Cartier: Roadster for Men

Když jsem Roadster testovala a šla jsem hledat do databáze složení, dlouho jsem ho nemohla najít. Nechala jsem si vypsat značku Cartier a pátrala jsem mezi prvními vůněmi v přesvědčení, že tohle musí být nějaká klasika. Inu, není, je to momentálně nejnovější pánská vůně této značky, představená v roce 2008.

Když jsem Roadster testovala a šla jsem hledat do databáze složení, dlouho jsem ho nemohla najít. Nechala jsem si vypsat značku Cartier a pátrala jsem mezi prvními vůněmi v přesvědčení, že tohle musí být nějaká klasika. Inu, není, je to momentálně nejnovější pánská vůně této značky, představená v roce 2008.
Cartier mnoho pánských vůní na kontě nemá, v podstatě jen čtyři - kdysi dávno Santos, potom Pasha, před deseti lety Déclaration a až teď došlo na Roadster. Mezi tím vycházely pro muže pouze různé variace na předchozí parfémy.
Roadster má klasický mužný základ sestavený z dřevitých a kouřových tónů, trochu přislazený vanilkou. Hodně je cítit pačuli a labdanum. Zbytek je kombinací máty, bylin a vetiveru. Vetiver v srdci celkem vyniká a máta se vůní táhne od začátku až skoro do konce. Tipla bych si však spíš mátu klasnatou, která je méně mentolová a lehce sladší než máta máta peprná. Kdo nerad zubní pastu a žvýkačky v parfémech, tomu to asi stejně nepomůže, mátový tón je v této vůni stěžejní - kdo má však mátu rád, jistě zajásá, protože tak odvážných výrobců je málo.
Nebýt nezvyklé máty, byl by Roadster opravdu klasickou fougèrově dřevitou kompozicí (místo máty by v něm byla levandule), možná až moc obyčejnou - ten základ je sice hezký, ale už tu párkrát byl.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější