Chopard: Cašmir

Cašmir (najdete ho psaný i mezinárodněji jako Casmir - čte se v obou případech „kašmir“) patří mezi známé orientální vůně. Přestože ho možná máte zafixovaný jako letitou klasiku, přišel na svět v roce 1991 a nedá se tedy ještě srovnávat se skutečnými klasikami jako je Shalimar (1925). Zda se mezi ně zařadí ukáže čas.
Od názvu Cašmir by člověk čekal nějakou mystickou, tajemnou vůni, složení na druhou stranu vypadá sladce a trochu ovocně. Jaký je tedy Cašmir? Za prvé, je opravdu velmi, velmi sladký. Kokosově mangová hlava udeří mocnou sladkostí hned ze začátku a kdo slazené multivitamínové džusy nerad, nejspíš už utíká drhnout pod tekoucí vodou nebo zahazuje papírek. Zaznamenala jsem dokonce stejný tón nějakého tropického ovoce jako v Beyond Paradise, nemůžu ho však rozluštit. V Cašmiru bych ho svedla nejspíš na směs konvalinky, jasmínu, kokosu a manga, v Beyond Paradise to nejspíš bude kombinace jasmínu a toho „rajského oparu“.
Ovocný dojem však vydrží Cašmiru tak 15 minut a potom vůně zamíří vanilkovým směrem. Zároveň má neomylně orientální příchuť, tedy něco jako vstoupit do obchodu s orientálním zbožím a vonnými tyčinkami s vanilkovým luskem nalepeným pod nosem. Ke konci nabývá vanilkově-santalového charakteru, nezůstává tedy čistě vanilkový, trochu dřevitě zjemní. Orientálnost také Cašmiru dodává jistý mystický charakter, ale opravdu tajuplnou, záhadnou vůni si představuji jinak - nicméně to je velmi subjektivní názor a posouzení míry mystičnosti Cašmiru nechám na vás.
Cašmir bych doporučovala spíš na večerní nošení, je to typický bolehlav a zvedač žaludku, který by lidem kolem vás nemusel udělat příliš dobře, pokud mu budou vystaveni příliš dlouho. Umím si ho představit i na mladé ženě, i když se podle mého názoru hodí spíš pro zralejší věk. Asi bych ho zkusila zkombinovat s mladistvějším oblečením a účesem, když si ho totiž představím na natrvalené dámě středního věku v usedlém oblečení, dělá se mi mdlo.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

MonicaNY 21.02.12 10:33

Casmir je má láska :srdce: . Používám ho od roku 1995. Letos je to první zima, kdy ho nemám, nové balení jsem si nekoupila, ale stále ve skříni schovávám poslední prázdný flakonek, abych si ho mohla kdykoli připomenout a vybavit si všechny ty krásné chvíle, kterými mě provázel… Pro mě je to vanilka v té nejkrásnější podobě, doplněná šťavnatým ovocem a jasmínem, zachumlaná v santalovém kabátku s ambrou…nádherná, hřejivá a při tom jiskřící, sladký hebký orient s vynikající výdrží. Zanechává za vámi nezaměnitelnou stopu luxusu a tajemství. Prostě ho miluju… Pro mě je to ta nejkrásnější vůně a byla mi mnohokrát chválena jak od žen, tak od mužů. Okouzlila mě ve dvaceti a dělá to i teď po téměř dalších dvaceti letech. V porovnání s Hypnoticem je tato vanilka jiskřivější, šťavnatější, Hypnotic je temnější, osobně z něj cítím hořké sametové kakao oslazené vanilkou, je také velmi krásný.

jitlen 25.10.11 11:41

Vanilka v Hypnotic Poison je taková nahřoklá, a zastřená. V Cašmiru je hebká a něžná, výrazná, ale neagresivní. Hypnotic mi připomíná vanilkové rohlíčky, Cašmir spíš vanilkový pudink :wink:

Miluška 31.12.10 20:20

Musím si tu svou lásku-můj mnoho let nejoblíbenější parfém obhájit.Také jsem kdysi ujížděla na drogeriové Vanille Musk než se k mému smutku z obchodů vytratila.Mimocho­dem,nedávno jsem jí ještě sehnala na netu,jistě z nostalgie.Cašmir je ovšem úplně jiný,luxusní vůně bez které bych ráno nevstala z postele.Voní mi od začátku do konce,žádné přestříkávání během dne nehrozí,je to držák.Okolí velmi chválí!Cašmir jsem já!!!

