Chanel: No. 19

Chanel No. 19 je jedna z klasických chanelovských vůní. Určitě vhodná pro dámu, která bude vědět, jak ji nosit. No. 19 však není květinová, případně sladká klasika jako třeba L'Air du Temps nebo Dolce Vita. Už při pohledu na složení je vidět velký podíl dřeva a spíš nenápadnější květiny. A je to znát - ze začátku bych Chanel No. 19 skoro nepoznala od Truthu od Calvina Kleina. Stejná zeleně dřevitá, ne ovšem tak výrazně lesní vůně (žádné jehličí a vlhkou hlínu nečekejte) s nezaměnitelnou koženou příchutí. Chvíli to trvá, než se přes sušší, nenápadně nápadné dřevité tóny a kůži prodere něco květin, ani potom se z No. 19 nestane žádná rozjásaná, sladká květinkovka. Aby se opravdu rozvinula a vynikla, je potřeba mít dost trpělivosti, jednotlivá patra parfému se různě prolínají a přelévají, než se ustálí. Nejlépe by se dala charakterizovat jako neotřelá, nenápadně luxusní květinově-dřevitá klasika.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Tassia 10.04.13 17:00

Súhlasím s Adou citujem: „Nejlépe by se dala charakterizovat jako neotřelá, nenápadně luxusní květinově-dřevitá klasika.“

Příspěvek upraven 30.07.14 v 15:51

kakadu 29.08.11 12:13

Nemůžu si pomoct, ale vidím velkou podobnost s Montale Attar

jana.a. 03.02.11 22:47

Já jsem si koupila N 19 v roce 1977 na podzim v Tuzexu. To mi bylo 19 let a vážila jsem 40 kg,při 157 cm :-))Nosila jsem ji k rudým dlouhým šifonovým šatům…Byl to čistý parfém 10 ml za jeden měsíční plat..ráda na ni vzpomínám.

Linda 29.01.11 19:14

Zajímavá elegantní vůně,která má šmrnc.
Po ostřejším začátku se uhladí, podobnost s Truth necítím.

Daniela44 11.01.11 17:29

EDP - pro me krasna panska kolinska z mechu a kapradi, i s hlinou a po desti. Po nekolika hodinach zdamstela:) Do parneho leta musi byt uzasna.

Arome Dušička 09.10.10 20:13

Devatenáctka mi přijde dost „vtipná“ (ve smyslu nápaditá, nenudící, jedinečná, charakteristická…) Také láska na první počuch. Mám ji ráda už od toho „hrobkového“ :-) začátku. Ten vývoj pak stojí ta to a vůně dýchá elegancí a kvalitou. Neřve, ale zcela jasně hlásá: „Já jsem ušlechtilá…“ Střídám ji podle nálady s Mitsoukem, ta je oproti ní jaksi rozvernější. Jediné, co mi na No. 19 vadí je, že na mně zase nějak skvěle nedrží (a to mám EdP). Stejnou zkušenost má i má kolegyně, ale to je „Poison polévačka“, snad si to aplikuje i nitrožilně :-), tak to nelze brát její meřítko intenzity zase tak vážně. A chápu, že No. 19 nemusí každému vonět, je to ten typ. A vyloženě svádivka to také není, ale nemyslím, že není temperamentní, je spíše něčím až tajemně elegantní, možná, že se opravdu může někdo trochu zaleknout. Konec konců, když chci jó smyslný look, vytahnu Shalimar…

Rosina 08.10.10 10:11

Vůně ze začátku, hned po nástřiku, je celkem nepříjemná, působí silně a trochu je cítit těmi „starožitnými“ parfémy. Pokud se ale nenecháte odradit tímto začátem, vůně se postupně velice dobře rozkládá a je velmi, ale opravdu velmi příjemná. Nazvala bych ji nebtěžující, ale to si tato vůně nezaslouží. Je vysoce elegantní, jak říká Ada má duši a je opravdu velmi příjemná. Nevím, jestli se dá nazvat sexy, otázkou je, co si kdo pod slovem sexy vybaví, ale je to vůně klasická, příjemná a oduševnělá. Pokud chcete vonět a to krásně vonět bez toho, že by Vaše vůně obtěžovala okolí, vřele doporučuji! Chanel 19 je klasika…

Bea 18.07.10 09:45

Láska na první počuch.A to jsem si myslela, že Chanel je na mně moc nóbl.
Truth mi nepřipomíná ničím.Truth je hodně sladký, 19 ne.Cítím na troud suché dřevo, které se mísí s kouřem, ale nic silného.Ale později se pro mně překvapivě vyklube taková příjemná květinová vůně, až opravdu krémová,kterou dokrášlují dřívka a suchost,Pořád jsem si říkala kdo to tady tak krásně voní, oni všichni tak krásně voní? Aha,to JÁ tak voním!!! Výdrž nekonečná.Nosila jsem jí teď v těch 33 stupňových pařácích, neobtěžuje a sedí jak přibitá.Nenápad­ný luxus.

