Chloé Eaux de Fleurs

Je to zajímavá náhoda: dva dny po napsání recenze na kolekci Life Threads od La Prairie mi osud přihrál do cesty podobnou řadu jiné značky. I když, osud... to je možná příliš dramatické; prostě jsem šla kolem parfumerie a tam měli za výlohou nový plakát na parfémy Eau de Fleurs od Chloé. Zvědavost mi samozřejmě nedala.

Je to zajímavá náhoda: dva dny po napsání recenze na kolekci Life Threads od La Prairie mi osud přihrál do cesty podobnou řadu jiné značky. I když, osud… to je možná příliš dramatické; prostě jsem šla kolem parfumerie a tam měli za výlohou nový plakát na parfémy Eau de Fleurs od Chloé. Zvědavost mi samozřejmě nedala. Kolekce jsou moderní a v každém z nás je kus sběratele. Zdařilá řada, kdy mají vůně stejný rukopis nebo téma, ale jsou tak akorát odlišné, aby se daly aplikovat pro různé nálady či příležitosti, je fajn věc.

Všechny tři Eaux de Fleurs mají vskutku jedno společné: zhruba dvouhodinovou výdrž. Nic moc za současnou novinkovou cenu, která je hodně přes 2000 za 100 ml. A i kdyby byla výdrž lepší, moc byste toho stejně za své peníze nedostali; vůně jsou příjemné, ale dost jednoduché a lineární.

#START-10175# Zářivě tmavě žlutou Eau de Fleurs Neroli zkomponovala Aliénor Massenetová (nemá za sebou zatím významnější vůně kromě spolupráce s jinými parfuméry na Diesel Only The Brave, Lancôme Trésor Sparkling nebo V&R Antidote). Parfémek voní trochu po neroli (něco mezi hořkým citrusem a pomerančovým květem) a mýdle a to je asi tak všechno. Jsou lepší nerolové i mýdlové vůně.#END-10175#

Zelená #START-10174# Eau de Fleurs Capucine je zeleně květinová. Podle názvu by to měla být řeřicha, ale voní hlavně po konvalinkách a po trávě. Nadšená jsem z ní asi tak jako z kapučína Evy a Vaška, mdlého kafe rozkvedlaného s UHT mlékem, podávaného ve venkovské hospodě. Přitom na řeřiše by se dalo tak krásně vyřádit.
Vůni dělala Louise Turnerová (J Lo Glow, Incanto pour Homme, Eau de Star). #END-10174#

#START-10176# Do béžové Eau de Fleurs Lavande jsem, hnána svou láskou k levanduli, vkládala naděje. I Domitille Bertierová má z těch tří asi nejvíc zkušeností (Mugler Miroir des Secrets, často spolupracuje s Olivierem Polgem, např. na Cacharel Liberté, Noa Perlé, Flowerbomb, The Beat for Men, Azzaro Visit). Marnost; reklama tvrdí, že Lavande je temná, afrodiziakální a omamná, což je asi tak její přesný opak. Milovníci čisté, bylinné, voňavé levandule nechť se Lavande raději vyhnou obloukem; je to spíš začátečnické cvičení na téma ‚unisexová levandule ve stylu fougère‘. Je to hebká, pudrově nasládlá levandule, které chybí něco živého, co by ji vytrhlo z kómatu. #END-10176#

Shrnutí: příjemné, nositelné, ale zcela zbytečné toaletky se slabou výdrží. Počkala bych na výprodej asi tak za 1/5 stávající ceny, a kdybych se nedočkala, ani by mě to nemrzelo.

Autor: Ada

.

Nejčtenější