rakuli 03.10.10 10:47

Cítím v ní vanilku s likérem a pak se přidá santalové dřevo..dost výrazné a proto se mi líbí…

Inesska 30.12.09 22:13

Ked som si ju kupila, nevedela som sa jej nabazit, bola som uplne unesena, teraz si k nej nejak neviem najst cestu. Asi som sa jej „prejedla“.Co som si vsak vsimla: v lete je celkom zaujimava…

azeret 13.12.09 14:12

Já myslím, že je to krásná originální, smyslná vůně. A taky myslím, že se hodí jen pro určité typy žen (ve věku to není). Pravda, je třeba s ní zacházet opatrně a musí se na těle ,,usadit,,.

Hřejivá 04.12.09 11:08

Velmi podobný l´Occitanu- Amber, vůně ambry a vaniky, je výborná a skvěle drží na rozdíl od Amber.

Evulenka 16.11.09 18:52

aknel.77-jo!! TO je přesně to co jsem hledala! Milovala jsem /kdysi dávno/ Vanillu a teť mám na ruce Cašmir a pořád se ho nemůžu nabažit-holt každý člověk má jiný nos a chutě. Prostě tyhle vanilkovo-orientálky miluju . To je prostě vůně, žádné štipláky do nosu a chladivé svěženky. Vůně pro pravou ženskou.

Smidlik 26.10.09 14:15

Smyslná, teploučká, na mně moc nedrží. Dostane ji maminka.

aknel.77 22.10.09 16:29

Já v ní taky necítím kokos,ale jen sladkou vanilku.Můj šálek kávy to není,ale není úplně špatná,mám ji na ruce už několik hodin a už bych ji cítit ani nemusela,ale ona pořád voní až moc.A připomíná mi vůni co byla tak před 15lety v drogériích nějaká vanila,měla ji mamka,ale Kašmír je jemnější a luxusnější,né však pro mě:)

Lenka V. 19.09.09 16:44

Ano,ano a ještě jednou ano,sladká,te­plá,vanilková vůně.Stačí trošku a voním celý den.

dracatko 22.01.09 19:43

Rozhodně nezaměnitelná vůně - sotva jsem ji ucítila, připomněla mi dětství. Někdo ji nosil ale netuším kdo :) Každopádně jsem prvních deset minut cítila převážně vonné tyčinky (poměrně agresivní), které pak ale úpllně zmizely. Nemůžu ale přesně rozklíčovat co přesně v ní cítím, možná exotické ovoce s živočišným podtónem. Každopádně dávkovat umírněně, i malinká troška hází závany úplně všude :)

tuze 17.01.09 21:37

Krásně hřejivá vanilková vůně s orientálními tóny. Trvanlivá, hladká. Vracím se k ní po 13 letech a je to pořád můj šálek kávy.

evik77 11.01.09 09:29

Hóóódně sladká, hodně vanilková, teplá, hřejivá, vydrží hodně a je silná - takže zacházet s ní opatrně. Komu se sladké vůně nelíbí - tohle rozhodně nekupujte. Ale já jsem byla spokojená, orient a vanilku miluju. Někdy si ji zase pořídím.

J. 07.01.09 12:08

Velmi zajímavá, neotřelá,velmi trvanlivá vůně ale mně připomíná, že v ní cítím zkažené nebo velmi přezrálé ovoce - jako když chodíte po bazáru nebo špinavými ulicemi v indickém Dillí, je děsné dusno, ovoce se doslova peče a večerem začíná na zemi spolu s dalšími odpadky hnít . Hned vedle prodává mladá bosá indka přeslazené kandované cukrovíčko a balí je do novin…připomíná mi to mé cesty, které nezažijete s cestovkou. Takže čichám když si chci připomenout ale nosit bych Cašmir nechtěla

Aimirin 20.12.08 22:39

Nádherná a hebká vůně, která tělo zahalí jako nějaký luxusní hedvábný šátek z dalekých cest. Zprvu je opravdu hodně exoticky sladká, ale brzy je čím dál více vonět vanilka a nakonec přijde na řadu i jakýsi dřevitější podtón, který osobně příliš necítím. Takže spíše než orient je to vanilka a ještě jednou vanilka.

