Chanel: Égoïste

Egoiste je zvláštní, dřevitě kořenitá, sladká vůně. Typický Chanel, dalo by se říct, protože jsem v něm vzdáleně identifikovala tóny charakterově podobné dámským vůním od Chanelu, třeba Coco nebo Allure. Egoiste navíc nevoní tak silně chlapsky, aby si ho na sebe nemohla vzít trochu odvážnější žena. Pro muže bych ji určitě doporučila na večer a pro zvláštní příležitosti; jen si ji neberte na první rande s nesmělou dívkou, její temné podtóny by ji mohly vyděsit.
Egoiste voní po dřevu - po dřevu, které chvíli leželo venku v šedém, sychravém počasí - a po koření, které se obvykle dává do perníku nebo cukroví, včetně vanilky, ovšem nasekaném chladným ocelovým nožem a smíchaným v nerezové misce se špetkou temného kouře. Výsledkem je vůně složená z teplých složek, která působí chladným a odtažitým dojmem a přesto (nebo právě proto) zůstává sexy.

Témata článku

Váš příspěvek
dusty 13.03.11 16:23

No, od muzov, na ktorych zacitim toto, podvedome bocim. A nepoznam zenu, ktora by sa tymto parfumom doplnila. Neznasam tuto kompoziciu, fakt ma odpudzuje. Vyborne je na nej akurat nazov. Keby ho nahodou chceli premenovat, mam tip - Parasite.

Daniela44 19.01.11 11:22

Egoistu nosil temny gentleman, se kterym jsem se vidala skoro rok v obdobi bourliveho mladi. Umelec, demon, se smyslem pro humor (samozrejme cerny), svetak, roztomily, ale parchant, co mel snad vsechny sukne v Praze… Proste egoista. Kdyz jsem poprve u nej v koupelne videla vuni s timhle nazvem, musela jsem se smat, jak vystizne, a vtipne.

bogota 22.10.10 18:32

No jestli se náááhodou Tomášovi nestalo totéž co mně, Egoist dobře znám, miluji ho, a tak jsem si v kamence chtěla oživit vzpomínky. Ale ta hrůůza co mě čekala!
Nikdy před tím jsem se nesetkala se skaženým parfémem, kdo zažil, ví, že nic hroznějšího není, chudák Egoist…:( Předpokládám, že se v daném obchodě roky neprodal ani kus…

Ada 23.09.10 17:24

To není póza. Egoiste má spoustu příznivců, stejně tak hodně lidem nevoní - jen jsi holt první pod touhle recenzí.

Tomáš Procházka 23.09.10 14:13

Lidi proboha přestaňte s tou pózou jenom proto, že je to Chanel! Tahle „vůně“ je naprostý otřes. Parfém vybírám již 6 měsíců a vyzkoušel jsem cca 100 vzorků, nicméně tohle je naprostý vtip. Směsice petroleje, ředidla a čehosi páchnoucí jako chemická laboratoř? Směšné…

farfalino 19.09.09 16:41

Jednou jsem ji vyskoušel a voní hrozně luxusně, prostě vyšší třída . Voní mi po švestkách - určitě zimní vůně.

farfalino 19.09.09 16:40

Jednou jsem ji vyskoušel a voní hrozně luxusně, prostě vyšší třída . Voní mi po švestkách - určitě zimní vůně.

agathis 12.06.09 13:33

Egoïste je zvláštní vůně, která vybočuje a pro podobné lidi se také hodí. Ne všichni se chceme líbit všem. Přestože je pánská, ráda ji nosím. Snad proto, že mi voní jako druh elegantního muže, po němž jsem vždy toužila…

blink 30.03.09 10:50

úžasná vůně, používám ji já - jsem žena, ale sedne mi nejvíc

krumlovák 06.03.09 17:11

To je klasika,má výdrž,ale nesmí se to přehánět…

Arome Evajsek 22.11.08 16:51

Jedna z mých oblíbených na muži, bohužel již vytlačena opiem a jinými…přesto bych mu klidně menší množství zase pořídila…je mužná, určitě ne pro mladé klučíky,i když asi záleží na osobnosti…krásná a originální.

Mitzi 29.06.08 02:24

Moc hezká recenze :-) Mně by manžel takovou vůní vyděsil i dneska ;-) nejen na prvním rande, a to nejsem nesmělá dívka. Je to opravdu vůně, kterou nemůže nosit každý. Určitě si ji umím představit na elegánovi v obleku, ale na den k džínám je toho koření podle mě příliš. Tím ale neříkám, že se mi nelíbí.

Přidat komentář

Nejčtenější