Caron: Fleur de Rocaille

Fleur de Rocaille (testovala jsem verzi EdT) - neplést s Fleurs de Rocaille, ta je o šedesát let starší - je jemnější, květinově zelená vůně. Výrazně jsem v ní cítila konvalinky, mimózu a šeřík, což jsou všechno květiny s takovým nazelenalým nádechem rozšlapané šťavnaté jarní trávy; moje oblíbené tóny to nejsou, ale začátek Fleur de Rocaille se určitě bude líbit každému, kdo má rád Diorissimo, Beautiful Sheer nebo Cristalle od Chanelu.

Později už spíš někomu, koho taková Cristalle zaujala, ale přišla mu příliš intenzivně a vytrvale zelená; Fleur se postupně uklidňuje a ve své rozvoněné podobě je klidnější a univerzálnější než Cristalle nebo Diorissimo, zhruba na úrovni královen univerzálnosti, jako je True Love, Ardenbeauty nebo Escada (Signature).

V srdci jsem také identifikovala jemnou růži, která zde vykukuje na úkor zeleně. Nic opojného, i když špetka jasmínu je cítit; spíš takový klídek navečer na zahrádce. Základ je dřevitě pižmový, hebký, s velmi lehkým nádechem pudru.

Fleur de Rocaille bych doporučila ženě, která chce opravdu jemnou, klidnou, květinovou vůni, univerzálně nositelnou či darovatelnou. Pro slavnostní příležitost bych volila něco výraznějšího.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Parfum maniačka 10.08.15 15:07

Súhlasím, na mne rozhodne nie je kľudná, či jemná. Naopak, intenzívna a výrazne zelená, kvetinová nálož. A v skutku pekná

Eva_nem 24.12.09 15:21

Taky bych neřekla, že je univerzální a nevýrazná, i když vkusná a delikátní ano. Zelená, suchá, nesladká a cítím v ní něco, co nedokážu identifikovat, ale nádherně mi to voní (asi nějaký z těch květů). Mám jen miniaturku a vůbec bych se nezlobila za velké balení:)

Mirka 02.02.08 19:31

na mě taky moc klidně a univerzálně nepůsobila. Byla docela suchá a zelená. Připomněla mi Eau Torride, a ke konci už trochu obtěžovala.

Ada 20.08.07 09:23

Tak to musela být ona, True Love mně ani trochu výrazně nevoní, je to mdlá vodička. Nevylučuješ místo potu nějakou agresivní kyselinu? :)

Arome e.v.a. 19.08.07 17:29

ahoj adi, právě jsi mi nasadila brouka do hlavy, kterou vůni jsem vlastně testovala: nebýt této recenze, dala bych ruku do ohně, že šlo o Fleur de Rocaille: ale trvalá rozjásanost a „uřvanost“ vůně /žádný poklid ani univerzalita se nekonala/ mě uvádí v pochybnost :)) Diorissimu mnou zkoušená Fleur de Rocaille byla na hony vzdálená /ale blížila se trochu True Love - ta na mně taky voní velice výrazně a opojně/ Neuvěřitelné, co mi vůně provádějí :o

Nejčtenější