Doporučuji dávkovat umírněně, hodí se podle mě kdekoliv a kdykoliv.

Hanka 15.12.08 13:50

Jaký je rozdím mezi vanilkou v tomto parfému a Hypnotic Poisonu?

Albeni 05.12.08 18:25

Musím se zastat Cašmíru, kýčovitý totiž opravdu není. Někomu může nevonět, jako každá vůně, a opravdu je velmi sladký, ale kýč si představuji jinak.
Na mě se rozvoní čistě do vanilkova, kdepak kokos :) Jen hladká, hebká vanilka. A je to tak krásná vanilka, že hebčí a sladší jsem ještě nepotkala.
Takže tak s Cašmirem.
A rozvíjí se opravdu nádherně, a drží..stačí jeden střik, vydrží celý den.
Pro mě je to hebká a hluboká vůně, sladká, ale přesto kouzelná. Mé no.1 :)

Marika 16.11.08 14:28

To není žádná kýčovina ani není podobná těm smradům z tržnice! Ti mají spíš acetonové růžové voděnky nebo lihem říznuté Joop…to je přece prodejnější, než tahle komplikovanější vůně. Opravdu se krásně rozvine a navíc drží a drží…a pro koho se hodí? Chodím do práce a tam se všechny ženské voní zrovna tím co je momentálně in. Takže jednou je to Hugo Boss, pak zas Eternity…ale já nemám ráda unifikovanost a neřídím se modními trendy. Musím být vyjímečná, nechci být jedna z mnoha - mám vlastní vizi, chci vyčnívat. Mám sebevědomí. Přesně takový je i Cašmir

Silvi 11.11.08 22:46

Ten kokos! Ta vanilka! To ovoce! možná bez toho kokosu by to nebylo tak strašné. Jsem ráda, že jsem si ho nenechala stříknout na ruku, protože by se mi asi zved kufřík. Taková exotická přeplácanina, vonící kýčovinou. Hned jsem si také vzpomněla na postřiky u asijských obchodníků, kteří tyhle vůně jako cašmir očividně kopírují.

anonymní 04.10.08 19:27

Je mi 30 a nosím ji i do práce, od podzimu do jara. Někdy i v létě večer, když se mi po ní zasteskne:-). Bohatá plná vůně s neuvěřitelnou výdrží.
Ps. Souhlasím s Anny s tím kravínem. Taky jsem to tam na začátku vnímala -ale okolí to necítí, to jen první závan. Čím déle ji mám, tím víc se stříkám (klasika)a musím se krotit. Tři střiky běžně, kdepak hřebínek:-). Zatím jen pozitivní ohlasy.

Lilu 13.09.08 16:22

Souhlasím s Lenou. Je to opravdu velice těžká vůně, určitě by mne nenapadlo ji nosit v běžný den. To by mě v práci hnali. Na večer snad ano, ale jen lehounce postříkat, možná jen okraj sukně anebo hřeben a pak se učesat. Nic víc. Ale je to luxusní vůně, o tom nepochybuji, jen těžce nositelná.

lena 05.09.08 11:28

Bohuzel jsem si ji kdysi, asi pred deseti lety koupila a, obrazne receno, jeste doted je mi z ni mdlo. Mam rada orientalni vune a vanilku, tudiz mne ani nenapadlo ji prilis zkouset, coz byl hlavni omyl. Podle mne je strasne tezka a nesnesitelne sladka. Navic si ani nedovedu predstavit, kam se hodi, nebo na jaky typ zen se hodi. Na denni noseni rozhodne neni, ale vecer bych si ji bala vzit, ze vsechny zadusim. Take mam dojem, ze my, stredoevropske pracujici zeny (coz neminim urazlive) opravdou nejsme typy na tuto vuni.

sLenka 14.08.08 10:19

Včera jsem měla možnost ji vyzkoušet, šla jsem do toho opatrně, protože orienty celkově nejsou moje vášeň, ale ouha, voněl mi příjemně. Prostě se mi ta vůně líbí, je mi příjemná, ikdyž opravdu těžší, sedavější.

