Christian Dior: Diorella

Diorella je vůně z roku 1972 a Dior už ji počítá mezi své klasiky. U nás za dob socialismu údajně patřila mezi jednu z mála dostupnějších značkových vůní. Bývá charakterizována jako chyprově ovocná nebo květinově ovocná; přikláním se rozhodně k první verzi, ačkoli Diorella není úplně 100% chyprová, o květinově ovocné vůni se určitě mluvit nedá.
Na začátku je Diorella silně citronová, svěží, ale se suchým podtónem, ne sladce květinovým či ovocným, jak je u citrusovek zvykem v současné době. V citrónu je špetka pikantní zelené bazalky. Suše citronová svěžest Diorelly je tak neotřelá, že by mohla ženě zvyklé na moderní „letničky“ snadno přivodit šok, vřele proto doporučuji vyzkoušet všem, které nesnášejí ve svěžích vůních jakoukoli stopu sladkosti.
Když nejsvěžejší část citronu vyprchala (cca do 15 minut), vzpomněla jsem si na Eau Torride od Givenchy. I to je suše svěží vůně s citrusy a suchými stopami, které někomu budou vonět jako tabák, někomu jako dřevo a někomu jako sušené byliny. Broskev je v Diorelle nejdřív nenápadná, jen tak přilévá do harmonie svoji jemnost, aby vůně nebyla zbytečně ostrá, stejně tak medově sladký zimolez. Po rozvonění je jemné srdce zřetelnější, aniž by se ztratil „lesní“ chyprový základ. Potom je zase chvíli víc chyprová a úplný konec je celkem jemně květinový.
Doporučila bych jako přestupní stanici pro milovnice květinových vůní, které chtějí do sbírky i chyprovku, ale potřebují si nejdřív zvyknout.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Alena 12.01.11 13:39

Diorellu jsem nesnesla pro její jakoby zatuchlost a suchost. Chtěla bych přejít ke Cristalle, ale četla jsem, že je podobná Diorelle. Můžete to někdo přesněji porovnat?

pichjit 26.11.10 18:09

Ještě upravím, že nemám na mysli Charlie Blue, ale klasický v temně modré krabičce

pichjit 26.11.10 18:00

Pro Atyzek, ano, modrý Charlie, tam jistá podoba je!
Jinak Eau Torride mi nepřipomíná ani trochu, spíše cosi temně zeleného s hrstkou citronové kůry, suché.
Pomalinku světlá, až vykoukne lehce broskvová sladkost s květinami. Vůně má lehce starobylý nádech, je to krásná, příjemná a dobře nositelná klasika.

blackdakini 03.10.10 10:33

Dostala jsem ji někdy před třiceti lety od kamarádky k narozeninám (a ta ji také dostala k narozeninám…) Myslím, že to byl originál dovezený ze zahraničí. Tehdy jsem byla strašně zklamaná. Toužila jsem po svěžích citrusovkách (používala jsem našeho Romea), a v mysli jsem si kouzlila nádherné „cizí“ parfémy. Nevím, jak by na mne působila dnes. Tehdy se mi zdála strašně „stará“.

Myskamauska 09.06.10 08:11

Tak se této vůni musím omluvit,zkoušela jsem prvně zřejmě z prastarého vzorku a to se opravdu nedalo.Podruhé voněla úplně jinak,je to sice typ vůně,kterou bych asi používala jen výjímečně,ale je rozhodně zajímavá.

lark 02.05.10 19:38

Napřed dost ostrý citron, ale pak se rozvine do nádherné nadčasové vůně

amphibia 03.08.09 21:50

sice na mně nevoní příliš hezky, ale na papírku mi připomíná večer u vody…cítím z ní blatouchy a to je mi příjemné..

Klokan 15.04.09 17:22

Je to skvělá vůně.

Klokan 15.04.09 17:22

Je to skvěla vůně.

Myskamauska 14.03.09 21:23

Na začátku je opravdu silně citrusová což bych i snesla,ale pak se rozvoní to tak starobylé vůně,že se mě zvedá žaludek.S Torride má jen citrusový začátek,ale ta se rozvoní daleko příjemněji.Diorellu bych na sobě prostě nesnesla,pro mě opravdu nepříjemný zážitek při zkoušení.

Arome Dora 17.02.09 15:49

Ráda bych se vás zeptala, jestli jste zkoušely porovnat tu starou Diorellu s tou dnešní. Mně je pod třicet a setkala jsem se s ní u babičky v podobě té starší verze, kterou si syslí už desítky let a velmi se mi líbila. Přišla mi oproti té dnešní zajímavější, výraznější a vícedimenzní. Koupila jsem si pak novou verzi a byla maličko zklamaná. Na začátku je příliš hlasitě citrónová, což se té staré nestávalo a celkově mi přijde plošší. Po rozvonění je ale taky bezva. Jenom mi prostě přijde celkově o dost svěžejší a citrusovější, což je škoda. Nicméně nelituju a vesele se polívám každý týden alespoň jednou. Přijde mi ale, že na léto bude lepší…

Daggy 12.01.09 14:16

Já ji používám velmi výjimečně, má pro mě své kouzlo a voní mi krásně. Žádná jiná vůně mi nedokáže navodit takový slavnostní pocit. Hezky se mění a nejhezčí se mi zdá cca po hodině. Není nudná, jako většina prvoplánových vůní.

kamila 12.11.08 11:27

Je sice zastaralá, ale má své kouzlo a po rozvonění se můžou ty dnešní novinky jít rovnou vycpat.

Ája 05.11.08 09:34

Vůně je v dnešní době už opravdu klasika. Je naprosto charakteristická a nezaměnitelná. Řekla bych, že originál francouzský výrobek byl poněkud kvalitnější než ta od Astrid (rychle se kazila). Po letech jsem se k ní vrátila a nelituji. Je velmi vytrvalá.Doporučuji vyzkoušet vzorek v parfumerii, je celkem bez problémů k dostání.

anonymní 22.10.08 09:26

Určitě ji ocení ženy,které nemají rády sladké a holčičí vůně.Tato je tak akorát,spíše na denní nošení.Ale přesto stálekrásná.Ne­víte,zda se dá již počítat mezi klasiky?

Iris 25.06.08 13:57

Ta podobnost s Charlie mi také tenkrát
přišla hodně výrazná. ,,Čárlík" se myslím
tenkrát prodával ve světlemodré krabičce
a byla to podpultovka.Ta vůně se mi moc líbila, ale mé tehdejší šéfové smrděla jako kočičí moč…
 ale

Arome elen 23.05.08 11:10

Ano,jenže tenkrát to byla čtvrtina mého platu aranžérky…!Měla jsem ji,ráda vzpomenu,ale dnes už ne…

Arome Verunka 19.02.08 16:16

Plně se ztotožňuji s paní Gudrun i já kupovala Diorellu za 300,– Kčs!
Rtěnku Dior myslím za 80,– Kčs i lak na nehty.....

anonymní 17.01.08 21:22

Někde sem četla, že prý má představovat vůni čistoty po sprchování. Přitom voní spíš jako zpocený starý pán…

anonymní 14.12.07 02:53

měla jsem ji v 17 letech od astridu a milovala ji,dnes je pro mě mimo mísu…zkusím očichat po čase zas

atyzek 25.11.07 10:13

Moje kamarádka kdysi používala Charlie od Revlonu (už nevím jakou barvu) a tahle vůně mi ji silně připomíná, má někdo stejnou zkušenost nebo se mi to jen zdá?

anonymní 05.11.07 16:09

Včera jsem ji zkoušela a málem jsem se … Cítím tam jen mýdlo, mýdlo, mýdlo. Tu štiplavou a ostrou vůni starých mýdel,jakoby nastrouaných a zkapalněných a přitom tam žádné mýdlo není.Zatím ta nejhorší vůně,jakou jsem kdy cítila!

Gudrun 23.06.07 23:49

Diorella patří k mým favoritům - krásná klasika.
Diorella, Miss Dior a Diorissimo byly opravdu na pultech snad každé drogerie. Důvod byl ten, že jejich výrobcem byla firma Astrid, která v té době vlasnila licenci na jejich výrobu. 50ml bylo za cenu 300 Kčs.

Přidat komentář

Nejčtenější