Recenze paletky od Catrice: Je to ideální paletka pro každý den a za pár korun?

Drogerkové značky v poslední době chrlí jednu kolekci za druhou. A tak je celkem náročné se vyznat v tom, co za koupi stojí. Do oka mi padla nová paletka od Catrice. Získá si své čestné místo v mém kosmetickém šuplíku?

* Paletka je krásná, jsou ale stíny kvalitní?

Jen růžová to může být

Catrice ve své PRO kolekci vydala celkem dvě paletky. O první z nich – Neon Earth, která se skládá ze zemitých tónů, se v blogerském světě říká, že je o chlup lepší než její růžová sestra Next-Gen Nudes. Já ale nedám na růžové tóny dopustit, takže volba byla jasná.

V první řadě musím pochválit balení. Celkový design, za který by se nemusely stydět ani dražší značky, vás prostě na první pohled zaujme. Kazeta je kvalitně vyrobena, obsahuje praktické zrcátko a magnet pro její zavření skvěle doléhá.

Složení barev je převážně růžovohnědé. Obsahuje matné i třpytivé a metalické stíny. Ty mají měkkou plíškovou konzistenci, která vám při správné aplikaci vykouzlí intenzivní look. Opačně pak ovšem budete mít stíny všude jinde, jen ne na víčku. Tento druh stínů je nejlepší nanášet prstem nebo plochým štětcem. A chce to taky trochu trpělivosti – vyhrát si s nimi a pořádně je rozetřít. Bez toho totiž mají tendenci flekatět. Pigmentace matných stínů je spíše střední, ale pro mé běžné denní nošení plně dostačuje. Za mě povedená nude paletka za rozumnou cenu.

Můj tip

Nejvíc jsem si oblíbila líčení, kdy nanesu světle růžový stín Beauty na celé pohyblivé víčko. Hnědý odstín Instinct nanáším vždy do očního záhybu pro prohloubení pohledu. Blendím stíny Basic a Subtle, které jsou pro tento účel ideální. Když chci trochu více lesku, tak do vnitřních koutků nanesu stín Vision.

Cena PRO paletek: 259 Kč

Jaká je vaše každodenní paletka?

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Doporučená kosmetika

Nejčtenější