Chanel: Cristalle Eau Verte

Dáme si do třetice zelenou? Jak už jsem zmínila v recenzi na Versense, světle zelená barva letos frčí a kupodivu se připojil i Chanel, který si jinak s moderními trendy hlavu neláme. Cristalle Eau Verte je nová variace na oblíbenou Cristalle, zelenou svěží eleganci ze stálého voňavého fondu této značky.

Dáme si do třetice zelenou? Jak už jsem zmínila v recenzi na Versense, světle zelená barva letos frčí a kupodivu se připojil i Chanel, který si jinak s moderními trendy hlavu neláme. Cristalle Eau Verte je nová variace na oblíbenou Cristalle, zelenou svěží eleganci ze stálého voňavého fondu této značky.
Cristalle existuje ve verzi EdT i EdP a jak je u Chanelu zvykem, obě se od sebe složením trochu liší. Je to citrusově zelená vůně s květinami, vlastně chypre, ale není tak ostrá jako klasické zelené chyprovky, naopak spíš hebká. Eau de parfum je více citrusová a také květinovější, šťavnatěji zelená, s konvalinkovým nádechem. Eau de toilette má chyprovější a mýdlovější charakter. Nová Eau Verte vychází spíš z eau de parfum a je z celé trojice ta nejméně komplikovaná a nejlíbivější. Je silně citrusová, na začátku necítíte nic jiného než zelený citron, postupně se dočkáte jemnějšího květinového srdce. Jeho účel je jasný: poskytnout zeleně citrusové vůni jemný, elegantní základ, který signalizuje ‚tohle je Chanel‘. Protože jakkoli se Eau Verte snaží připodobnit moderním svěženkám, ty perly na krku prostě odložit nedokáže a to je moc dobře.
Miss Dior Chérie l'Eau bude hit mezi mladými dámami, Cristalle Eau Verte předpovídám velký úspěch mezi zmlsanějšími nosy. Stojíte občas před skříňkou s parfémy a dumáte: ‚zbožňuju vás, moji luxusní miláčkové, ale dneska fakt nemám náladu pozorovat vaši složitou evoluci, chci něco osvěžujícího, co skoro nebudu vnímat a nad čím nebudu muset přemýšlet‘? Eau Verte je přesně to, co byste si do té skříňky měly přidat.
Cristalle Eau Verte není moc intenzivní, ale výdrž má jako všechny Chanely velmi dobrou.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější