Christian Dior: Addict

První závan je velmi neotřelá, nasládle kořeněná vůně, styl „vánoční koření“. Z dálky jako bych v ní cítila i větrové bonbóny (spíš staré dobré přiměřeně mátové bonbóny s trochou lékořice než ty podpalovače, co se prodávají dneska). Můj mozek si u toho vzpomněl na kořeněné vůně ve stylu Very Irresistible nebo L'Or de Torrente , ale podoba je jen letmá, Addict je úplně jiný - orientální - styl. Po malé chvilce z koření vylezl tabáku podobný tón a záhy po něm vanilka. Celkový dojem v tuto chvíli byl - spíš těžká, sladká, netradičně kořeněná vůně orientálního typu s labužnickým potenciálem.
Po rozvonění (cca půl hodinky) mi Addict najednou začal připomínat hořkou čokoládu, ochucenou vanilkou. Vlastně jsem dostala na nějakou luxusnější tmavou hořkou čokoládu přímo neodolatelnou chuť. Možná jako bych ve vůni cítila i nenápadný doušek nějakého dobrého alkoholu. Addict je pro požitkářky, ale ne pro ty, které pojídají dorty se šlehačkou a zapíjejí je vanilkovými koktejly a podobnými měkkotami, spíš pro ty, které si otevřou čokoládu černou jako noc, přislazenou jen špetkou třtiny a kouskem vanilky, a k tomu povalují v ústech nějakou dražší whisky či podobné důkladné pití.
Konec vůně připomíná klasické orientální základy, je však víc do vanilkova a do kakaova.
Addict bych doporučila milovnicím moderně pojatých orientálních vůní. Počítejte s tím, že je to těžký parfém, poměrně výrazný, ačkoli mi nepřišel nijak otravný. Zdá se mi vhodnější spíš pro večerní použití, k pěkným šatům, pro slavnostnější příležitosti.
Poznámka po několika dnech od testu: Addict je „držák“. Z ruky jsem ho sice smyla během druhého dne, kdy bylo velké prádlo, ale na testovacím papírku je i po pěti dnech dobře cítit a hlavně poznat! Totální základ po vyprchání všeho, co nedrží, je santalově-vanilkovo-čokoládový.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější