Barva na vlasy bez maléru: vyberte tu, která sedne pleti

Chtěla jste své hřívě dopřát proměnu, jenže chybka se vloudila a vy odmítáte s pláčem vyjít z koupelny? Zvolit ten správný odstín není žádná věda. Pár jednoduchých pravidel vás naučí, jak si vybrat barvu na vlasy tak, aby těšila, ne děsila.

Najděte svůj typ


Typ vaší pleti souvisí s barvou na vlasy víc, než si myslíte. Pokud jej budete přehlížet, může barvení vlasů nechtěně zvýraznit vaše nedokonalosti.
Jste spíše světlý typ, který má tendenci červenat? Pak byste se měla zásadně vyhnout načervenalým odstínům a sáhnout spíše po plavé, medové nebo nazlátlé barvě. S pletí stydlivých brunetek si bude rozumět Garnier hnědá zlatá (79 Kč).

Pokud je vaše pleť spíše nažloutlá, nelichotivý odstín stáhnou chladnější odstíny. Milovnice blond barvy by měly sáhnout po studeném podtónu, jako je Syoss ledový perleťově plavý 5-9 (85 Kč).

Nesuď barvu podle obalu


Při výběru barvy se nenechte zmást slečnou na krabičce a raději si vyžádejte vzorník barev. Budete tak mít lepší představu, jak barva na vlasech vypadá. Volte raději světlejší odstín. Barvy na domácí barvení mají tendenci chytat intenzivněji než ty, které používá váš kadeřník.

Žádné drastické proměny


Odstínem si nejste jistá? Pak jsou pro vás permanentní barvy na vlasy tabu. Místo toho sáhněte v regálu po semipermanentních barvách. Pronikají pouze do střední vrstvy vlasů, a proto neslibují žádné drastické proměny. A snadno se vymyjí. Casting Crème Gloss (99 Kč) je pryč již po 28 umytích.

Jaké máte zkušenosti s barvením vlasů vy? Napište nám do komentářů.

Autor: Zuzka

.

Nejčtenější