Beach waves aneb Vlny jak od oceánu

Vlnité vlasy si čas od času přeje každá žena. Letošním horkým letním hitem jsou takzvané beach waves – účes, který připomíná den strávený na pláži u moře. Jak si ho udělat sama doma?

* Jak docílit přirozených vln, když jsou vaše vlasy rovné jako hřebíky? Zdroj: Canva

Mám tvrdé a lehce vlnité vlasy, a tak mám beach waves na hlavě kdykoli jdu spát s mokrou hlavou. Je mi jasné, že to tak nemají všechny ženy, ale zjistila jsem, že s trochou snahy je možné, aby si jednou za čas každá z nás plážové vlny udělala. Jak?

Jak na vlasové vlnobití?

Docílit zvlněných vlasů můžete hned několika způsoby.
Kterými?

  1. Pomocí speciální kosmetiky,
  2. pomocí foukacích technik,
  3. pomocí splétání vlasů a přirozeného schnutí.

Plážových vln pak můžete docílit vcelku jednoduše. Záleží jaký typ vlasů a jak dlouhé je máte. Vytváření plážových vln doma spočívá především v přípravě vlasů po umytí.

Mořské spreje a kosmetika pro surf look

Speciální kosmetika s mořskou solí, která zaručuje tzv. „surf look“, pomůže vlasům udržet požadovaný tvar přirozeného vlnobití. Vyzkoušejte například fixační přípravek s mořskou solí Casual od TONI&GUY nebo sprej pro plážový efekt Style Stories The Range Texturizing. Přípravek nastříkejte do vlhkých nebo suchých vlasů a pomačkáním prstů vytvarujte požadované vlnobití.

Tahle metoda bude ale fungovat především na silných a přirozeně lehce vlnitých vlasech.

Vyfoukejte si vlnobití

Pokud máte vlasy rovné, jemné nebo příliš dlouhé na to, aby jim stačil sprej a lehké promačkání, pak ke kosmetice pro beach style použijte ještě speciální foukací techniku – foukání přes difuzér.

V kombinaci se správnou vlasovou kosmetikou docílíte efektu plážových vln i na dlouhých vlasech.

Jak na to?

  • Mokré pramínky stočte na prst do malých drdolů, upevněte skřipcem nebo vlásenkou a postupně je přes difuzér do sucha vyfoukejte.
  • Před i po použití difuzéru vlasy ošetřete mořským sprejem pro fixaci.
  • Výsledný účes nerozčesávejte, ale použijte k úpravě pouze prsty. Čím méně zásahů, tím déle vlny vydrží.
  • Na závěr můžete vlasy přelakovat pro dlouhodobější trvání účesu.

Vln docílíte také za použití žehličky na vlasy či kulmy. Stačí nechat vlasy uschnout a pak na nich vytvořit nepravidelné vlny. Nezapomínejte, že beach look není o dokonalosti, ale o divokosti.

Vyspěte se do vln!

Technika, která pro vlasy možná není tou nejpříjemnější, ale pro vás znamená minimum práce a maximální výsledek. Před spaním ještě vlhké vlasy zapleťte do copů (jejich množství je pak čistě na vás) a jděte si lehnout. Pro ještě lepší a úhledný efekt zkuste jednoduchý trik s páskem od županu.

Jakou metodou si děláte vlny nejraději?

Autor: Kristina

Práce vás musí bavit a naplňovat a někdy se musí stát něco velkého, abyste si uvědomili, co je v životě důležité. Pro Kristinu to bylo právě mateřství, které nastartovalo její práci pro online media a pomohlo ji určit si priority.

Váš příspěvek

Nejčtenější