Červencové téma měsíce: Na slunce bez strachu a do bronzova. Jak na to?

Letos jsme si na léto i pořádnou dovolenou počkali pěkně dlouho. Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem v červnu nosila mikinu a prosila kolegyně v kanceláři, aby zavřely okna, protože je mi zima. A proto téma opalování otevíráme až v horkém červenci.

* Červencové téma: Léto, slunce a opalování!

S opalováním to funguje podobně jako s rovnými a kudrnatými vlasy. Toužíme po tom, co nemáme. Chceme změnu. Kdo má pleť bílou jako křída, touží po snědé pokožce. „Opálená vypadám zdravěji a navíc mi vyniknou světlé vlasy.“ Ženy i muži s tmavším tónem pleti se naopak mačkají ve stínu stejně jako přípravky na bělení pokožky v regálech každého supermarketu na jižní straně polokoule.

Nespal se, opal se

I když se toho o opalování napsalo už dost, stále je co přidat. Právě proto se v červenci podíváme na ingredience, o kterých se nemluví. Opalovací mléka a krémy sice chrání naši pokožku před UV zářením, zato nejsou zrovna šetrné k mořím a oceánům. Některé turistické oblasti dokonce plánují zákaz opalovacích přípravků, které obsahují xybenzon a oktinoxát. Je i ve vašich krémech proti slunci?

A proto se zaměříme na přírodní opalováky. Dokáže přírodní krém chránit před sluncem stejně dlouho a efektivně jako přípravky s chemií? Pokud dáváte přednost dovolené v Čechách a zmenšujete vlastní uhlíkovou stopu, ukážeme vám také opalovací přípravky vyrobené z lokálních surovin.

Nebudou chybět ani články pod taktovkou Make-up Institute Prague. Tentokrát se v nich zaměříme na světlý a tmavý odstín pleti. Zjistíte, kde přidat a kde zase ubrat podle toho, jestli už jste chytili bronz nebo se teprve chystáte chytat první sluneční paprsky. A než tak učiníte, poznejte svůj fototyp…, ať se nespálíte!

Krásné léto, červenec a opalování přeje Arome.

Autor: Zuzi

.
Váš příspěvek

Nejčtenější