Christian Dior: Dioressence

Po Miss Dior a Diorelle , které jsem testovala nedávno, jsem se těšila zase jednou na pěknou květinovku, ale při prvním čichnutí k Dioressence jsem se lekla, že je to zase chyprovka. První minutu to tak opravdu vypadá, ale nenechte se zmýlit, Dioressence je opravdu květinová, respektive květinově orientální. Je ale lehce staromódnější než moderní vůně (ne přímo staromódní, jen tak trošku :) ), ostatně byla představena už v roce 1969. Měla jsem pocit, jako bych čichala přímo k balení nějakých květinových vonných tyčinek. Po rozvonění z Dioressence znatelně - ale ne přehnaně a ve výsledku alespoň pro mě velmi příjemně - vystupuje vůně skořice. Zároveň kombinace květin, skořice a koření vytvářela lehce dřevitý, možná maličko kouřový dojem.
Jedná se o lehčí, květinově-kořeněnou orientální vůni, ale jestliže orientální vůně nesnášíte, Dioressence vám ani přesto moc příjemná nebude. Je trochu tajemná a všemi deseti bych ji brala na zimu, jako pomocnici k navození vánoční nálady.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

shanin 28.01.09 22:26

Zkoušela jsem na papírku. Cítím pačuli a jenom pačuli.

Tana 01.07.08 11:45

Díky této recenzi mám odstřik.Moc pěkná. Po rozvonění květiny s jemným nádechem skořice. Ze začátku je silnější, ale pak je opravdu nádherně jemná.

pichjit 18.06.08 20:50

Dostala jsem od dobré duše vzorek, je to nádhera, typově jako Yout Dew, jen opravdu jemnější a krásná. Jasně, není to moderní univerzální koktejl, ale na sváteční příležitosti, jako vánoce je krásná ( a sama pro sebe bych se s ní voněla i jen tak doma, hned bych se cítila skvěle!)Osobitá elegance v tekutém stavu.

m 30.04.08 07:29

zprvu jsem cítila spíš bylinky, ale pak (moc, moc se omlouvám) závan neuklizených pánských záchodků. květiny opravdu ne! znovu se omlouvám za svůj subjektivní dojem.

evik33 09.12.07 18:36

Přičichla sem a papírek s vůní hned vyhodila, cítím tam starší pánskou voňavku. Nicméně je neotřelá a hned tak ji na někom nepotkáte

Arome kamila 02.12.07 16:41

Objednávám naslepo

Přidat komentář

Nejčtenější