Do boje s celulitidou: Proč vyřadit kávu a mobil v posteli?

Už se to blíží: doba sukní, kraťasů... a plavek! A taky období, kdy budou miliony žen po celém světě stát před zrcadlem, svírat mezi prsty svou pomerančovou kůži a říkat si: „Proč právě já?“ Zatočte s tou potvorou jednou provždy.

* Zbavit se celulitidy není snadné, ale jde alespoň zmírnit. Zdroj: MaximP / Shutterstock, Inc.

Když tělo stávkuje. Probuďte ho!


Vznik i stadium celulitidy je často podmíněno kolísáním hormonů a stavem lymfatického systému. Lymfa má jednu úžasnou vlastnost – vyplavuje z těla škodliviny, toxiny, zamezuje zadržování vody v těle. Pokud nefunguje, jak má, nežádoucím efektem bývá i vznik nebo zhoršení celulitidy. Bez ohledu na hmotnost nebo podíl svalové hmoty.

Lymfu rozproudí pravidelná ranní rozcvička, osvěžující sprcha, dostatečný příjem vody a pravidelné lymfatické masáže.

Jak si kdo ustele…

… tak bude vypadat. A také záleží na tom, jak si kdo sedne. Celulitidu zhoršuje obojí: nedostatek spánku a sedavé zaměstnání. Tedy to, co provází život každého druhého člověka.

Recept na kvalitnější spánek hledejte v přírodě, vsaďte na meduňku a levanduli. Do postele si nenoste práci, starosti ani mobil. Pokud máte sedavé zaměstnání, pravidelně procvičujte nohy a využijte každou příležitost k tomu se projít. Třeba cestou z práce vystupte o zastávku dřív, i to se počítá!

Řekni mi, co jíš…

… a pak se můžeme bavit o celulitidě! Když jsem začala hubnout, řekla jsem své trenérce, že potřebuju shodit břicho a zbavit se celulitidy. A ona se mi vysmála. Tenkrát jsem byla naštvaná, ale dnes vím, že měla pravdu, když říkala, že celulitidu i tuk na břiše nejvýrazněji ovlivní strava. Cvičení pak celou věc přivede k dokonalosti.

  • Pokud chcete zatočit s pomerančovou kůží, jezte pomeranče! A také grepy, vodní melouny, kvanta zeleniny (tu především), kvalitní bílkoviny (libové maso, vejce, tofu).
  • Tabu by měly být jednoduché cukry, polotovary, fast-foody, přílišná konzumace alkoholu i kofeinu, který přispívá k zadržování vody v těle a zhoršuje vzhled celulitidy.
Strava je v boji s celulitidou zásadní. Zdroj: Voyagerix / Shutterstock, Inc.Strava je v boji s celulitidou zásadní. Zdroj: Voyagerix / Shutterstock, Inc.

Kafe, kafe, kafe!


Kávu si namísto hrnečku nasypte raději do dlaní a dopřejte si alespoň 2× v týdnu kávový peeling. Buď koupený a předem namíchaný, nebo domácí, k němuž budete potřebovat jen hrst mleté kávy, trochu olivového oleje a špetku skořice, a můžete si ho zpestřit třeba i krystalovým cukrem. Kofein pokožku povzbudí, prokrví a rozproudí lymfu.

Zaveďte v koupelně nový rituál: šokovou terapii! Každou sprchu zakončujte střídáním teplé a studené vody. Kůže zůstane projasněná a zdravě napjatá. Postupujte pomalu a vždy od nohou směrem k pasu.

Spasí mě kosmetika?


Zarytí odpůrci si budou klepat na čelo, ale já říkám: ANO! Pokud ovšem dodržíte další důležitý faktor, a tím je změna životního stylu, pravidelný pohyb, dostatek tekutin a strava bohatá na vitaminy, minerály a bílkoviny. Kosmetika zaměřená na celulitidu často obsahuje právě kofein, ať už z kávy, nebo třeba čaje, nejrůznější zrníčka, výtažky z chilli, extrakt ze skořice nebo třeba břečťanu. Nabídka je široká a vybere si opravdu každý.

Vstávat a cvičit!


Nijak drasticky, zato poctivě a pravidelně. A ideálně ráno nalačno, po sklenici teplé vody s citronem a skořicí, která nastartuje metabolismus. Ptáte se, jaké cviky jsou na celulitidu skutečně účinné? Ty komplexní! Při cvičení se nezaměřujte jen na jednu partii, ale na celé tělo. Dopřávejte si co nejčastěji chůzi, s elánem vybíhejte schody, osvojte si umění udělat pořádný dřep a naučte se cvičit s vahou vlastního těla. Uvidíte, zázraky se dostaví, a to poměrně brzy!

A tohle také vyzkoušejte

Domácí zábal

Skořice, káva, chilli, to všechno známe. Ale co třeba taková syrovátka? Víte, že podporuje látkovou výměnu a jako bonus pokožku vyhladí a rozjasní? Jednoduše smíchejte syrovátkový prášek s vodou, aby vznikla hustá kaše. Tu naneste na problematické partie a nechte působit ideálně 15 až 30 minut.

Cvičení v kompresních punčochách

Opravdu to pomáhá! Vybírejte ale ty nejméně stahovací, a sice s označením 70 až 280 DEN.

Pokoření hranice 10 000 kroků za den

Svižná chůze dělá divy, a to s celým tělem! Pro inspiraci, motivaci a přehled si pořiďte krokoměr, je to finančně dostupná a skvělá investice!

Co děláte proti celulitidě vy?

Autor: Alena

Nenapravitelná romantička, blogerka a máma na plný úvazek. Před třemi lety propadla kouzlu přírodní kosmetiky, která jí zachránila pleť i vlasy.

Témata článku

Váš příspěvek
Monulie 4.4.19 11:01

Bohužel mi opravdu celulitidu zhoršuje kafe a cukr :cry: Jakmile žiju zdravěji a hýbu se víc, je pryč, kosmetika netřeba…

Nejčtenější