Nové vůně: Bottega Veneta, Baiser Volé & Eau d'Ikar

Dnes mě opět přilákaly novinky: eponymní vůně italské značky Bottega Veneta, od které jistě znáte krásné kabelky "tkané" z kůže (i když nejspíš jen z obrázků, protože jsou hříšně drahé); ukradený polibek neboli Baiser Volé od Cartiera a pánskou Eau d'Ikar od Sisley.

Byl to dneska docela šťastný výběr. Snad je to taky tím, že léto je konečně za námi, tudíž mezi novinkami nejsou nudné svěženky a stopadesáté letní verze známých parfémů, nýbrž vůně určené pod stromeček. Kdo si dneska vybere?

#START-12650# #IMG-FLACON-12650# Žena se zálibou v jemné kůži: co jiného ostatně čekat od Bottegy Venety? V parfému, který by se hodil k proplétaným kabelkám a luxusním rukavičkám, prostě nemůže kůže chybět. Bottega Veneta však není vyloženě kožený parfém jako třeba Cabochard nebo Bandit, i když ke konci je kůže poměrně zřetelná. Do té doby jí dělají společnost velmi elegantní květiny, po jejich zeslábnutí se ukáže klasicky chyprový základ s větvičníkem, pačuli a právě kůží.

Zpočátku, dokud voněly květiny a pudr, mi Bottega Veneta mírně připomínala Kelly Calèche. Kelly je však spíš rozverná, cílená očividně na mladší zákaznice. Bottega je sofistikovaná, elegantní jako Chanel No. 19, ne však romanticky elegantní. Zároveň je velmi nenápadná, pravý opak křiklavosti. Vřele doporučuji k vyzkoušení. Zajímáte-li se o klasické chyprové vůně, třeba zmíněný Cabochard, Bottega Veneta by mohla být dobrou přestupní stanicí. #END-12650#

#START-12646# #IMG-FLACON-12646#
Baiser Volé od Cartiera má velmi ostrý, zelený začátek. Ze zeleně záhy vystoupí lilie a konvalinky, které vyrůstají ze sladkého, vanilkově pudrového základu - oproti prudce zelenému začátku je to otočka o 180 stupňů. Orientální základ by měl být poctou vůni Le Baiser du Dragon, ze které prý Baiser Volé vychází.

Vůně bohužel není tak zajímavá, jak by se z popisu mohlo zdát. Proměna z rozšlapané trávy v pudr s vanilkovou vůní je nečekaná, překvapí vás však jen jednou. Před koupí proto Baiser Volé raději několikrát vyzkoušejte, ať máte jistotu, že se vám rychle neomrzí. #END-12646#

#START-12371# #IMG-FLACON-12371#
Pánská Eau d'Ikar se hned tak omrzet nemůže. U Sisley už jsme zvyklí, že chodí jinými cestami než ostatní značky, není to ostatně firma, která by chrlila několik parfémů ročně. Eau d'Ikar je navíc její první pánská vůně, nepočítáme-li unisexovou Eau d'Campagne z roku 1974.

Eau d'Ikar se skládá z mnoha složek, které se postupně objevují a různě prolínají. Začátek je zemitý, kořeněný, přitom hebký. Poté se objeví chyprové tóny, vzdálená podobnost s Terre d'Hermès, vetiver, balzámy, špetka černého čaje; a postupně sílí vliv hlavní složky, na níž je Eau d'Ikar vystavěna, totiž mastixové pryskyřice. Její vůně je vosková, dřevitá, živočišná, kdyby byla intenzivní, nejspíš by byla nesnesitelně těžká. Eau d'Ikar naštěstí patří k těm vůním, které se při rozumné aplikaci drží zkrátka.
Vůně je velmi mužná, taková chlapsky hřejivá, nebojím se říct sexy. Určitě vyzkoušejte. #END-12371#

Autor: Ada

.

Témata článku

Váš příspěvek
Bluegirl 16.5.12 14:52

...

Voní pěkně, ale podle mě je příliš drahá. připomněla mně několik vůní, které už znám, ta pudrovost je v ní zřejmá. Neříkám, že voní špatně, ale přijde mi že ktejaká drogérková pudorvá varianta voní líp

Otýlie 6.11.11 11:52

Baiser Volé

Tuto vůni jsem zkoušela včera, můj úplně první dojem z ní - voní, jako čerstvě uvázaný tůjový věnec, asi nějaká analogie s dušičkama. Rencenze je naprosto přesná a výdrž nic moc.

Lorrina 4.11.11 21:50

Bottega Veneta

No, moc se mi nelíbí, ani na první ani na xtý počich. Mám vzoreček od slečny promotérky ve Fannu, očichávám, očichávám, ale nějak ee. Příliš těžká vůně „pro staré báby“. Kdo by jej chtěl, ráda vyměním za jiný vzorek…

Lenna 22.10.11 21:30

Baiser Volé

Souhlasím s recenzí. Výdrž podle mě nic moc, ale kolegyně nečekaně chválila, když jsem myslela, že je vůně fuč… takže? :think:

Sára 22.10.11 16:57

Cartier Baiser Volé

Tak jak jsem se na ní těšila, tak mne bohužel zklamala, nejvíc mi vadí její linearita - vůbec nikam se nevyvíjí a bohužel na mě voní jako drogérovka.

silvoušekCZ 22.10.11 15:17

Cartier Baiser Volé

měla jsem možnost vyzkoušet ji minulý týden a je opravdu přesně taková jak je popsáno v článku. Navíc u mě ani výdrž nic extra :-(

Přidat komentář

Nejčtenější