Anny 12.08.08 23:12

Jedna z mých nejmilejších - ale chtělo to trošku času. Nejprve jsem z ní cítila totiž močovinu nebo hnůj nebo kravín…zvláštní co? Ale je to jen zlomek času, pak se úžasně rozvine. Je mi neceých třicet a celkem mi nedělá problém představit si tuhle nádhernou vůni jak na mladších, tak na dámách vyššího věku…jen to chce mít krapítek trpělivosti než se vůně úplně rozvine, za to se Vám odmění bohatou výdrží!

Bestie 09.08.08 09:50

Omlouvam se za tu desnou hrubku v komentari. Stydim se.

Bestie 09.08.08 09:50

Omlouvam se za tu desnou hrubku v komentari. Stydim se.

Bestie 09.08.08 09:48

Jedna z mala vuni, ktere jsem umit z ruky. Hlava me neboli, nezvracim, ale proste se mi opravdu hodne nelibi.

anonymní 27.03.08 15:27

Je to těžká, orientální vůně, hoodně v ní cítím vanilku, tu mám ráda, proto mi tolik nevadí. Jinak já si jí ale na mladé holčině představit teda neumím.

hanyketty 09.03.08 16:19

Na mě se také krásně ale jemně rozvoní-kůže je cítit teplou vůní vanilky a i nějaké kůry nebo dřeva, ale nezdá se mi, že by něco tahalo za nos. Spíš vůně pohladí a obalí do lehkého hávu. a nevím jak to přirovnat ale na své kůži mi to voní tak jako bych měla opálenější, temnější barvu pleti - že by ten orient?

joliemarley 06.03.08 21:41

prvni dojem - zima, kozesina a stara ruska dama.. po nekolika minutach se krasne zjemnila a rozvonela. V zimnich vecerech ve vyhrate restauraci v konbinaci s kasmirovym svetrem pusobi luxusne, sexy a elegantne…pra­va volba.

Eve 20.02.08 09:07

Casmir používám už 15 let. Protože se nevyrábí EDT pouze EDP, je nutno používat velmi opatrně. Na českém trhu schází tělové mléko a tělový krém. Škoda.

Arome e.v.a. 13.12.07 12:52

Tuhle vůni sem dostala k Vánocům, úplně mě přenesla do jiných krajů, kde nikdy není zima, úžásné proti zimní depce. Ale štvalo mě, jak je smyslná, k návštěvě lékaře to opravdu není…

Ada 10.12.07 02:01

Jana: vyzkoušej Tumulte od Lacroixe.

Jana 09.12.07 16:06

Ještě prosím příznivkyně či příznivce tohoto parfénu, zda by mi neporadili nějakou podobnou vůni. Tuto vůni používám již delší čas, ale chtělo by to změnu.
Zatím jsem nenarazila na vůni, která by mne tak zaujala jako před lety Kašmir.
díky moc za náměty

Jana 09.12.07 15:51

tato vůně patří k mým oblíbeným, ale musí se s ní zacházet velmi opatrně. Dle mého názoru se hodí pro střední věk.

elča 04.01.08 18:04

težší, velmi sladká vůně, přitažlivá, opravdu jen večerní, zaznamenala jsem s ní úspěch. Mám ji ráda.

Arome hannah 04.07.07 10:06

Mám ji asi půl roku a je nádherná a líbí se i moji dceři,která je o polovinu mladší,takže ve věku to není.Není to tuctová vůně a opravdu se nehodí na každého a je spíše pro chladnější dny než v létě,s dávkováním taky opatrně.Ještě jednou krásná zvláštní vůně.

anonymní 02.07.07 19:19

namne bola celkom prijemna, zaciatok mi trochu vadil, ale po vyvanutí bola zaujimava a prijemna.Len prekusnut ten zazaciatok :-) bolo trochu tazke, ale kto to vydrzi, ten sa potesi.

anonymní 06.06.07 22:38

Vanilkový orient. Těžší, výraznější vůně, velmi typická a nezaměnitelná.

Tana 03.06.07 22:41

Nerada, ale musím říci, že jsem nic horšího necítila. Tohle je čerstvý vanilkový zákusek s kokosem navrchu. Měla jsem tu čest ji cítit na kamarádce uprostřed červencového vedra v kanceláři. Nikomu to nepřeji, byla to hrůza. myslela jsem, že omdlím. Od té doby slyším jen název této vůně a dělá se mi nevolno.

Přidat komentář

Nejčtenější