Christian Dior: Miss Dior

Miss Dior je jeden z proslulých klasických parfémů, nadčasová chyprová elegance. Christian Dior ji popisuje takto: ‚Tento parfém jsem vytvořil, abych každou ženu zahalil do vytříbené ženskosti, jako kdyby se z flakónu jeden za druhým vynořovaly všechny mé modely.‘ Miss Dior je podpis, poznávací znamení velkého návrháře. Vznikla v roce 1947 a stále se prodává, nedávno jí dokonce v Dioru vytvořili mladší sestru Miss Dior Cherie. Měla by být osvěžující, dřevitá, mechová, zkrátka chypre.

Miss Dior mě na začátku moc nenadchla, na chypre vůně není dnešní trh moc zvyklý, a musím sebekriticky přiznat, že ani já. Musela jsem počkat, až se vůně trochu usadí, prvních 15 minut je poměrně silná, nevoní po květinách a už vůbec ne po ovoci, ani koření v ní není, jen výrazná lesní vůně - zeleň, pryskyřice, mech, čerstvé dřevo. Není ani trochu sladká. Po rozvonění trochu zjemní, ale pořád je poměrně výrazná. Přirovnala bych ji k živému jehličnatému stromu - cítila jsem z ní vůni jeho dřeva, rozemnutého jehličí, pryskyřice, i okolního lesa a zeleně. Postupně se svěžejší, prchavější složky vytrácejí a Miss Dior přechází do nesladké dřevité vůně.
Přestože Miss Dior prošla mnoha reformulacemi a je teď jiná, než bývala kdysi, máte-li rády zelené chypre vůně, za vyzkoušení stojí.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Misa 16.03.11 21:25

Na mně je velice jemná, jako lehounce nasládlá růže, pudrová a drží se hodně u těla. Typově mi nejvíc připomíná starý Salvador Dalí.

sLenka 02.08.10 19:04

Mám ji po dlouhém váhání a je taková elegantní a nadčasová. Neznám vůbec Chanely, jen Coco Madm. Je některý Chanel podobný této vůni?

Alison 10.06.10 15:59

Koupila jsem ji po mnoha letech, a pořád poznávám charakteristickou vůni. Možná se trochu změnil, ale už to nemohu porovnat, ta stopa a hlavní vůně tam určitě je. Nejvíc cítím šalvěj muškátovou, karafiát a dubový mech. Velmi uklidňujíci a vůbec to není bolehlav na tu sílu- spíš naopak.

kasie 10.12.09 09:16

Tuto vůni miluji. Každý rok si koupím 1 lahvičku. Vydrží dlouho, i když ji sama na sobě již necítím. Krásně mi po ní voní i oblečení, které nosím. Jinou vůni nepoužívám a kam se na ni hrabou ty nové. Klasika je holt klasika.

Daisy 13.05.09 12:08

Je silná,opravdu pecka,ale po hodině se poněkud zjemní a docela se dá.Řekla bych klasika,rok výroby je na ní znát.Ženu,která ji používá obdivuji v kladném slova smyslu,musí to být dáma.

Veru 10.11.08 17:50

Jojo, je to chypre, a pro mě velmi snesitelná (některé jiné vůbec nevydýchám), takže bych ji klidně nosila, kdybych měla pocit, že ke mně patří. Já v ní ale cítím podobně elegantní (možná mýdlové?) podtóny jako v No.5 a ten výborně sluší mojí 40-leté mamince - mně nikoliv.

Ada 07.10.08 11:21

Alenko, neriskovala bych, Miss Dior byla mnohokrát změněna a naředěna, voní každou chvíli trochu jinak. Očichej ji někde v parfumerii a pak se rozhodni, jestli je dostatečně podobná tvé vzpomínce.

Arome Alenka 07.10.08 09:26

Byl to můj první parfém v r. 1979. Byl v malinkaté podlouhlé lahvičce. Těžko se to bude srovnávat, ale nevíte, jestli ta nynější vůně je stejná? Z nostalgických důvodů bych si ho koupila.

moajli 17.06.08 10:00

patřím sice do kategorie pro které je vůně nepatřičná ale pro mne je to nostalgická vzpomínka a přitom stálá a nadčasová elegance a pařížský šarm, mimochodem je to vůně kterou opravdu nepotkáte na každém rohu a bude to moje jednička bez ohledu na věk. Je zvláštní jak se v tomhle vzájemně rozcházíme, já naopak bych ji viděla jako vůni hlavně pro střední věk a výše…zkrátka u žádné vůně se nedá specificky vyhranit věková kategorie uživatelek

anonymní 14.06.08 16:08

Patřičně, nepatřičně! Já jsem ji dostala od své dvouleé dcery k vánocům před 34 lety a odmítám se jí vzdát.

anonymní 30.04.08 13:40

pomalu ale jistě se k této vůni přibližuji a myslím si, že si ji brzy pořídím. Tyto vůně jsou opravdu kvalitní a nadčasové. Ta kvalita je poznat z oparu, kterým vás zahalí, při použití vůně budete svá, jedinečná a nenapodobitelná. Konkurentky typu Ligt Blu nebo Laguna či Escada nemají nejmenší šanci…a pozná to i okolí…na rozdíl od uvedených vůní Miss Dior má vytříbenou eleganci a znovu opakuji nenapodobitelnou nadčasovost…

Arome Helenka 03.04.08 16:11

Už mi není dvacet let, už mi není ani třicetpět, ale Miss Dior je vůně povznášející, do které se žena oblékne a připadá si právě na těch „cet“. Krásné, okouzlující.

Zdenali 09.11.07 14:26

Je to nádherná a elegantní chypre vůně, kterou ráda nosím, ačkoliv, jak píše Ada, patřím do kategorie, na které by mohla působit nepatřičně. Díky růžím ji vnímám jako lehce sladkou.

Gudrun 30.09.07 19:05

Já ji cítím poněkud odlišně. Zpočátku je ostřejší, ale jen chvilku, potom se v ní rozvoní dřevo, jehličí a růže s pudrovým nádechem (ta kombinace je krásná, bohužel dlouho nevydrží)a ustálí se na vůni svěžejšího dětského pudru.

Přidat komentář

Nejčtenější