Christian Dior: Miss Dior

Miss Dior je jeden z proslulých klasických parfémů, nadčasová chyprová elegance. Christian Dior ji popisuje takto: ‚Tento parfém jsem vytvořil, abych každou ženu zahalil do vytříbené ženskosti, jako kdyby se z flakónu jeden za druhým vynořovaly všechny mé modely.‘ Miss Dior je podpis, poznávací znamení velkého návrháře. Vznikla v roce 1947 a stále se prodává, nedávno jí dokonce v Dioru vytvořili mladší sestru Miss Dior Cherie. Měla by být osvěžující, dřevitá, mechová, zkrátka chypre.

Miss Dior mě na začátku moc nenadchla, na chypre vůně není dnešní trh moc zvyklý, a musím sebekriticky přiznat, že ani já. Musela jsem počkat, až se vůně trochu usadí, prvních 15 minut je poměrně silná, nevoní po květinách a už vůbec ne po ovoci, ani koření v ní není, jen výrazná lesní vůně - zeleň, pryskyřice, mech, čerstvé dřevo. Není ani trochu sladká. Po rozvonění trochu zjemní, ale pořád je poměrně výrazná. Přirovnala bych ji k živému jehličnatému stromu - cítila jsem z ní vůni jeho dřeva, rozemnutého jehličí, pryskyřice, i okolního lesa a zeleně. Postupně se svěžejší, prchavější složky vytrácejí a Miss Dior přechází do nesladké dřevité vůně.
Přestože Miss Dior prošla mnoha reformulacemi a je teď jiná, než bývala kdysi, máte-li rády zelené chypre vůně, za vyzkoušení stojí.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější