Bond No. 9: Saks Fifth Avenue for Her

Saks Fifth Avenue je první vůně nikové značky Bond No. 9, kterou na Arôme recenzuji. Pro její milovníky mám v záloze ještě dva vzorky, na které se dostane příště spolu s představením značky. Dámskou Saks Fifth Avenue (existuje i pánská verze) si dáme jako předkrm. Nejsilnější slinění tenhle parfém vzbudí u milovnic náměstí provoněných bílými květinami.

Saks Fifth Avenue je proslavený obchodní dům v New Yorku, který nabízí luxusní zboží všeho druhu. Zatímco v běžných obchodních centrech jsme zvyklí na Kenvelo, Deichmanna či Yves Rocher, v Saks Fifth Avenue se nakupuje Dior, Chanel a Vuitton. Ve zdejších parfumeriích můžete bloudit celé dny a očichávat nejrůznější exkluzivní lahůdky. Značka Bond No. 9 se rozhodla zachytit ducha slavného nákupního chrámu ve vůni. A jak lépe vyjádřit luxus než luxusními květinami?

Srdcem Saks Fifth Avenue je svatá trojice bělostných krasavic, které umějí hladit i zabíjet: tuberóza, gardénie, jasmín. Nejvíc vyniká tuberóza s gardénií a svou nositelku ani její okolí nijak nešetří: Saks Fifth Avenue je razancí a šťavnatými, sytými tropickými tóny podobná Fracasu. Pokud máte sklony v syté tuberóze nacházet jahody a broskve, tady je najdete stoprocentně. Vůně se ihned po nanesení rozletí do širokého okolí a kamkoli se hnete, zůstane po vás ozvěna bujného pralesa plného omamně vonících květin. Ostatně tuberóza se na mě drala už z uzavřené ampule se vzorkem, který byl originální a nikdy předtím nebyl otevřený - vzorek provoněl celou krabičku a nedal jinak, než že ho musím hned vyzkoušet. Tuberóza, dá-li jí parfumér volnou ruku, je jako nadpozemsky krásná žena, za kterou se musíte otočit, i když nechcete.
Na rozdíl od Fracasu ale Saks Fifth Avenue nezůstává stejná až do konce. Opojné tuberózy a máslové gardénie si užijete - podle podmínek - tak hodinu až dvě a další hodiny strávíte s jiným parfémem, neméně zajímavým, ale už klidnějším a komplexnějším. Bílé květiny zmírňují a vystupují zelené tóny, nejprve lehce mátové, potom bylinné, k tomu suchý prach velkoměsta, kosatcový samet a karamelová vanilka. Extravagantní dáma v rozevlátých bílých šatech se mění v ženu ve střízlivé městské eleganci, která však nenápadně dává najevo pořád totéž - nevadí jí být středem pozornosti a ráda občas provětrá ospalý vzduch kolem sebe. Saks Fifth Avenue bych nedoporučovala úplným začátečnicím, ale ženám, které ocení výraznější a složitější vůně; a rozhodně ji alespoň k vyzkoušení doporučuji všem milovnicím bílých květin, obzvlášť tuberózy a gardénie (které znáte nejen z Fracasu, ale také třeba z Gardenia Passion, Carnal Flower, Fragile nebo Poisonu).

(Přestože vzorky neobvyklých vůní se u nás špatně shánějí, Saks Fifth Avenue mají momentálně v parfumerii Galeona - viz odkaz v záhlaví. Minimální objednávka je sice pět vzorků, ale z nabídky jistě nebude problém vybrat si ještě něco dalšího. Na závěr této praktické reklamní vsuvky samozřejmě zdravím všechny odpůrce komercializace na Arôme!)

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější