Bond No. 9: Saks Fifth Avenue for Her

Saks Fifth Avenue je první vůně nikové značky Bond No. 9, kterou na Arôme recenzuji. Pro její milovníky mám v záloze ještě dva vzorky, na které se dostane příště spolu s představením značky. Dámskou Saks Fifth Avenue (existuje i pánská verze) si dáme jako předkrm. Nejsilnější slinění tenhle parfém vzbudí u milovnic náměstí provoněných bílými květinami.

Saks Fifth Avenue je proslavený obchodní dům v New Yorku, který nabízí luxusní zboží všeho druhu. Zatímco v běžných obchodních centrech jsme zvyklí na Kenvelo, Deichmanna či Yves Rocher, v Saks Fifth Avenue se nakupuje Dior, Chanel a Vuitton. Ve zdejších parfumeriích můžete bloudit celé dny a očichávat nejrůznější exkluzivní lahůdky. Značka Bond No. 9 se rozhodla zachytit ducha slavného nákupního chrámu ve vůni. A jak lépe vyjádřit luxus než luxusními květinami?

Srdcem Saks Fifth Avenue je svatá trojice bělostných krasavic, které umějí hladit i zabíjet: tuberóza, gardénie, jasmín. Nejvíc vyniká tuberóza s gardénií a svou nositelku ani její okolí nijak nešetří: Saks Fifth Avenue je razancí a šťavnatými, sytými tropickými tóny podobná Fracasu. Pokud máte sklony v syté tuberóze nacházet jahody a broskve, tady je najdete stoprocentně. Vůně se ihned po nanesení rozletí do širokého okolí a kamkoli se hnete, zůstane po vás ozvěna bujného pralesa plného omamně vonících květin. Ostatně tuberóza se na mě drala už z uzavřené ampule se vzorkem, který byl originální a nikdy předtím nebyl otevřený - vzorek provoněl celou krabičku a nedal jinak, než že ho musím hned vyzkoušet. Tuberóza, dá-li jí parfumér volnou ruku, je jako nadpozemsky krásná žena, za kterou se musíte otočit, i když nechcete.
Na rozdíl od Fracasu ale Saks Fifth Avenue nezůstává stejná až do konce. Opojné tuberózy a máslové gardénie si užijete - podle podmínek - tak hodinu až dvě a další hodiny strávíte s jiným parfémem, neméně zajímavým, ale už klidnějším a komplexnějším. Bílé květiny zmírňují a vystupují zelené tóny, nejprve lehce mátové, potom bylinné, k tomu suchý prach velkoměsta, kosatcový samet a karamelová vanilka. Extravagantní dáma v rozevlátých bílých šatech se mění v ženu ve střízlivé městské eleganci, která však nenápadně dává najevo pořád totéž - nevadí jí být středem pozornosti a ráda občas provětrá ospalý vzduch kolem sebe. Saks Fifth Avenue bych nedoporučovala úplným začátečnicím, ale ženám, které ocení výraznější a složitější vůně; a rozhodně ji alespoň k vyzkoušení doporučuji všem milovnicím bílých květin, obzvlášť tuberózy a gardénie (které znáte nejen z Fracasu, ale také třeba z Gardenia Passion, Carnal Flower, Fragile nebo Poisonu).

(Přestože vzorky neobvyklých vůní se u nás špatně shánějí, Saks Fifth Avenue mají momentálně v parfumerii Galeona - viz odkaz v záhlaví. Minimální objednávka je sice pět vzorků, ale z nabídky jistě nebude problém vybrat si ještě něco dalšího. Na závěr této praktické reklamní vsuvky samozřejmě zdravím všechny odpůrce komercializace na Arôme!)


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

plevanka 17.03.10 14:25

Hodně podobná carnal flower, ikdyž ta se mi líbila o trošku víc.
Opravdu kvalita. Bílé květiny které s váma budou celý den, přinejmenším.

daniela 24.10.09 16:01

Vůně je opravdu krásná a omamná, dělá na mě ale mléčně kokosový dojem…

Theika 03.10.09 08:56

Juhůů:) Já marně hledala u vzorků nějaký košík a ono se to objednává písemně..:-DD
Teď už se moc těším až je očuchám..:))))

Theika 30.09.09 16:19

Prosím Vás.. jsem asi divná, ale nemůžu na Galeoně najít vzorky…:((
Našla jsem tam jen nějaké dárkové balení za 4600,–
To je ono jako?? to se mi za to fakt dávat nechce..
Děkuji za případnou radu:)

Mitzi 30.07.09 10:24

Taky zdravím odpůrce komercializace na Arôme :) a děkuji Galeoně za možnost vyzkoušet vůně tohoto typu a Adě za typ.

Testuji teprve chvilku, takže mě zrovna vraždí tuberóza, ale už se těším, jak se rozvine. Gardenie s jasmínem jsou moje nejmilejší květinové složky, snad se prosadí rovnoměrně.

Albeni 21.06.09 12:21

Ještě něco - v tomhle případě se může jít mainstream opravdu někam schovat…žádné obyčejné bílé květiny na toto nedosáhnou, pure poison a spol…vodičky.
Jak se mi u Bondů nelíbí flakony, tak vůně mě dostala na kolena…bože to je pecka…avony z police přemisťuju na wc :D a začínám šetřit.
Už se třesu na další vzorky, doufám že budou taky stát za to:)

Albeni 21.06.09 12:13

Páni!
Tak to je pecka, smršť bílých květin, ale nádherná! Hotový úder do nosu, krása. Tady mají ty bílé květiny opravdu grády. Ú-ž-a-s-n-á!

Ada 06.06.09 19:51

Já bych s tím tak rychle hotová nebyla… Např. Bond No. 9 Chelsea Flowers 100 ml stojí v zahraničí v přepočtu cca 3500. Plus pošta tak 400, DPH 19 % a máme z toho 4600. Cena na Galeoně je 4900. Je to drahé, ale levně to vzhledem k podmínkám bohužel nejde…

plevanka 06.06.09 16:47

Mě připadne Galeona předražená, a to nehorázně…

Jola 02.06.09 13:45

Děkuji Ado za recenzi. Seděla jsem asi hodinu u počítače a pořád jsem koukala na vůně od Bond No.9. No já snad přemýšlela, že si hned nějaký pořídím.

Melissa 02.06.09 12:41

Hm, a vůbec nabídka na Galeoně.. Třeba Guerlainy.. mňam!

Dejna 01.06.09 20:54

Krásná recenze, to jsem se namlsala, Fracas, Fragile, Poison moji oblíbenci…radost mi kazí jenom ta cena..

Intense77 01.06.09 19:30

Dostat to aj na letiskach ? Alebo kde to je najlacnejšie ? D.

Intense77 01.06.09 19:14

Uff ! Tak toto je drahé :o(

vivienne 01.06.09 16:01

tímto děkuji Adě za recenzi k této značce …více takových :-)
toto je jedna z mých nejoblíbenějších vůní s dokonalou výdrží........díky

Luqas 31.05.09 23:16

mne reklama nevadi,, preco nie,, a galeona je po el nino druha najlepsia, vlastne vo vybere voni najlepsia, ale v el nino su ovela rychlejsi :D

katerinka 31.05.09 22:44

Stojí za vyzkoušení, je fakt moc pěkná, jeden z povedenějších Bon­dů.

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější