Charriol: Charriol Eau de Parfum

Charriol je šperkařská a hodinková firma, která se po vzoru značek jako Boucheron, Chopard nebo Cartier rozhodla obohatit svou nabídku o parfémy. Rozumný člověk nebude proti, neboť většina šperkařských značek produkuje celkem zajímavé vůně, balené navíc často v propracovaných flakonech, jež samy připomínají šperky. I flakon parfemové vody Charriol připomíná prsten s broušeným kamenem.

Charriol je šperkařská a hodinková firma, která se po vzoru značek jako Boucheron, Chopard nebo Cartier rozhodla obohatit svou nabídku o parfémy. Rozumný člověk nebude proti, neboť většina šperkařských značek produkuje celkem zajímavé vůně, balené navíc často v propracovaných flakonech, jež samy připomínají šperky. I flakon parfemové vody Charriol připomíná prsten s broušeným kamenem.

Nepřehlédněte, že tato recenze je na Charriol Eau de Parfum; toaletní voda má sice podobný flakon, ale její složení je jiné a také úplně jinak voní.
Na sestavení vůně si firma vybrala parfuméra Guillaume Flavignyho (toaletní vodu vymýšlel Philippe Bousseton ze společnosti Takasago, který má zkušenosti spíš s masovějšími značkami jako Adidas nebo Davidoff). Flavigny vytvořil např. La Môme nebo Ambre Gris pro Balmaina či několik vůní pro značku Salvador Dali (Little Kiss, šeříkovou Purplelips, Purplelips Sensual), a teď také novinku značky Charriol, vůni Tourmaline, ke které se dostanu v některé příští recenzi. Tourmaline mu dost možná byla svěřena proto, že se osvědčil s Charriol Eau de Parfum. Neznám čísla prodejnosti, ale po vyzkoušení musím konstatovat, že to není zapomenutelná průměrná vůně a nějakou dobu se na trhu jistě udrží. Můj názor se očividně shoduje s vaším, v době psaní této recenze má Charriol EdP v databázi jedno negativní a dvanáct pozitivních hodnocení.
Charriol patří mezi mírnější orienty vhodné i pro běžné, denní nošení (nutnost dobře odhadnuté aplikace u tohoto typu vůní už snad nemusím připomínat). Její start je ostřejší, až pánský, což zřejmě dělá ten pronikavý, pryskyřičný jalovec. Kromě jalovce je tu ještě kadidlo a tyhle ostřejší, pryskyřičné a kořeněné tóny navozují dojem suchého, chladně horkého parfému bez stopy ženské elegance. Ale stačí počkat do rozvonění, až se ukáží květiny a velmi dámský orientální základ s vanilkou, ambrou a opojnými tóny bílých květin. Výsledek je sladký, ale zároveň kadidlově suchý, žensky přitažlivý a přitom poněkud rezervovaný. Navzdory začátku si netroufám Charriol Eau de Parfum označit přímo za unisexový, ale odvážnější muž, který má v oblibě orienty, by jej mohl beze studu nosit.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

estelle 30.04.11 18:46

Ada má skvelú recenziu. Súhlasim a vypichujem kvalitu a neotrelost vone, dokonca ma k nej nenapadá žiadna podobnost s iným parfémom. Nádherný optimistický orient.

Svatka 22.12.10 14:28

… po vzoru Boucheronu…Mi přijde podobná velmi B od Boucheronu. Hezký orient.

Arome lumi 21.03.10 19:44

Já výkřik Deareda (-y) naopak úplně chápu. Adiny recenze bývají podmanivé častěji než často, ale tahle působí asi jako neodymový magnet na Robokopa. Už jsem byla kvůli ní v diáři zjistit, kdy se dostanu do obchodního centra, abych si taky čichla!

Juana 12.03.10 07:51

Já ho snad půjdu vyzkoušet ještě jednou, jen na základě recenze.
Narazila jsem na něj na Příkopech v Douglasu - zavrhla jsem jej působil na mne jako zkrystalizovaný med a nijak zvlášť se mi to nelíbilo.

Jean 06.03.10 18:01

Tak už jsem ho vyzkoušela. Opravdu je úplně jiná parfémová voda a toaletní voda.
Toaletka se mi zdá slabá. Parfémová voda je hezká, pačuli tam ale moc necítím, spíš ovoce /hlavně v toaletce/.
Jinak je to vůně opravdu příjemná, ale na mé kůži nevydržel tak dlouho, jak jsem očekávala.

Kerze 04.03.10 18:01

Příjemný, mohla bych ho nosit…

Jean 01.03.10 19:29

Vypadá zajímavě, flakon moc hezky,ale bojím se jít naslepo.Bogotě: mám ráda vanilku, a pačuli přímo zbožňuji.Tak snad
se taky rozhodnu.

bogota 01.03.10 18:42

Děkuji Malině a Arianě, zkusím to tedy v Douglasu v Ostravě, šla bych do ní i na naslepo, jsem na ty vanilky, ale tady se trochu bojím pačuli…

madla 01.03.10 12:41

Ach bože,jsem pako,je to HEAT!!!!

malina 28.02.10 19:46

Vůničku mají na Chodově v Douglasu.

Ariana666 28.02.10 15:19

V kameném obchodě jsem ho nikde neviděla, ale matka si ho objednala naposled z www.kasa.cz/parfemy.I když naslepo je to risk, jak už jsem psala,třeba na mně voní jen vanilka, ale jinak je to dle mého názoru dosti specifická a zajímavá vůně.

bogota 28.02.10 11:10

Holky, narazil na něj někdo v kamenném obchodě? Mi se to totiž nepovedlo…:(

Myskamauska 27.02.10 19:46

Nechápu deradův hysterický výkřik,vůně je pěkná o tom nepochybuji,také ji vlastním a často používám,ale zárověň ubezpečuji,že není nutno střemlavě se vrhnouti v tenata parfumerie,protože až tak zvláštní a netypická vůně to není.Chce to klid a pak je možno si parfém vychutnat i bez hysterie.

Ariana666 27.02.10 15:30

Charriol je jedna z oblíbených vůní mé matky a voní na ní opravdu skvostně, cítím právě ony zmíněné pryskyřičné a kořeněné tóny. Bohužel na mě vyniká jen vanilka a to značně sladkým směrem. Flakon je ale opravdový skvost.

Luqas 27.02.10 11:06

hm…a recenzia na pansky charriol nebude?

derad 27.02.10 08:43

„Cože?! Jalovec??“ opouští notebook a kávu a cválá do parfumerie

Přidat komentář

Nejčtenější