6 českých značek, u kterých seženete kvalitní opalovák

Přestože jsou sluneční paprsky nesmírně příjemné, bez kvalitního opalováku se neobejdeme. Pokud zrovna vybíráte vhodný opalovací krém pro sebe a svou rodinu a nedáte dopustit na české značky, máme pro vás pár tipů, které stojí za vyzkoušení. Protože, kdo maže, ten se dobře a zdravě opaluje.

* Vyberte si kvalitní opalovák, který vaší pokožku dostatečně ochrání. Zdroj: Canva

1) Dermacol – Stálice s dlouholetou tradicí

Pokud dáváte přednost známým značkám s dlouholetou tradicí, pak vsaďte na kosmetiku Dermacol, která je na trhu už více než půl století. Kromě dekorativní kosmetiky najdete v nabídce také sluneční řadu. Dermacol nabízí péči na slunění pod názvem Sun water resistant pleťová a tělová mléka s UV faktorem 15 až 50. Dále můžete u této oblíbené české značky zakoupit také kosmetiku určenou pro péči po opalování, která má hydratační a zklidňující účinky.

2) Anela – Česká značka s respektem k přírodě

Pokud dáváte přednost čistě přírodní kosmetice, můžete vyzkoušet kosmetiku na opalování značky Anela. Za jejím vznikem stojí dvě maminky z Brna, které vyrábí kosmetiku z přírodních surovin. V jejich nabídce najdete například opalovací krém s poetickým názvem Pozdravím slunce SPF 15 s minerálními filtry bez nanočástic, který pleť spolehlivě ochrání před nebezpečným UV zářením. Krém je voděodolný a nezanechává na pokožce mastný film.

3) Nobilis Tilia – Kosmetika z ekologického zemědělství

Také česká značka Nobilis Tilia přináší kvalitní přírodní kosmetiku v harmonii s naší planetou už více než dvacet let. Pokud tedy hledáte bio přírodní opalovací krém, můžete bez obav zvolit tuto značku. Nobilis Tilia přináší opalovací mléka nejen pro dospělé, ale také pro děti. Dětské opalovací mléko Josefínka SPF 30 s přírodním minerálním UV filtrem je vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Používat jej ale mohou i dospělí. Tento opalovák můžete používat u miminek od 9. týdne věku.

4) Atok original – Opálení z kvalitních bio surovin

Atok je česká značka, za jejímž vznikem stojí zkušená kosmetička, masérka a aromaterapeutka Anastazie Skopalová. K výrobě kosmetiky používá ty nejkvalitnější bio suroviny. V její nabídce se nachází mimo jiné i sluneční kosmetika – konkrétně opalovací oleje pro dospělé i děti s UV filtry a karotenoidy, které prodlužují opálení a také krásně voní. Mezi oblíbenými ingrediencemi nechybí majoránka ani levandule.

5) Feelo – Opalovací přípravky z másla a olejů

Česká značka vznikla v malé dílně kousek od Brna. Kosmetika Feelo vyniká tím, že obsahuje pouze kvalitní přírodní másla a oleje bez přidání vody. Většina sortimentu je navíc veganská a obaly jsou vratné. Za zmínku stojí přírodní ručně vyráběný Olej pro krásné opálení, který pokožku vyživí a obsahuje přirozený botanický UV faktor. Navíc dodá pokožce krásný bronzový nádech.

6) Nafigate Cosmetics – Moderní kosmetika na opalování

Česká značka Nafigate Cosmetics ve spolupráci s vědci z Nafigate Corporation vyvinula opalovací krém, který k ochraně před slunečním zářením využívá přírodní polymer. Opalovací emulze je šetrná k přírodě i k pokožce, kterou dokonale chrání před slunečními paprsky. Neobsahuje nanočástice, díky tomu neproniká do hloubky, ale účinkuje pouze na povrchu pokožky. Značka Nafigate Cosmetics klade velký důraz na udržitelnost.

Máte nějakou oblíbenou českou značku, která nabízí kvalitní opalovací kosmetiku?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Váš příspěvek

Nejčtenější