Cacharel: Anaïs Anaïs

Anaïs Anaïs se prodává ve verzi eau de toilette i eau de parfum. Oficiální popis uvádí, že jde o osvěžující květinovou vůni.
Názory na Anaïs Anaïs se různí, vlastně existují dva tábory, z nichž jeden je nadšen a tvrdí, že jde skutečně o příjemnou, něžnou a romantickou vůni, zatímco druhý mluví o staromódním oparu, pohřebním kvítí a zatuchlých mýdlech v babiččině koupelně. Názory „někde mezi“ prakticky neexistují, můžeme tedy s klidem konstatovat, že Anaïs Anaïs patří mezi vůně, které buď milujete, nebo nenávidíte.
Viníky jsou bezesporu kadidlo a lilie. Jejich spojením totiž vzniká těžká, teple vlhká vůně, která skutečně může připomínat starodávné voničky do prádla nebo lehce zatuchlý pokoj staré dámy. Kadidlo je jedna z kontroverzních přísad, kterou lze buď nesnášet nebo milovat, jak dokazují i jiné parfémy s jejím obsahem. Abyste si dokázali představit Anaïs Anaïs, budete potřebovat velký zahradní skleník. Vylezte na jeho střechu, odklopte jeden panel a nadechněte se. Od země stoupá odér vlhké, teplé hlíny, zachytí trochu vůně zelených listů a potom nabere omamné aroma z kalichů lilií naplněných sladkou šťávou, z květů jasmínu a také se lehce otře o květy vedle rostoucích růží. Až se dostane k vašemu nosu, záleží už jen na vašem vkusu, jestli ze střechy spadnete hrůzou, nebo s blaženě nepřítomným výrazem na tváři. Jestliže se vám Anaïs Anaïs bude zdát příliš silný, zkuste alespoň půl hodiny počkat. Vůně se trochu usadí a uklidní, ubyde jí na teplé zemitosti a víc vynikne jemně květinové srdce.
Anaïs Anaïs je klasický a víceméně romantický, někde na půli cesty mezi rozevlátým a elegantním. Hodí se pro mladé dívky i pro dospělé ženy, počínaje zralým věkem bych však byla velmi opatrná – zatímco na dvacetileté dívce bude vonět zajímavě a neotřele, padesátiletá žena se vystavuje nebezpečí, že okolí bude její parfém vnímat jako starobylý odér.

Reklama na Anais Anais s Kate Mossovou (YouTube)

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější