Vyhrajte boj za krásné vlasy: Podpořte jejich růst domácí kofeinovou masáží

„No jo, ale ty máš krásné vlasy od přírody,“ slýchávám často. Tak na rovinu: měla jsem! Ale stres, špatná životospráva, těhotenství a kojení – to všechno udělalo své. Není to tak dávno, co jsem svou krásnou hřívu začala ztrácet. Vlasy padaly a mé sebevědomí také. Ale zachránila jsem si kůži (totiž vlasy) a řeknu vám jak!

* Rozmazlujte svoje vlasy, vrátí vám to. Zdroj: Africa Studio / Shutterstock, Inc.

Dejte jim najíst


Možná si říkáte, že s tím, jak se stravujete, kvalita vlasů nesouvisí. A to je právě velký omyl. To, co přijímáme ve stravě, putuje do všech koutů těla, proudí organismem, a buď živiny dává, nebo bere. Tak tedy: z donutů ještě nikomu lví hříva nenarostla.

Pokud do jídelníčku zařadíte potraviny bohaté na protein, zinek, selen, vitamin C a železo (které vás mimochodem neskutečně nabije energií), dáte jim ten nejlepší základ pro zdravý růst a krásný lesk. Kde tyto živiny hledat? Nejvíce v kvalitním drůbežím mase, luštěninách, rybách a rybím oleji, veškeré zelenině, sezonním ovoci. Zvyšte také příjem tekutin, hlavně čisté vody. Dostatek hydratace zajistí, že se vám nejen krásně vypne a projasní pleť, ale fit bude také pokožka hlavy, jejíž dobrý stav je pro správný růst vlasů nezbytný.

Méně je více


To platí především u stylingu. V dnešní době, kdy je nabídka široká, není obtížné sáhnout po vysoce kvalitní vlasové péči, která nezatíží vlasy samotné, ale ani pokožku hlavy. Té ubližují především suché šampony a tužidla, ale i vlasová kosmetika obsahující vysoké množství parabenů, silikonů a dalších chemických látek.

Vyhněte se také častému upravování vlasů horkým vzduchem, nadměrně je totiž vysušuje a podporuje produkci kožního mazu, což může mít z dlouhodobého hlediska za následek problém v podobě mastných vlasů. Vlasy nečešte, pokud jsou úplně mokré, a umývejte, až když to opravdu potřebují.

Podívejte se také, jak v našem velkém testu dopadly vlasové oleje »

Dopřejte si masáž


To nejdůležitější, nejefektivnější a nejlepší na konec! Na tuhle masáž nemusíte do salonu, zvládnete ji hravě v pohodlí domova. Udělejte si alespoň dvakrát v týdnu soukromé vlasové spa – pozitivní změny se dostaví už po několika týdnech.

K masáži vlasové pokožky nejlépe poslouží bříška prstů a lze ji provádět buď nasucho, anebo za použití speciálních sér, olejů nebo kúr na podporu růstu vlasů. Pokud používáte olej, pokožku nejdříve navlhčete.

Masírujte jemnými krouživými pohyby směrem od čela přes spánky a temeno až po týl. Masáž by měla trvat minimálně 3 minuty, ideálně 10 minut.

Počítejte s tím, že se zvýší produkce mazu a další den mohou být vlasy „tak akorát na umytí“. Masáž tedy neprovádějte na čerstvě umytých vlasech.

K masážím výborně slouží séra obsahující kofein z kávy nebo zeleného čaje, rozmarýnový olej, ricinový olej, ale také dýňový, cedrový nebo selenový. Do délek vlasů pravidelně aplikujte domácí masky, které vlas zacelí a uhladí. Nejlepší službu v tomto případě prokáží kopřivy, šalvěj (pozor, vlasy může lehce ztmavit) nebo obyčejné vařené brambory.

A hlavně: vytrvejte! K tomu, aby se vlasová pokožka uzdravila a vlasy zesílily, je zapotřebí především jejich pravidelné hýčkání a čas. Tak jim ho dejte. Vždyť tvrzení, že vlasy jsou korunou krásy, není vůbec zcestné…

Máte nějaký svůj „recept“ na krásné vlasy? Dejte nám o něm vědět do komentářů.

Autor: Alena

Nenapravitelná romantička, blogerka a máma na plný úvazek. Před třemi lety propadla kouzlu přírodní kosmetiky, která jí zachránila pleť i vlasy.

Nejčtenější