Renďa 16.07.10 21:26

Včera jsem dostala od kamarádky No 19. První co mě napadlo - krémová odnož Safari bez výrazné chypré a med, není tak výrazná. Je krásná - milovnicí Safari bude vonět. No a odpoledne jsme šly s kamarádkou do obchodu, kde jsem již po několikáté testovala NO.5 - vím, že do ní půjdu:-)

Arome zuzka 24.05.10 18:20

Minulý týden jsem se tu rozplývala nad N.19, jednou jsem ji zmínila i doma a v pátek večer mi ji můj manžel přivezl jako dárek;)Byla jsem velmi mile překvapená, že se mu tahle vůně líbí a on mi na to řekl, že ta vůně je přesně jako já - není prvoplánově a křiklavě sexy, ale láká svým tajemstvím a neobvyklostí s notnou dávky noblesy a oduševnělosti… a to že je hrozně přitažlivé, návykové a sexy k zbláznění.. Jsem hrozně zamilovaná;)

Arome zuzka 18.05.10 15:39

Konečně jsem našla odavhu k této vůni a musím říct, že se mi snad ještě nestalo, aby byl tak velky rozdil mezi EdT a EdP.. alespoň na moji kůži. Obě jsou krásné, ale zatímco EdT je na mně výrazně pánská, jakoby hořká, takže mi připomíná starodávnou kolínskou mého dědečka (to myslím v dobrém, mám na to z dětství hezké vzpomínky), tak EdP na mně voní podobně jako Allure, tedy sladce, pudrově, ale je to daleko menší bolehlav než Allure, má to v sobě onu dřevitou jiskru, která dělá vůni osobitější. Asi jsem se zamilovala;)

allys 27.04.10 19:37

A jaká je EDT, má někdo zkušenost..?

Lenkaa 09.03.10 23:22

chci se přiznat… devatenáctka mě furt baví… a dokonce bych řekla, že čím dýl, tím víc..... je krásná

Lenkaa 12.01.10 21:49

…myslím. že pořád hledám tu svou…jedinou…nej­lepší..... tato k ní nemá daleko, ale pomalu se smiřuji s tím, že stejně nebudu mít tu jednu … nejlepší „na furt“ … věrnost mi není vlastní :-) takže asi teď tato, ale za pár týdnů… měsíců… myslím, že v tom je kouzlo těch dražších..lepších parfémů - že dýl baví…

jana 30.11.09 20:00

Jo,měla jsem ji taky v r.1977.Byl to můj první a asi poslrední čistý parfém.Koupila jsem si ji v Tuzexu-stála tehdy 100bonů,tedy 500 Kč.Měla jsem 20 let a musím říct,že to byla docela pecka.Nosila jsem ji na plesy ina všední den.A můžu potvrdit,že se mě chlapi trochu báli.Inu silná vůně.V balení bylo 5 ml.

barbucha 05.10.09 20:01

Po pár dnech musím dodat, že tam asi ty konvalinky přece jen budou…po jednom celodenním nošení mi hlava málem pukla :-( Nicméně problém není ve vůni - pořád si myslím, že je krásná - ale spíš ve mně…

barbucha 29.09.09 20:51

Zajímavá a decentní, ovšem ne ve smyslu slabá. Zezačátku až nepříjemná pecka, ale po chvilce se krásně rozleží…zelená tráva, trošku toho mýdla…Konvalinky jsou pro mě tutovka bolehlav, ale tady je (oproti recenzi, resp. uvedeným atributům) zaplaťpámbu nějak necítím.

děvče z Brd 29.07.09 10:42

Začátek se mi vůbec nelíbil, asi po půl hodině se vůně rozležela, ale ani tak mě moc nenadchla. Pravda je, že se mi od začátku do konce zdá osobitá, nezaměnitelná, ale pokud mě vůně odpuzuje hned po použití, nemá cenu si ji kupovat, i kdyby za hodinu voněla sebelíp.

chanel19 24.07.09 16:49

tahle vůně je na trhu už od 70. let a je to jedna z nejkrásnějších vůní vůbec. pozor ale na padělky!!

blackdakini 28.06.09 12:04

Další zkušenosti s 19. Začínám na ni mít návyk! V lahvičce už mám jen zbyteček a chystám se na další nákup. Zajímavé je, že jsem s vůní přežila konec zimy, jaro i tenhle studený začátek léta. Myslím, že patří k těm vůním, které nejsou určené jen na určité roční období, se kterým perfektně souzní, ale běda, když nastane změna počasí! 19 zkrátka voní po svém za jakékoli nálady a prostředí, přitom však nekřičí a neobtěžuje.

