Cartier: Le Baiser du Dragon

Le Baiser du Dragon (‚Polibek draka‘) jsem už před nějakou dobou testovala na papírku, moc jsem se mu však nevěnovala. Dnes jsem na něj narazila v parfumerii a rozhodla jsem se tento nedostatek konečně napravit.
Začátek byl kupodivu výrazně chyprový a posléze skoro komplet zmizel. Le Baiser není typicky ostrá chypre vůně, bere si z této kategorie jen základ (a to ještě částečně) a na něm staví něco úplně jiného. Zvláštní harmonii z mnoha složek, z nichž ani jedna vlastně výrazně nevyniká, respektive slévají se do sebe a tu a tam, podle podmínek, některá vykoukne o něco víc. Vůni proto bude dost těžké popsat tak, abyste si ji skutečně mohli představit - nejlepší bude ji někde vyzkoušet. Každopádně jde o vůni výraznější, zralou, elegantní, ne sice přímo těžkou, určitě však ne pro každého.

Nejspíš si k ní představíte nějakou elegantně oblečenou dámu, podle mě ovšem doplní nejen večerní šaty či kostým, ale i něco uvolněnějšího. Je to vůně, ve které se, pokud vám padne do noty, budete cítit dobře za všech okolností; je elegantní, ale ne upjatá, výrazná, avšak ne ukřičená, zralá, ale ne staromódně vyčpělá.
Z uvedených složek jsem cítila pačuli, benzoin, vetiver, růži, cedr, kosatec, gardénii a mandle (amaretto), všechno pěkně dohromady. Pačuli s vetiverem obstarávají chypre podtón, amaretto gurmánskou mandlovou notu, gardénie s růží zastupují syté, omamné květiny, cedr s kosatcem to celé halí sametovým závojem a benzoin přislazuje mléčně vanilkovým dojmem (podobným jako v Sensi).


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Sendy 24.01.11 00:39

Mýdlově zemitá, nemohla bych ji nosit, měla jsem jen odstřik a manžel se mne ptal, proč chci vonět jako mužatka. Ani já si v ní moc žensky nepřipadala.

sLenka 02.01.11 17:53

Mám ji a používám málo. Nějak se mi zdá mýlově dusivá ale- je to jediný parfém, který mi okolí opakovaně chválí. Tak nevím

Smidlik 04.08.10 17:40

Dostal se ke mně odstřik, ale protože na první zkoušení mi přišel jako neskutečně silný a vtíravý a mamka takové siláky vyhledává, putoval k ní. Pak ho jednou použila na oslavě a já se nestačila divit krásné vanilce s mandlemi a neskutečné výdrži. Takže zatím bych ho asi neunesla, ale je krásný a jedinečný.

Laura2 10.03.10 11:42

Po čase bolehlav a mýdlovina, moc se mi líbil a teď ho nemůžu vystát. Je to přeplácané a protivné. Polibek draka, by měl mít nějakou jiskru, ale toto je slátanina.

evik77 15.06.09 15:33

Hm, asi mám divnou pokožku. Začátek určitě chypre s něčím štiplavým. Potom zesílily sladké přezrálé broskve - vzpomněla jsem si na Gucci Accenti.A pak se přes broskve přelily slaměnky a to mi připomnělo Mitsouko. Drží se dost u těla, s mojí chemií působil Polibek draka jemně.

Arome Anna 21.04.09 10:55

Cítím roibos a to hrozně, velké zklamání .

janicka24 13.04.09 00:13

Můj dojem…stříkla jsem si ji…upadla jsem do komatu.....po dvou hodinách jsem se probrala…a byla z toho skoro moje nej nej Sensi:-)

Sára 08.07.08 23:01

Nádherná vůně!!! Po dlouhé době zase něco neobvyklého, vybočujícího. Mění se každou chvilku, stále mě překvapuje novými tóny, jsem moc ráda, že ji mám ve své sbírce. No a výdrž taky výborná.

Vera 30.04.08 13:04

Sladší a přitom jiskřivá. Bože, tolik krásných vůní a jenom jedno tělo, aaach jo ;o)

estelle 15.11.07 21:55

Le Baiser…ma moje uznanie :-)nic take som este necitila a udivoval ma kazdu chvilu inym tonom…a zaklad ma dostal. Niekoho mozno odradi hlava vone, mne tam vystupovali napriklad vyrazne tie mandle, dokonca arasidy, vona nie je sladka a je krasne drevitá…Draci bozk sa lahko moze stat vášňou…ani ja som sa od vzorky nemohla tyzden odtrhnut…Fajns­mekerska, vona so zakladom hodnym ceny :-, ale pozor nie je to „davovka“.

Ada 13.11.07 18:57

Kerze: dokonalá telepatie, já jsem dala taky Draka na levé a Magii na pravé :D

Samantha 13.11.07 17:24

To předešlé byl můj výplod :-)))

anonymní 13.11.07 17:23

Od té doby, co mám „draka“ tak se málo-kdy rozhodnu pro něco jiného z mé sbírky a to je z čeho vybírat :-))) Z toho, co znám, tak mu může konkurovat jedině Safari, nebo Van Cleef :-) Je to vůně, která se rozvíjí celý den a každou chvíli voní trochu jinak, ale vždy nádherně. Mám EDP.

Kerze 13.11.07 15:38

Ado, to snad není možné - telepatie. Zrovna dnes jsem zabrousila v Marionaudu k zaprášené a zastrčené poličce s Cartierem, Van Cleef Arpelsem a nevím proč mně napadlo vyzkoušet Magie Noire?! Na levém zápěstí mám Draka, na pravém Magii,na levém předloktí Murmure a na pravém Hiver. Ale k Drakovi - velmi zajímavá vůně. Zpočátku dost silná, ale rozleží se krásně násladle kořeněně. Já bych ji teda nosila spíš na večer, protože si myslím, že by mohla v kanceláři nebo na jednání možná obtěžovat - tedy alespoň mně z pačuli, která je tam skutečně znát často rozbolí hlava. Ale v elegantních večerních šatech udělá z každé ženy mezi 30-50 ( tak bych viděla tu věkovou hranici )hvězdu sezony.

Přidat komentář

Nejčtenější