Christian Dior: J'adore L'Absolu

J'adore L'absolu dorazila do českých parfumerií (který obchodník by také nevyužil možnosti prodávat odrůdu oblíbené a dobře prodejné vůně) a tak jsem ji hned vyzkoušela; na ruce už sice nebylo místo, ale myslím, že papírková zkouška v tomto případě bohatě stačí. Původní J'adore jistě všichni známe, je to patrně nejprofláklejší ‚diorovka‘; L'Absolu s ním jen stručně srovnám.

Předně pozor, nejde o luxusní verzi v provedení čistý parfém, to je J'adore Le Parfum. L'Absolu je luxusní verze v provedení EdP, luxusní proto, že obsahuje květiny v podobě absolutních esencí (žádná syntetika). Ať už je tomu skutečně tak nebo ne, zaměření na květiny je hodně znát - jinými slovy, pokud vám na J'adoru vadí jeho nakyslost a litujete, že se pod ní ztrácejí květinové tóny, pořiďte si L'Absolu.

Jasmín, podporovaný růží, tuberózou a ylangem, se na mě z papírku linul tak intenzivně, až se mi z toho udělaly slastné vrásky na čele. Takhle nějak mi voněl J'adore, než mému nosu zkysnul, a přirozeně jsem si vzpomněla i na ten velký, důležitý den, kterým mě (nezkyslý) J'adore doprovázel. (Ne, svatba to nebyla, jsem stále wild and free.) Vůni doporučuji k vyzkoušení i ostatním milovnicím bílých květin, které jinak J'adore nezaujal.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

repsolka 27.06.15 15:52

Lepší než původní Jadore…vytěsnil z mé skromné police ten starý a bude jí vévodit :lol: Úžasný,chytil a nepustí.

Loretta 27.11.10 13:24

Vona, pri ktorej som hned pri prvom nadychu krochkala blahom so zatvorenymi ocami a tak to ostalo aj pri dalsich a dalsich skuskach tejto krasnej vone. slastny pozitok, setrim na nu :)

klubko 19.11.09 15:48

Ano, souhlasím, je to hlavně o jasmínu. Jasmín jsem si v poslední době hodně oblíbila, proto se mi J´adore L´Absolu tak líbí. Ze začátku mě maličko straší ta tuberóza, kterou jsem po mnoha pokusech odepsala, ale tady je naštěstí jen chvíli. Ovoce se nedostává moc ke slovu, což je dobře, protože v klasickém J´adore mi zapříčiňuje mírné houpání žaludku. Ale jasmín… ten hraje prim. A drží fest, celý den.

elisen3 02.05.09 17:21

Dnes jsem vyzkoušela v Sephoře a byla to síla.Neříkám, že nevoní, ale měla jsem pocit, jako kdybych strčila hlavu do rozkvetlého jasmínového keře.Jasmín mám ráda, ale myslím, že tady už by mě asi vadil…

Arome Móňa 01.05.09 20:51

Voní mi J´Adore, ale L´Absolu mi přijde jemnější a více jasmínový. Tak jasmínový, až jsem se „přenesla“ do loňské a předloňské dovolené na Djerbě, kde jsme jasmín cítili při každém vstupu do restaurace…:-)

dracatko 01.03.09 22:01

Absolutně úžasné je to, že ji i po pěti dnech stále cítím z kůže na ruce. Nádhera.

Zdena 08.01.08 15:45

Vůně je více pronikavá a více jasmínová než původní J´Adore, která je sice jakoby „umělejší“, ale zároveň hladší a učesanější. L´Absolu ukáže velmi lehký sladký náznak až po rozvonění.

Přidat komentář

Nejčtenější