Červnové téma měsíce: Vlasový průvodce pro chvíle, kdy účes tvoří víc než kontury našeho obličeje

Vzpomínáte si na film Věčný svit neposkvrněné mysli, ve kterém herečka Kate Winslet v roli Clementine střídá nápadně zrzavou, zelenou a modrou barvu účesu? Stejně jako je to v životě, i v něm hrály vlasy důležitou roli.

* Vlasový průvodce: Nakolik vlasy odráží naši vnitřní pohodu? Zdroj: Redakce

Scénárista Charlie Kaufman sáhl po změně účesu zcela prakticky, protože snímek zachycuje několik časových linií a mísí realitu se vzpomínkami. Jsou to právě vlasy, které pomáhají divákovi orientovat se v příběhu. Co účes, to jedno životní období.

Když nevíš co, obarvi se

Vlasy pro mě vždycky měly obrovský význam. Začalo to někdy kolem základní školy, když se mamka odvážila a nechala mi nastřelit první náušnice. Po náušnicích přišly melíry a odbarvené konečky.

Nástup střední a s ní všechny možné barvy od růžové až po modrou. Období, kdy podle mě bylo všechno špatně, od výuky přes výchovu až po politiku a společnost, vystřídaly dlouhé udržované vlasy pod prsa. Začala jsem se česat. Natáčela jsem si prameny do bohatých prstýnků a před každým rande jsem se zběsile kontrolovala ve zpětných zrcátkách zaparkovaných aut.

Rozchod, po kterém jsem se natruc obarvila na blond, jak si můj partner dva roky přál. Vlasy mi ale zežloutly a kadeřnice řekla, že vypadám jako cikánka. Nebyla jsem si jistá, jestli brečím kvůli němu nebo kvůli ní. Další, po kterém jsem se šmikla na mikádo. Obarvila se na červeno. Ostříhala si ofinu…

Dnes se snažím nepřikládat vlasům a celkově vzhledu takový důraz. Na rande se nemaluji. Mám nejkratší sestřih v životě. Ale je mi jasné, že je to jen další životní fáze, po které Charlie Kaufman sáhne po nové paletě a přijde změna.

Vlasový průvodce na Arome

Proto jsem se rozhodli vlasům věnovat celý červen. Je to bohaté téma, které se dotýká každého z nás. Ať jste se právě vrátila od kadeřnice, vlasy padají únavou nebo jste objevila první stříbrný proužek.

Co na vás tento měsíc čeká?

  • Rozhovor s Terkou, která kvůli alopecii přišla o všechny vlasy
  • Návod na líčení pro světlovlásky i tmavovlásky
  • 6 tipů, aby byla blond barva dokonalá
  • Test tonerů z drogérky
  • Více o no poo metodě
  • Představení tuhých šamponů
  • A mnoho dalšího…

Odráží váš účes to, jak se zrovna cítíte?

Autor: Zuzi

.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější