Chloé Eaux de Fleurs

Je to zajímavá náhoda: dva dny po napsání recenze na kolekci Life Threads od La Prairie mi osud přihrál do cesty podobnou řadu jiné značky. I když, osud... to je možná příliš dramatické; prostě jsem šla kolem parfumerie a tam měli za výlohou nový plakát na parfémy Eau de Fleurs od Chloé. Zvědavost mi samozřejmě nedala.

Je to zajímavá náhoda: dva dny po napsání recenze na kolekci Life Threads od La Prairie mi osud přihrál do cesty podobnou řadu jiné značky. I když, osud… to je možná příliš dramatické; prostě jsem šla kolem parfumerie a tam měli za výlohou nový plakát na parfémy Eau de Fleurs od Chloé. Zvědavost mi samozřejmě nedala. Kolekce jsou moderní a v každém z nás je kus sběratele. Zdařilá řada, kdy mají vůně stejný rukopis nebo téma, ale jsou tak akorát odlišné, aby se daly aplikovat pro různé nálady či příležitosti, je fajn věc.

Všechny tři Eaux de Fleurs mají vskutku jedno společné: zhruba dvouhodinovou výdrž. Nic moc za současnou novinkovou cenu, která je hodně přes 2000 za 100 ml. A i kdyby byla výdrž lepší, moc byste toho stejně za své peníze nedostali; vůně jsou příjemné, ale dost jednoduché a lineární.

Zářivě tmavě žlutou Eau de Fleurs Neroli zkomponovala Aliénor Massenetová (nemá za sebou zatím významnější vůně kromě spolupráce s jinými parfuméry na Diesel Only The Brave, Lancôme Trésor Sparkling nebo V&R Antidote). Parfémek voní trochu po neroli (něco mezi hořkým citrusem a pomerančovým květem) a mýdle a to je asi tak všechno. Jsou lepší nerolové i mýdlové vůně.

Zelená Eau de Fleurs Capucine je zeleně květinová. Podle názvu by to měla být řeřicha, ale voní hlavně po konvalinkách a po trávě. Nadšená jsem z ní asi tak jako z kapučína Evy a Vaška, mdlého kafe rozkvedlaného s UHT mlékem, podávaného ve venkovské hospodě. Přitom na řeřiše by se dalo tak krásně vyřádit.
Vůni dělala Louise Turnerová (J Lo Glow, Incanto pour Homme, Eau de Star).

Do béžové Eau de Fleurs Lavande jsem, hnána svou láskou k levanduli, vkládala naděje. I Domitille Bertierová má z těch tří asi nejvíc zkušeností (Mugler Miroir des Secrets, často spolupracuje s Olivierem Polgem, např. na Cacharel Liberté, Noa Perlé, Flowerbomb, The Beat for Men, Azzaro Visit). Marnost; reklama tvrdí, že Lavande je temná, afrodiziakální a omamná, což je asi tak její přesný opak. Milovníci čisté, bylinné, voňavé levandule nechť se Lavande raději vyhnou obloukem; je to spíš začátečnické cvičení na téma ‚unisexová levandule ve stylu fougère‘. Je to hebká, pudrově nasládlá levandule, které chybí něco živého, co by ji vytrhlo z kómatu.

Shrnutí: příjemné, nositelné, ale zcela zbytečné toaletky se slabou výdrží. Počkala bych na výprodej asi tak za 1/5 stávající ceny, a kdybych se nedočkala, ani by mě to nemrzelo.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Pavla 29.08.11 19:33

Které jsou ty lepší nerolové vůně? Koupila jsem si Chloé Neroli ve slevě (nekup to) a ráda se poučím.....

anonymní 01.07.11 13:34

máme problém s 21 letým synem? no trošku se nedivím, že nikoho nemá…

ires 30.07.10 18:01

Nemám toho mmoc vyzkoušeného, ale líbí se mi Chanel 19, ale v podstatě se mi líbí hlavně vůně levandule, hřebíček, santalové dřevo a takto podobné. Teň ale máme problém s mým 21letým synem. Nijak zvlášť se nepotí, ale pokud něco zkoušíme, pak to na něm, aspoň pro mě zesládne. Nevím už, co mu koupit. Poradíte? Je to blonďák, hubený, 187 cm, hezký, Ryba, trochu cholerik, ale jinak slušňák jak na půdu, bohužel bez ženského protějšku, nemá to taky nějaký vliv? Nejvíc jsem na něm mohla šmuchat Beckhama, taková černá krabička, ale už nevím přesně co to bylo. Jednou jsem měla takovou těžkou, ale asi hodně cedru a santalu z Kanady, to byla vůně, jenže to byl tester a nebylo tam napsáno, co to vůbec je. To byla vůně, mňam. Zdravím a mějte se moc fajn.

meda85 28.07.10 13:24

fakt..dnes je zkusila všechn ve Fannu a za ty peníze je tedy mít nemusím… škoda, čekala jsem více…

pichjit 21.05.10 07:40

Za sebe musím říci, že Capucine mi opravdu voněla, krásně, sladce a současně zeleně, jako když se slunce opře do jarních kytek a držela skoro celý den, takže za mně opravdu povedená, i Neroli držela jak přikovaná.
Takže Capucine bych nepohrdla, myslím, že to je podobně jako s Omnií Green Jade, začně nenápadně, člověk ztratí chuť zkoušku sledovat a pak se najednou divíte, co to kolem tak voní.

Arome Hanny 01.05.10 22:39

Nové vůně od Chloé mě taky docela zklamaly… Čekala jsem trochu víc. A jinak-nejlevnější nejste :)

parfemgroup.cz 22.04.10 14:37

Sama za sebe mohu napsat, že my prodáváme na našem e-shopu www.parfemgroup.cz pouze originální a značkové parfémy a dodací lhůta u nás nikdy nepřesáhne 48 hodin a samozřejmě se snažíme být nejlevnější ;)

Garfield 13.04.10 19:33

Zkoušela jsem dvě.Levanduli ze zvědavosti, je to taková rychle prchající mdlá levandule s trochou dřeva. Druhá zkoušená voněla jako něco drogériového, rádoby svěžího.

Jennifer 02.04.10 06:21

no já uplně to stejný,viděla jsem plakát za výlohou,byla jsem zvědavá.....zkla­mání,dál nemusím psát:-(

la.reina 31.03.10 19:19

Mňo, tak očuchávání mám za sebou a všechny tři bez rozdílu mi přijdou sice víceméně univerzálně nositelné, ale opravdu jednoduché, až by se mi chtělo říct nenápadité. Nejzajímavěji na mě z celé trojice působila Fleurs de Capucine, ale ne natolik, abych do ní investovala ten hříšný peníz. Mít teda nemusím ani jednu. :-(

Melissa 31.03.10 14:19

Dnes ve Fannu jsem zažila prakticky totéž, co Ada - za výlohou nalákání na reklamní plakát a potom zklamání z dost obyčejných, byť příjemných vůněk. Ale přiznám se, že jsem to čekala, zatím mě totiž žádné sériové vůně nezaujaly..

Ada 30.03.10 22:03

Bárbí: přímo tam ne, ale FAnn to byl.

Dejna 30.03.10 20:19

No nazdar. Na klasickou Chloe i Chloe Narcisse nedám dopustit..nové Chloe a zřejmě i tyhle novinky mají do pořádné vůně i do výdrže daleko..

Bárbí 30.03.10 19:45

Adi, a že si ten plakát viděla v Shopping parku ve Fannu?Já neska šla kolem a hned mě napadlo: to by se Adi určitě páčilo očuchat!:) Já už to mám za sebou…a jen to potvrzuje mojí naprostou nelásku k CHloe:-/

derad 30.03.10 19:37

chuchů, komatózní levandule.. :D

Přidat komentář

Nejčtenější