evik77 22.04.09 12:42

Opět krásný, příjemný Chanel. Zeleno-dřevitý, hebký, elegantní.

ewe 07.04.09 14:10

něčím mě přitahuje, vždycky si k ní musím přivonět, ta zelená verze edt je moc pěkná, v edp cítím snad mrkvovou nať či co…

blackdakini 29.03.09 12:53

Nosím ji na den, připadá mi čistá, elegantní, avšak poněkud chladná a opravdu asexuální (klidně bych ji považovala za unisex). Žádná sexy dračice! Vizuálně si ji spojuji se zelenou a bílou, cítím tam trávu, citrusy a bílé květiny na teplejším, avšak mýdlovém základu. K tomu plátěné kalhoty a bílou, lněnou, volnou halenu, kožené boty a koženou kabelku!

Kleaa 16.03.09 22:53

ze začátku přímo příšerná, po půl dnu na papírku začíná být docela snesitelná, docela i příjemná, ale umělotinou u mne zůstala

plevanka 25.02.09 17:18

Musím přiznat, že jsem se v No.19 pletla. Pod přezdívkou Kamila jsem napsala něco o hrobkách a tlejícím těle:-)))))))… Nicméně jiná doba:-))… Dnes mi voní nesmírně luxusně a vznešeně, trochu odtažitě a distingovaně. Opravdu je po rozvonění do pudrova. Líbí se mi. Ale nosit bych ji nemohla, na to jsem příliš temperamentní:-)

anonymní 12.02.09 00:04

to je tak krásná vůně…hodně vzdáleně mi připomíná Safari, ale vlastně je každá jiná - Chanel se zdá nikdy nezklame.

Kate 24.01.09 13:28

Je krásna…Neviem, ako sa rozvonia v inom ročnom období,totiž som ju na sebe mala zatial iba v zime..Akonáhle začnem nosiť zimný kabát a kožené rukavice, zachce sa mi nosiť iba No.19. Ale mám pociť, že na mne nemá nejakú úžasnú výdrž..Čo sa nedá povedať o Kelly Caleche…

JanaB 29.10.08 17:55

Vune je to pekna, velmi vyrazna, zaver bych popsala jako vuni orientalni. Etno obchod bych rekla, ze tak voni… Rozhodne drzi a neztrati se po chvili.

Arome Zděnka 14.08.08 15:56

já osobně jsem se do ní po vyzkoušení zamilovala. Na mě má na konci jemnou vůni orientálního bazaru, ale jen jako by to byla vzpomínka na návštěvu v orientu. Je to velmi milá a jemná vůně, elegantní. SUPER.

Svatka 30.07.08 14:08

EdP se mi líbí začátek i konec. Extra mýdlová mi nepřipadá. ALE: má sestra také prohlásila, že je to asexuální vůně. Prý zosobňuje chladnou krásku. TAk nevím… Muž poté, co uviděl v parfumerii cenu, delá jen hmm..

Míša 27.06.08 10:34

Nádherná vůně, která Vás ale na začátku přesto může zaskočit, dejte jí čas. Je neskutečně svěží a lehoučká. Zprvu dost hořká, později taková kapradinová a nakonec hedvábně mýdlová. Nejsem fanda mýdlovek, ale tohle se mi moc líbí i přesto, že to mýdlo už něco pamatuje :o).

anonymní 03.04.08 14:19

Mám pocit, že tohle se chlapům nemůže líbit ani omylem. Je fakt luxusní, ale jaksi asexuální, cítila sem tam zřetelně kožený výrobek.

Svatka 25.03.08 20:03

Při jemné aplikaci si ji dokážu představit na denní nošení.

Svatka 28.02.08 22:08

Děsila mě ta zelená barva. A navíc to"No." v názvu. No.5 mě neuchvátila. Tohle je úplně o něčem jiném. Moc se mi líbí Allure, ale po hodině se nemohu cítit. No. 19 je zase ze začátku trochu igelitová, ale pak se usadí a rozvoní. A nemá takový pudrový závěr.

danča 01.01.08 11:42

jedinečná, hřejivá a rozhodně nejen pro dámy v kostýmku a v letech. Nosila jsem ji už před třicítkou a dle reakcí okolí nebyla „stará“. Spíše bych ji vázala na typ než věk, nesedí k éterickým bytostem a prvoplánovým samicím . Vydrží na kůži příjemně dlouho a aspoň u mne se plně rozvoní až po určité době. neměla jsem s ní potíže ani v létě

klubko 15.12.07 21:46

Jitko, tak asi máme podobné nosy, také nosím Allure a nedám na něj dopustit, zatím jsem nepoznala nic lepšího a asi se ho jen tak nevzdám. Stejně tak mě nenadchla Coco Mademoiselle a Chance mi připadá jako nepovedený vtip. Zajímal mě No. 5, bohužel na mně se vůbec nerozvoněl, zůstal stále stejný a nelíbil se mi. Zkusila jsem potom No. 19 a vážně o něm uvažuji. Určitě do něj běž, pokud se ti líbí. Jak píše Ada, bude ti moc slušet, protože ho budeš nosit s vědomím, že je tvůj a ten pravý.

