Carolina Herrera: 212 Splash

Nudná, tuctová, zaměnitelná vůně. Proč už Carolina Herrera s těmi odvary 212 nepřestane? Původní 212 je docela pěkná vůně, ale tahle hrůza ji naprosto degraduje.
První závan, který trvá asi 30 sekund, je výrazně citrusově svěží, příjemný, krásně osvěžující. To je ten čerstvý, ledový „splash“, slibovaný obrázkem z reklamy. Potom je pár minut ticho a následně se rozvoní gardénie. Ta voní asi 10 minut a pak se 212 Splash promění v obvyklou směsku květin a ovoce. Vytváří takový ten tisíckrát provařený „melounově“ květinový odér, který objevíte napříč celým parfémovým spektrem, levnými deodoranty z drogerie počínaje a drahými parfémovými vodami konče. Ta směska je tak tuctová, že už na ni slovo „tuctová“ ani nestačí, je to sama esence tuctovosti, čichala jsem k ruce a nudou se mi skoro chtělo brečet. Vzápětí jsem se ovšem zdravě rozčílila, jak se mi nad podobnými výtvory stává - 212 Splash se samozřejmě prodává za plnou cenu, tedy za peníze, za něž si můžete koupit třeba Ô de Lancôme . A ten začátek, to mělo být co? Jak je možné, že parfém voní čtvrt hodiny a pak už z něj vanou jen takové vyšeptalé zbytky? Chápu, že v době dravého kapitalismu je potřeba zákazníka zaujmout v první minutě a přimět ho vysolit prachy, než si to rozmyslí, ale copak jde do téhle na hlavu postavené šablony násilím rvát parfémy, vonné prostředky, jejichž úkolem je postupně se rozvíjet a poskytnout tak své majitelce nejméně několikahodinovou rozkoš? Očividně lze - a výsledek potom vypadá jako 212 Splash. Vyhněte se širokým obloukem.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

anonymní 02.07.07 18:07

Kdyby držela, dávno ji mám doma:-) Nejlepší Carolinina vůně!

JKarka 10.06.07 09:02

Vyloženě odlehčená 212, ze všech těch odlehčenek je tahle opravdu jako její slabší dvojče, není špatná, ale nemusím ani jednu,ani původní 212. spíš mi v obou dost cosi vadí

benvenuta 29.05.07 00:40

Pamatam si, ze ked som bola este novacik v parfumoch, raz som vyskusala Elizabeth Arden Splendor a tiez sa mi uplne chcelo plakat od nudy - bola to prijemna vona, ale s nulovou originalitou.


Reklama


Reklama

Nejčtenější