysovou. Nelichotí vašim očím světle zelená? Zkuste khaki zelenou. Najděte si odstíny, které vám budou lichotit, a ve kterých se budete cítit dobře. Chce to jen vyzkoušet a nebát se experimentovat.

Modrým, šedým a zeleným očím většinou nejvíce sluší hnědé odstíny, bronzová, zlatá, ale i fialová a zelená. Hnědé oči vyniknou ve světlejších barvách. Skvěle vypadá na hnědých očích růžová, modrá, zelená a fialová.

Každý barevný makeup vždy skvěle doplní oční linka. Ani zde se nemusíte držet při zemi a automaticky zvolit černou nebo hnědou. Dodejte všemu pořádný šmrnc, odvažte se a použijte například fialovou. Linku můžete vytvořit nápadnou, ale i jemnou s pomocí stínů.

Zapomenout nesmíte také na úpravu obočí a jeho dokonalý tvar, který je nezbytnou součástí každého makeupu.

Výrazná, nebo jemná rtěnka


K výrazným očím se doporučuje zvolit jemnější rtěnku. Není to vždy pravidlem, ale většině případů to vypadá lépe a hlavně tak necháte vyniknout právě líčení očí. Nejdříve použijte konturovací tužku, která je v přirozeném odstínu vašich rtů. Poté naneste, jak jste zvyklé lesk nebo rtěnku. Aby rty vydržely v perfektním stavu po celý den a nebylo nutné je každou hodinu kontrolovat a upravovat, zvolte matnou rtěnku, která vydrží v top stavu i 8 hodin a zvládne s vámi dokonce i oběd.

Pro optické zvětšení naneste nad horní ret malé množství rozjasňovače. Plnějších rtů docílíte také spojením tmavší a světlejší rtěnky. Stačí jen orámovat tmavší barvou a poté vyplnit světlejší rtěnkou. Rty budou plné a smyslné.

Kdy a kam se hodí barevné líčení nosit


Už dávno neplatí, že jakkoliv výrazný makeup je vhodný jen na večer a na párty. Pokud se v něm cítíte dobře, užijte si ho i během dne v práci, na srazu s kamarádkou nebo jen tak, na doma.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Misha17 20.06.17 20:23

Keby pridem takto zmachlena do prace, tak ma vsetci vysmeju… ako fakt „KVALITNY“ clanok… ide to tu dole vodou… tieto pi**viny pre nastrocne si mozete nechat :palecdolu:

Do práce z. Ideál

„užijte si ho i během dne v práci“
Ano. Tohleto je do práce úplně supr. Pokud pracujete jako mořská panna. :palec:

Nejčtenější