jitka 10.12.07 20:27

Díky Ado,dodalas mi odvahu, takze příští zimu si snad No19 už konečně pořídím!:-)

sweet 04.12.07 21:41

Hrobka ne, jen je trošku moc „kostýmková“ a velmi sytá, dřevitá, hřejivá. Vydrží hodně dlouho

Ada 29.11.07 16:42

Jituš, s tím si prosím tě vůbec nelam hlavu, jestli tě ta vůně okouzlila a i po několika vyzkoušeních si jsi jistá, že je to ta pravá, tak si ji pořiď. Bude ti slušet. A já budu jedině ráda, že se našla další mladá bytost, která kašle na růžové svěženky a umí nosit vůně s duší. Ležérně elegantní oblečení se k No. 19 určitě hodí.

Jitka 29.11.07 09:24

Poraďte mi prosím!Tenhle parfém mě hrozně láká, už několikrát jsem si ho byla vyzkoušet a cítím se v něm naprosto skvěle. Ale nevím, jestli je tato vůně pro mě vhodná - jak bude ve spojení se mnou působit na ostatní. Je mi 24 let a všude v parfumeriích mi vždy nabízejí trendové „růžové“ vůně, které vnímám jako příjemné, ale bez nápadu a osobnosti. Od Chanelu používám Allure - je vážně úžasný, ale CHance a Coco Mademoiselle mě neoslovily…Zato Chanel 19!tak co myslíte, může se žena v mém věku, která se obléká ležérně-elegantně, tuto vůni nosit?díky za jakýkoli názor.

Dior 25.11.07 17:57

Chanel 19 je po dvoch dňoch veľmi podobný Petits et Mamans od BVLGARI…je to skoro to isté

Dior 22.11.07 14:59

pre Kamilu…asi si si pričuchla len na začiatku…tak skutočne voní ako hrobka:-D Ale po takých 15-30 minútach je skutočne veľmi jemný, teplý a pudrový…tiež som čakala nejakú starinu a som nakoniec veľmi rada že ho mám.

Arome Šárka02 25.09.07 19:31

Myslím, že je to zajímavá vůně pro někoho, kdo nechce podlehnout současnému trendu přemíry citrusů nebo kytek.

Arome kamila 09.09.07 10:49

Zatuchlá hrobka s polorozpadlým tělem voní líp!!!

Dior 23.08.07 17:12

Dnes som vymenila Chanel 19 za inú vôňu, pred týždnom som ju skúšala v parfumerii a prvý pocit bol…čo je to za smrad?
Tak či tam som uskutočnila internetovú výmenu za moje Kenzo ete a čuduj sa svete, na mne ten Chanel voní skvele.
Pripomína mi horúcu Saharu a niečo krémové. Vôňa skôr na večernú zimu, určite nie na bežné nosenie. Trvácnosť bude asi o niečo dlhšia ako pri iných, voňala som sa ráno a teraz ju ešte stále intenzívne cítim, a to som použila len jeden strik na ruku.
Túto vôňu si viem predstaviť na svojej mame, skrátka na nejake „pani“ v rokoch.....určite nie na mladej dáme.

Ingrid 15.07.07 09:55

Tohle je taky klasika,která mému nosu lahodí více,než No.5,podobnost s Truth v ní sice cítím taky,ale Truth je pro mne-horká-vůně,pačuli je pro mne složka,která mi navozuje dojem tepla,tady naštěstí chybí,příjde mi suchá a více kytková,před mateřskou jsem ji používala ke kostýmu na pracovní jednání.

daška 04.07.07 10:09

Chanel č.19 jsem měla asi před třemi lety.Zpočátku opravdu připadá hodně zeleno-dřevitá, ale později má takový krásný krémový podtón(alespoň mě tak připadá).Má 17ti letá dcera říkala, že by ji nechtěla, ale na mě jí moc voněla. Dokonce si trochu odstříkla do lahvičky s tím, že jí něčím připomíná dětství.
Pokud mohu srovnat s Chanel Cristalle-o tom zrovna uvažuji, že si ji opět koupím, je velmi pěkná na léto. Když jsem byla na svatbě své starší dcery v Itálii, hodně se mě tam ptali, čím tak pěkně voním. Chanel č.19 se hodí spíš na zimu, voní přes svetřík naprosto úžasně krémově teple.

Přidat komentář

Nejčtenější