Revoluce v péči o zuby: Místo pasty bezobalové antiperle

Kanaďané přicházejí s ekologickou náhradou zubní pasty. Bez obalu a maximálně šetrnou k planetě. Na co se můžeme těšit?

* Nahradí tabletky zubní pastu? Zdroj: Profimedia.cz.

Každodenní rutina v novém

Čištění zubů patří ke každodenní rutině. Spotřeba tub od zubních past je obrovská, a to má samozřejmě negativní dopad na naši planetu. Dva kanadští experti se rozhodli vyvinout udržitelnou metodu ústní hygieny. Dvoučlenný tým Change Toothpaste přišel s drobnými bílými kuličkami, které na první pohled připomínají mentolové antiperle. Na rozdíl od nich se však necucají, ale jemně rozkousnou. V ústech se vytvoří pěna, poté stačí vzít kartáček a zuby klasicky vyčistit.

Myšlenka je jednoduchá: místo plastových tub použijeme kuličky uložené v papírovém sáčku. Tím se uleví nejen životnímu prostředí, ale i těm, kteří nesnáší neustále rolování tuby nebo mačkání zubní pasty od prostředka. :)

Dobrou zprávou je také fakt, že tabletky neobsahuj fluorid, lepek, mléčné produkty a ani stopy ořechů nebo sóji.

Dobrá zpráva pro ekology i vegany

Novinku v péči o chrup si zatím mohou objednat pouze Kanaďané a v přepočtu vyjde balení po 65 tabletách na 230 Kč. Pokud vás ale možnost perliček místo zubní pasty zaujala, nezoufejte. V Česku nabízí podobné zubní pilulky značka Lush. Vybrat lze z několika druhů tabletek a za pozornost stojí i ústní voda v tabletách.

Zubní pastu v tabletách od značky Lush jsme podrobili redakčnímu testování. Jak dopadlo, si můžete přečíst v článku: Cože, tvrdé tabletky místo pasty na zuby? »

Udržitelnost řeší také značka Colgate, která se chystá v roce 2020 uvést na americký trh zubní pasty s recyklovatelnými obaly.

Co říkáte na bezobalovou zubní péči?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Témata článku

Nejčtenější